ZAPOWIEDŹ MECZU Z ORLĘTAMI

W dziesiątej kolejce spotkań IV ligi podlaskiej sezonu 2023/2024 piłkarze WARMII Grajewo zagrają w Czyżewie z beniaminkiem rozgrywek – zespołem ORLĄT. Mecz odbędzie się w niedzielę 24 września o godzinie 16:00.

 

W minionym sezonie ORLĘTA zakończyły rozgrywki na drugim miejscu w końcowej tabeli Klasy Okręgowej, tuż za HETMANEM Tykocin i awansowały do IV ligi. W XXI wieku to pierwszy awans tego klubu na ten poziom rozgrywkowy po wielu latach gry w lidze okręgowej i klasie A. Udało się to dokładnie po 30 latach! Ostatnio zespół z Czyżewa grał w IV lidze w sezonie 1993/1994.

 

W bieżących rozgrywkach drużyna grającego trenera Karola Stysia prezentuje się całkiem przyzwoicie. Po 9 kolejkach zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. W ostatniej kolejce ORLĘTA pokonały w Tykocinie HETMANA 6:3 a w minioną środę rywalizowały w okręgowym pucharze wygrywając 3:2 z APN HATRTICK Białystok, strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Drużyna z Czyżewa znana jest z gry do końca, to ambitny, waleczny zespół, którego w żadnym wypadku nie wolno lekceważyć. Zwłaszcza, że w składzie ORLĄT nie brakuje doświadczonych zawodników. W obronie gra wciąż młody 45-letni Grzegorz Jóżwiak, który w latach 2003-2005 grał w WARMII. W lato do Czyżewa zawitali Michał Steć i Jakub Mikołajczyk z RUCHU Wysokie Mazowieckie. Dla 31-letniego Stecia, który zagrał 3 razy w Ekstraklasie w barwach JAGIELLONII to powrót do macierzystego klubu po wielu latach gry w innych zespołach.

 

Ostatni raz w lidze oba zespoły spotkały się w sezonie 1999/2000. To była łomżyńska klasa okręgowa. 12 września 1999 roku w Czyżewie wygrała WARMIA 4:2 po bramkach Mariusza Chmielewskiego (2), Dariusza Doliwy i Rafała Olejarza. W wiosennym rewanżu nasz zespół wygrał w Grajewie 4:0 po golach Radosława Guzowskiego (2), Dariusza Doliwy i Łukasza Żukowskiego. Tak relacjonowała ten mecz białostocka „Gazeta Współczesna”

 

 

 

Tyle historii. Pora wrócić do rzeczywistości. Do Czyżewa nasza drużyna jedzie bez Łukasza Sobolewskiego, Macieja Krupy, Macieja Polaka, Dawida Skalskiego (wszyscy sprawy prywatne/służbowe) oraz kontuzjowanego Dawida Śliwowskiego. Zabraknie też grających w sobotnim meczu rezerw z ŁKS II Łomża Bartłomieja Żbikowskiego i Krystiana Guzowskiego. Po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją wraca do kadry meczowej Arkadiusz Wojno – notabene pochodzący z Czyżewa wychowanek ORLĄT. Nikt nie musi pauzować za kartki. WARMIĘ czeka trudny mecz, choć jesteśmy jego faworytem.

 

Na relację tekstową ze spotkania w Czyżewie zapraszamy na stronę: https://kswarmiagrajewo.pl/event/orleta-czyzew-ks-warmia-grajewo/