PONOWNIE ZWYCIĘŻYĆ – ZAPOWIEDŹ MECZU Z KS GRABÓWKA

 

Po przedłużenie fantastycznej serii zwycięstw piłkarze WARMII Grajewo w 26 kolejce rozgrywek podlaskiej IV ligi udadzą się w sobotę 27 kwietnia do Supraśla na spotkanie z broniącym się przed spadkiem KS Grabówka. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Supraślu o godzinie 17:00.

 

W zespole z Grabówki po kiepskiej rundzie jesiennej w przerwie zimowej doszło do wielu zmian kadrowych. Można to nazwać rewolucją – odeszło 16 zawodników i przyszło również 16. Wśród wielu transferów były też dwa związane z WARMIĄ. Do Grajewa przeniósł się Michał Domański a w Grabówce znalazł się grający jesienią w WARMII Maciej Polak. Jeszcze w trakcie rundy jesiennej klub pożegnał trenera Karola Janika i zatrudnił Samuela Tomara. Wiosną Grabówka zdobyła 7 punktów, zaliczając jedno zwycięstwo (1:0 w Szepietowie ze SPARTĄ 1951) oraz cztery remisy i dwie porażki. W poprzedniej kolejce nasi sobotni rywale zremisowali 2:2 w Tykocinie. Dwie bramki w tym meczu zdobył Krystian Maciejuk, który ostatnio regularnie strzela gole dla Grabówki i ma ich już 10 na swoim koncie. Po 25 seriach spotkań zespół trenera Tomara zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Wobec dość niespodziewanego zwycięstwa CRESOVII z DĘBEM Dąbrowa Białostocka dla Grabówki mecz z WARMIĄ będzie niezwykle ważny. Strata punktów niebezpiecznie zbliży drużynę do ostatniego miejsca.

 

Jesienią w Grajewie wygrała WARMIA 4:0. Nasz łączny bilans meczów z Grabówką prezentuje się następująco:

 

Sezon 2021/2022:  

2:4 (w) 7:1 (d)

 

Sezon: 2022/2023  

3:0 (w) 0:4 (d)

 

Sezon: 2023/2024 

4:0 (d)

 

Bilans: 3 zwycięstwa i 2 porażki. Bramki: 16-9 na korzyść WARMII.

 

WARMIA pojedzie do Supraśla mocno osłabiona. Oprócz kontuzjowanych Kacpra Śleszyńskiego i Arkadiusza Wojno zabraknie także Dawida Śliwowskiego (sprawy prywatne) oraz Dawida Kalinowskiego (pauza za żółte kartki). W kadrze meczowej nie znajdzie się również Bartłomiej Żbikowski, który nie trenował w tym tygodniu ze względu na przeziębienie. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Arkadiusza Mazurka i Rafała Szybajło, którzy narzekają na urazy po meczu z MOSP. W związku z absencją kilku piłkarzy do kadry meczowej zostali dodatkowo powołani dwaj zawodnicy z naszych rezerw – Pavlo Nikolaichuk oraz 16-letni Kacper Randzio dla którego będzie to szansa czwartoligowego debiutu.

 

Choć miejsce w tabeli wyraźnie wskazuje nas jako faworyta tego meczu, to z całą pewnością osłabienia kadrowe będą odczuwalne i czeka nas trudne spotkanie. Relację tekstową z sobotniego meczu będzie można śledzić pod linkiem Relacja LIVE! w sobotę od 17:00. Warto też obserwować nasz fan page na Facebook’u, bo jeśli warunki techniczne pozwolą przeprowadzimy tam transmisję video z tego spotkania.