POWRÓT NA ZWYCIĘSKI SZLAK

Zwycięstwem 4:0 zakończył się sobotni mecz piłkarzy WARMII Grajewo z beniaminkiem rozgrywek podlaskiej IV ligi ORLĘTAMI Czyżew. Po wstydliwej porażce w wyjazdowym spotkaniu z KS Grabówka, tym razem przed własną publicznością grajewianie zwyciężyli wysoko i zasłużenie rehabilitując się za niesławne 3:5 z ubiegłej soboty.

Pomimo sprzyjającego wyjazdom długiego majowego weekendu znów na trybunie grajewskiego stadionu zasiadło sporo kibiców. Z zadowoleniem obserwujemy znaczny wzrost frekwencji na meczach WARMII od początku tej rundy. Wielkie słowa uznania należą się naszym kibicom z grupy dopingującej, która mobilizuje się na każdy mecz i zapełnia swój sektor, tworząc wyróżniającą się na podlaskich stadionach oprawę. Podczas meczu z ORLĘTAMI Zarząd Klubu przygotował kibicom bezpłatną kiełbasę z grilla i zimne napoje w ramach akcji „Majówka z WARMIĄ”. Oferta spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Daleko jeszcze do zapełnienia trybuny, ale cieszy wyraźna tendencja wzrostowa.

Do meczu z ORLĘTAMI nasz zespół przystąpił bez dwóch ważnych zawodników w składzie. Trener Kamil Randzio nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Kacpra Śleszyńskiego i Arkadiusza Mazurka. Od początku spotkania oba zespoły nie forsowały tempa. Można było odnieść wrażenie, że piłkarze bardziej nie chcą stracić gola niż chcą go strzelić. Pierwsza połowa nie zachwyciła. W 24 minucie po świetnym zagraniu Dawida Śliwowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem ORLĄT znalazł się Dawid Kalinowski, ale nie udało mu się zdobyć gola. Przed przerwą brawa od kibiców zebrał Michał Domański, który popisał się pięknym strzałem po którym Popławski wybił piłkę frunącą do bramki gości. Na dobrą sprawę te dwie sytuacje zasługiwały na wyróżnienie w pierwszych 45 minutach meczu.

Do przerwy kibice nie obejrzeli goli, ale niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy Bartosz Bukowski odebrał piłkę rywalowi, zagrał do Domańskiego, który mocnym, precyzyjnym strzałem w róg bramki wyprowadził WARMIĘ na prowadzenie. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Pawła Kossyka a ten podwyższył na 2:0 – silne uderzenie z 16 metrów i bramkarz gości skapitulował po raz drugi. W 59 minucie Dawid Kalinowski z ostrego kąta trafił w poprzeczkę bramki ORLĄT. WARMIA przeważała i starała się o kolejne gole. Trzeciego zdobył Paweł Kossyk, posyłając piłkę do bramki głową po dośrodkowaniu Domańskiego. W 84 minucie na boisko wszedł 16-letni debiutant Kacper Randzio. Wychowanek naszej Akademii tuż przed końcem meczu odważnie zaatakował w polu karnym gości wyprowadzającego piłkę Marcina Stańczyka, po czym zawodnik ORLĄT ratował się faulem i sędzia podyktował rzut karny dla WARMII. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Paweł Kossyk, kompletując swój hat trick – trzy gole w jednej połowie meczu.

Cieszy wysokie zwycięstwo, choć w grze zespołu zwłaszcza w pierwszej połowie dało się zauważyć mankamenty. Teraz przed WARMIĄ wyjazd na mecz z sąsiadem w tabeli. W najbliższą niedzielę 12 maja w Bielsku Podlaskim nasz zespół zmierzy się z TUREM. Pojedynek czwartej z piątą drużyną podlaskiej IV ligi rozpocznie się o 15:00.

Skrót meczu z ORLĘTAMI:

04.05.2024 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo  – ORLĘTA Czyżew 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Michał Domański 49′, 2:0 Paweł Kossyk 53′, 3:0 Paweł Kossyk 71′, 4:0 Paweł Kossyk 90′ (rzut karny)

WARMIA: 1.Ł.Sobolewski – 5.Szybajło, 72.Kosikowski, 18.Edison (Kpt) (81′ 19.Żbikowski), 4.Mikucki – 22.D.Kalinowski (84′ 71.Kacper Randzio), 10.R.Kalinowski, 8.Kossyk, 16.Bukowski (81′ 20.S.Sobolewski), 17.Domański (73′ 11.Wojno) – 98.Śliwowski (68′ 7.Dzierzgowski)

REZERWA: 33.Święciński – 77.Zarzecki, 23.Krupa, 15.Domurat, 11.Wojno, 71.Kacper Randzio, 20.S.Sobolewski, 7.Dzierzgowski

ORLĘTA: 18.Popławski – 3.Stańczyk, 28.Grabarz, 5.Tarnowski (65′ 6.Ożarowski), 15.Boguszewski, 7.Styś (75′ 1.Wnorowski), 77.Steć (Kpt), 14.Zakrzewski (65′ 11.Synytsia), 10.Jastrzębski (80′ 8.Stypułkowski), 9.Ilczuk, 2.Antoniak

REZERWA: 23.Smętek – 4.Jóźwiak, 8.Stypułkowski, 11.Synytsia, 1.Wnorowski, 19.Kiempisty, 6.Ożarowski

TRENER: Grzegorz Jóźwiak

Sędzia: Mariusz Chrzanowski (Białystok, Podlaski ZPN)
Żółte kartki: D.Kalinowski (WARMIA), Popławski, Styś (ORLĘTA)

Czerwona kartka: 89′ Marcin Stańczyk (ORLĘTA) – za faul