WSTYDLIWY KONIEC ZWYCIĘSKIEJ PASSY

Wstydliwie zakończyli nasi piłkarze świetną serię sześciu kolejnych ligowych zwycięstw. W sobotę w Supraślu WARMIA uległa broniącej się przed spadkiem z IV ligi drużynie KS Grabówka 3:5. Do przerwy nic nie zapowiadało katastrofy, jaka wydarzyła się w II połowie tego spotkania.

W kadrze meczowej grajewian tym razem zabrakło trzech podstawowych graczy – Kacpra Śleszyńskiego, Dawida Śliwowskiego i Dawida Kalinowskiego. Osłabienie kadrowe nie jest jednak żadnym usprawiedliwieniem fatalnego wyniku jaki zanotował nasz zespół.

Już od pierwszych minut spotkania lepiej weszli w mecz gospodarze. W 4 minucie Jakub Demiańczuk zagrał do Krystiana Maciejuka i kapitan zespołu z Grabówki po raz pierwszy w tym spotkaniu pokonał Filipa Święcińskiego. Pięć minut później kapitalnym strzałem popisał się Michał Domański i było 1:1. Wydawało się, że nasz zespół opanował mecz. W ciągu kilku kolejnych minut mieliśmy swoje okazje, ale w 17 minucie po silnym strzale Jakuba Tomara piłka nieszczęśliwie odbiła się od Edisona i wpadła do bramki kompletnie zaskakując Święcińskiego. Znów musieliśmy odrabiać straty i w 31 minucie Bartosz Bukowski mocnym strzałem zdobył wyrównującego gola. Sześć minut później po uderzeniu Marcina Mikuckiego piłkę próbował wybić Maciej Polak, ale zaskoczył własnego bramkarza i samobójczym golem dał WARMII prowadzenie. Na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 3:2. Choć straciliśmy dwa gole, to gra naszego zespołu wyglądała całkiem nieźle i można było spodziewać się przedłużenia zwycięskiej passy.

Drugą część meczu zaczęliśmy od ataków na bramkę gospodarzy. W 56 minucie Krzysztof Sztukowski świetnie obronił strzał Arkadiusza Mazurka. Pięć minut później Michał Kosikowski sfaulował w polu karnym Szymona Kuczyńskiego i sędzia podyktował rzut karny dla Grabówki, który na gola zamienił Maciejuk. Strata bramki znów podrażniła grajewian i w 64 minucie słupek uratował gospodarzy przed utratą gola po strzale Mikuckiego. Kilka minut później głupia strata piłki przez naszych piłkarzy, kontratak rywali i Maciejuk po raz trzeci w tym meczu pokonał Święcińskiego. Atakowaliśmy nadal, ale bez efektu. Przed szansą był Tomasz Dzierzgowski, ale nie udało mu się pokonać Sztukowskiego. Za to w 75 minucie bohater meczu – Krystian Maciejuk urwał się naszym obrońcom, podał do Demiańczuka, który podwyższył na 5:3 dla gospodarzy. WARMIA próbowała coś zmienić, ale nie udało się pomimo kilku kolejnych okazji. Wstydliwa porażka stała się faktem.

Przegraliśmy 3:5 z przedostatnią drużyną w tabeli, która w przerwie zimowej przeszła rewolucję kadrową. Gra defensywna naszego zespołu w tym meczu to był koszmar. Strata aż ośmiu goli w dwóch ostatnich meczach z niżej notowanymi rywalami wystawia naszej grze obronnej fatalne świadectwo. Zespołowi, który zaledwie dwa tygodnie temu pokonał aspirujące do awansu suwalskie WIGRY po prostu nie przystoi w takim stylu przegrywać z przedostatnim zespołem w tabeli tracąc do tego aż pięć goli. Stare piłkarskie powiedzenie mówi: „jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz”. Dlatego nie ma co chełpić się zwycięstwem nad WIGRAMI tylko koncentrować się na kolejnych meczach z teoretycznie słabszymi rywalami. Bo okazuje się, że z tą koncentracją mamy duży problem a wtedy strzelają nam bez problemu gole nawet zespoły mające z tym na co dzień spory problem.

Okazja do rehabilitacji po sobotniej „wtopie” już w kolejną sobotę 4 maja. O godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego podejmiemy ORLĘTA Czyżew.

Skrót meczu:

27.04.2024 Supraśl, Stadion Miejski

KS Grabówka – WARMIA Grajewo 5:3 (2:3)

Bramki: 1:0 Krystian Maciejuk 4′, 1:1 Michał Domański 9′, 2:1 Jakub Tomar 17′, 2:2 Bartosz Bukowski 31′, 2:3 Maciej Polak 37′ (gol samobójczy), 3:3 Krystian Maciejuk 61′ (rzut karny), 4:3 Krystian Maciejuk 68′, 5:3 Jakub Demiańczuk 75′

KS: 1.Sztukowski – 17.Kostyk, 8.J.Tomar, 4.Żukowski, 5.Polak – 9.Kapla (74′ 6.Packiewicz), 14.Łapiński (46′ 7.Kuczyński), 10.Demiańczuk (83′ 19. Łupiński), 13.Harasimczuk, 3.Stachelek – 11.Maciejuk (Kpt)

REZERWA: 99.Uścinowicz – 19.Łupiński, 6.Packiewicz, 18.Hamada, 15.Kozłowski, 16.Filipkowski, 7.Kuczyński

TRENER: Samuel Tomar

WARMIA:  33.Święciński – 4.Mikucki, 18.Edison (Kpt), 72.Kosikowski, 23.Krupa (79′ 5.Szybajło) – 13.Wójcicki (69′ 7.Dzierzgowski), 8.Kossyk, 10.R.Kalinowski, 16.Bukowski, 17.Domański – 9.Mazurek

REZERWA: 1.Ł.Sobolewski – 77.Zarzecki, 5.Szybajło, 3.Poślednik, 20.S.Sobolewski, 7.Dzierzgowski, 11.Kacper Randzio, 71.Nikolaichuk

Sędzia: Szymon Szymajda (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Tomar, Kuczyński (KS Grabówka), Kosikowski, Mazurek (WARMIA)