ZAPOWIEDŹ MECZU Z MOSP

 

W ósmej kolejce spotkań podlaskiej IV ligi, która zostanie rozegrana w dzisiejszą środę piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się w Białymstoku z zespołem Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego. Mecz odbędzie się na boisku przy ul. Świętokrzyskiej o godzinie 17:00.

Drużyna trenera Piotra Szydłowskiego po siedmiu seriach spotkań zajmuje czternaste miejsce w tabeli. W miniony weekend MOSP zremisował w Tykocinie z HETMANEM SKŁODOWSCY 3:3. W przerwie letniej w zespole z Białegostoku doszło do dużych zmian kadrowych, ale to już stało się tradycją. Trener Szydłowski nic sobie nie robi z tak gruntownej rotacji zawodników i konsekwentnie wprowadza do gry coraz młodsze roczniki. W ostatnim czasie MOSP wypromował dwóch zdolnych napastników, którzy przeszli do klubów trzecioligowych – Mateusz Karol do MŁAWIANKI Mława a ostatnio świetnie spisujący się w ubiegłym sezonie najlepszy strzelec zespołu Jakub Wołosik został piłkarzem WIECZYSTEJ Kraków. Nawiasem mówiąc, tego zawodnika bardzo chcieliśmy pozyskać do naszego Klubu, ale wobec propozycji złożonej mu przez III-ligowego „krezusa finansowego”, którym jest krakowski klub byliśmy bezradni. Choć ekipę MOSP tworzą bardzo młodzi zawodnicy, to jednak ze względu na to, że są szkoleni niemal od dziecka w ośrodku czyniąc stałe postępy, potrafią być groźni dla czołowych drużyn naszej ligi. To nieobliczalny zespół którego na pewno nie wolno lekceważyć.

 

Oto statystyka ligowych meczów obu zespołów:

 

– SEZON 2018/2019 1:1 (d), 1:1 (w)

– SEZON 2019/2020 1:0 (w)

– SEZON 2020/2021 0:0 (d) 3:2 (w)

– SEZON 2021/2022 1:2 (w) 3:1 (d)

– SEZON 2022/2023 4:0 (d), 5:0 (w)

 

Razem 9 meczów, 5 zwycięstw WARMII, 3 remisy i 1 porażka. Bramki: 19-7 na korzyść grajewian.

 

W naszej drużynie po wygranej ze SPARTĄ 1951 Szepietowo nastroje są dobre i w Białymstoku chcemy powalczyć o zwycięstwo. W sobotnim meczu świetnie spisali się rezerwowi zawodnicy i trudno w tej sytuacji przewidzieć jaką jedenastkę desygnuje do gry trener Kamil Randzio. Na pewno zabraknie Dawida Skalskiego, którego znów z gry wyklucza wojskowy wyjazd służbowy. Podobna sytuacja dotyczy Kacpra Śleszyńskiego. Do kadry meczowej po kontuzji wraca Dawid Kalinowski, ale raczej nie pojawi się na boisku od pierwszej minuty. Oczywiście nie zagra też najlepszy strzelec WARMII w tym sezonie Dawid Śliwowski, którego kontuzja mięśnia wykluczy z gry na dłużej.

 

Relację tekstową ze spotkania z MOSP przeprowadzimy pod linkiem Relacja LIVE! w środę od godziny 17:00.

 

A już w sobotę 16 września o 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA podejmie KS Grabówka. Serdecznie zapraszamy na ten mecz.