Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
13 września, 2023 17:00 IV liga 2023/2024

Podsumowanie

Dzień dobry ze słonecznego Białegostoku. Zapraszamy na naszą relację tekstową z dzisiejszego meczu MOSP – WARMIA. Zaczynamy od 17:00 a póki co poniżej prezentujemy wyjściowe składy obu zespołów.

1′ Zaczęli gospodarze – jest 17:01

4′ Dobra akcja WARMII – Wójcicki padł w polu karnym, ale sędzia nie podyktował karnego!

4′ Kalinowski trafia w słupek!

5′ Pierwszy rzut rożny dla nas

5′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Edison! Świetne dośrodkowanie Kalinowskiego i Edison głową zdobywa gola!

6′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! Akcja WARMII – Rafał Kalinowski do Stawieckiego a ten wykłada piłkę Mazurkowi i mamy drugiego gola!

8′ Strzał Rutkowskiego broni Święciński

10′ Akcja gospodarzy i pierwszy rzut rożny dla MOSP

11′ Nieudane dośrodkowanie i przejmujemy piłkę

15′ Okazja MOSP – Woroszyło „nawinął” Edisona i mocno strzelił na bramkę, ale pewna obrona Święcińskiego

17′ Znów gospodarze – w dobrej sytuacji był Rutkowski, ale po dośrodkowaniu z lewej strony strzelił głową ponad naszą bramką

22′ Okazja WARMII, ale obrońca zablokował uderzenie Rafała Kalinowskiego

26′ Zamieszanie w polu karnym MOSP, lecz piłka opuszcza boisko

28′ Kazberuk strzela obok słupka naszej bramki

31′ Świetna akcja Mikuckiego i Rafał Kalinowski był sam na sam z bramkarzem, ale Radziszewski odważnie wyszedł i wybił piłkę na róg

32′ Po dośrodkowaniu znów bliski zdobycia gola był Edison, ale piłka minęła bramkę

36′ Dobra akcja WARMII i strzał Rafała Kalinowskiego broni Radziszewski

39′ Róg dla WARMII

39′ Po dośrodkowaniu wybili piłkę obrońcy

44′ Błąd Mazurka i po chwili Kazberuk sprawdza umiejętności Święcińskiego – róg dla gospodarzy

44′ Przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

45′ 2 minuty dolicza sędzia

45′ + 2′ Koniec pierwszej połowy. Po dwóch szybko zdobytych golach prowadzimy 2:0 w Białymstoku, ale gospodarze nie rezygnują z walki.

46′ Drugą połowę zaczyna WARMIA

46′ Zmiana u gospodarzy – na boisku pojawił się Kuciński

47′ Kosikowski fauluje zawodnika gospodarzy i rzut karny dla MOSP!

47′ GOL dla MOSP! 1:2 Szymon Turczewski. Pewnie wykorzystana jedenastka przez kapitana gospodarzy i tracimy gola.

53′ Rzut wolny dla MOSP blisko naszego pola karnego

55′ Bukowski z żółtą kartką

57′ Dobra akcja WARMII i rzut rożny dla nas

58′ Po dośrodkowaniu zamieszanie w polu karnym MOSP ale piłka opuszcza boisko

59′ Znów akcja WARMII, jednak Mazurek był na spalonym

65′ Strzał Rafała Kalinowskiego ponad bramką gospodarzy

66′ Mocny strzał Turczewskiego nad naszą bramką

70′ Kossyk za Rafała Kalinowskiego

71′ Kossyk ładnie wrzucił piłkę z rzutu wolnego, ale nie zdążył do podania żaden z naszych

74′ Świetna okazja gospodarzy i strzał obok naszej bramki!

76′ Znowu bliscy zdobycia gola byli gospodarze ale strzał minął naszą bramkę

77′ Zalewski za Bukowskiego

79′ Akcja Szybajły i rzut rożny dla nas

80′ Po dośrodkowaniu szybka kontra gospodarzy, ale odzyskaliśmy piłkę choć było groźnie

81′ Strzał Mikuckiego, rykoszet i łapie piłkę Radziszewski

83′ Majczak i Fuks za Woroszyło i Siemieniuk

89′ Akcja gospodarzy, strzał Turczewskiego i Edison wybija piłkę z naszej bramki!

89′ Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Danilewicza

90′ 3 minuty dolicza sędzia

90′ + 2′ Okazja WARMII, ale Mazurek źle podał do Kossyka!

90′ + 3′ Koniec meczu. Wygraliśmy 2:1 w Białymstoku. Szybko strzelone gole pozbawiły nas chyba pokory w tym meczu i na zbyt wiele pozwoliliśmy ambitnym gospodarzom. Nie wszystkie mecze będziemy wygrywać wysoko. Z tych trzech punktów cieszmy się, ale wyciągnijmy wnioski z nerwowej drugiej połowy.

13.09.2023 Białystok, boisko przy ul. Świętokrzyskiej

MOSP Białystok – WARMIA Grajewo 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Edison 5′, 0:2 Arkadiusz Mazurek 6′, 1:2 Szymon Turczewski 47′ (rzut karny)

MOSP: 12.Radziszewski – 2.Sosnowski, 3.Danilewicz, 5.Turczewski (Kpt), 6.Siemieniuk (83′ 4.Majczak), 9.Rutkowski, 10.Woroszyło (83′ 8.Fuks), 13.Kazberuk, 15.Haraburda, 16.Dakowicz (46′ 11.Kuciński), 20.Łazarski

REZERWA: 1.Pietroczuk – 14.Skulimowski, 8.Fuks, 4.Majczak, 19.D.Grygoruk, 18.Boroda, 7.Masłowski, 11.Kuciński

TRENER: PIotr Szydlłowski

WARMIA:  33.Święciński –  4.Mikucki, 18.Edison (Kpt) , 72.Kosikowski, 19.Polak –   20.Stawiecki, 10.R.Kalinowski (70′ 8.Kossyk), 5.Szybajło, 16.Bukowski (77′ 15.Zalewski), 13.Wójcicki – 3.Mazurek

REZERWA: 1.Sobolewski – 15.Zalewski, 23.Krupa, 77.Zarzecki, 9.Guzowski, 21.Jagielski, 22.D.Kalinowski, 8.Kossyk

TRENER: Kamil Randzio

Sędzia: Bartosz Tomaszuk (Białystok, Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Danilewicz (dwie), Rutkowski (MOSP), Kosikowski, Mazurek, Bukowski (WARMIA)

Czerwona kartka: 89′ –  Damian Danilewicz (MOSP) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki