ZAPOWIEDŹ MECZU Z CZARNYMI

 

W środę 24 sierpnia o 17:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego piłkarze WARMII Grajewo zagrają z CZARNYMI Czarna Białostocka w czwartej kolejce spotkań rozgrywek IV ligi podlaskiej sezonu 2022/2023. Będzie to okazja do rewanżu za niespodziewaną porażkę naszego zespołu w meczu rundy wiosennej ubiegłego sezonu, który WARMIA przegrała na własnym stadionie 0:1.

Zespół z Czarnej Białostockiej w sezonie 2021/2022 zakończył rozgrywki na jedenastym miejscu. Drużyna trenera Mateusza Woronieckiego oparta jest w głównej mierze na zawodnikach Akademii Piłkarskiej TALENT Białystok, w której od lat pracuje trener zespołu CZARNYCH. Nowy sezon zaczął się dla jego podopiecznych całkiem nieźle – w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie CZARNI do 88 minuty przegrywali 0:2 z DĘBEM Dąbrowa Białostocka, ale zremisowali 2:2. W drugiej kolejce nieznacznie 2:3 przegrali w Michałowie z miejscowym KS, który od lat jest w czołówce podlaskiej IV ligi. W miniony weekend CZARNI sprawili dużą sensację wygrywając 3:2 u siebie z WISSĄ Szczuczyn.

W minionym sezonie wygraliśmy jesienią w Czarnej Białostockiej 3:1 i przegraliśmy 0:1 w Grajewie wiosną. Nie wolno lekceważyć rywali, bo ostatnie wyniki jasno dowodzą, że to mocny zespół. W kadrze naszego zespołu na pewno zabraknie Kamila Randzio, Mateusza Tuzinowskiego, Arkadiusza Mazurka i Arkadiusza Wojno, który doznał kontuzji kolana w niedzielnym meczu z ORŁEM w Kolnie. Wszystko wskazuje na to, że do meczowej 18-tki trener Paweł Sobolewski będzie już mógł bez przeszkód powołać Pawła Kossyka i Pawła Zaniewskiego.

Zapraszamy na środowy mecz – początek o 17:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego.