W KOLNIE TYLKO REMIS

Remisem 1:1 zakończył się rozegrany w Kolnie niedzielny mecz WARMII Grajewo z miejscowym ORŁEM. Dla naszego zespołu to przykra strata punktów. Gospodarze wyrównali niestety w ostatnich sekundach spotkania.

FC NIEOBECNI

Do meczu WARMIA przystąpiła bez pięciu zawodników: Kossyka, Zaniewskiego, Randzio, Mazurka i Tuzinowskiego. Gospodarze, którzy w pierwszej kolejce nowego sezonu sensacyjnie pokonali KS Michałowo 3:2 przystąpili do meczu z WARMIĄ wypoczęci, bo przed tygodniem nie zagrali zaplanowanego meczu z WISSĄ Szczuczyn, który został przełożony na 28 września.

Nasz zespół od początku meczu przeważał, choć gra na sztucznej trawie na pewno nie była sprzymierzeńcem grajewian, którzy na co dzień w przeciwieństwie do zespołu z Kolna trenują na naturalnej nawierzchni. Przy wysokiej temperaturze gra w tych warunkach nie służy zdrowiu a zdaniem wielu lekarzy przyczynia się do kontuzji stawów, zwłaszcza kolanowych. Niestety, w 18 minucie meczu kontuzji właśnie kolana doznał Arkadiusz Wojno, który kilka minut później opuścił boisko i nie wiadomo jak długa przerwa w grze czeka naszego nowego zawodnika. Trwa fatalna seria urazów naszych piłkarzy. Od dłuższego czasu nasz zespół prześladują krótsze lub dłuższe absencje zdrowotne. Miejmy nadzieję, że Arek Wojno szybko wróci do zdrowia.

W pierwszej połowie spotkania już w 9 minucie pięknym strzałem popisał się wracający do składu Filip Chmielewski, ale piłkę po jego uderzeniu wybił Radchenko. Ukrainiec w bramce ORŁA był bohaterem gospodarzy, bo zwłaszcza w drugiej połowie meczu bronił znakomicie. Jeszcze przed przerwą natomiast wspomniany golkiper obronił groźny strzał Edisona z rzutu wolnego zaczynając festiwal udanych interwencji. Do przerwy WARMIA nie stworzyła zbyt wielu stuprocentowych okazji bramkowych, ale trudno było rozbić szczelną i zmasowaną obronę gospodarzy, którzy ograniczali się do kontrataków – w 22 minucie po jednym z nich Święciński zapobiegł utracie gola przez nasz zespół.

Po wznowieniu gry znów popisywał się Radchenko – w 48 minucie wybił strzał Macieja Polaka. W 68 minucie znów strzelił Polak, bramkarz ORŁA kapitalnie obronił a po chwili przyszła mu z pomocą poprzeczka, w którą piłka trafiła po strzale głową Edisona. W 62 minucie obrońca ORŁA zagrał ręką we własnym polu karnym, ale łomżyńscy sędziowie nie zdecydowali się podyktować „jedenastki” dla WARMII. Z naszej perspektywy karny był ewidentny, ale wiadomo, że to sędzia o tym decyduje… Dwie minuty po tej sytuacji świetnej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Trambecki. Wreszcie w 72 minucie po rozegraniu piłki z rzutu rożnego Nikolaichuk dośrodkował w pole karne a Tomasz Dzierzgowski głową strzelił gola dla naszego zespołu.

Kiedy wydawało się już, że powtórzymy wynik z rundy wiosennej ubiegłego sezonu, gdy wygraliśmy w Kolnie 1:0 w doliczonym czasie gry doskonałą okazję do zdobycia drugiego gola miał Dzierzgowski. Niewykorzystane sytuacje często się mszczą i tak się stało tym razem. W ostatnich sekundach meczu gospodarze wykonywali rzut wolny z narożnika boiska. Po dobrym dośrodkowaniu Patryk Sokołowski zdobył gola i ustalił wynik na 1:1.

Nasz zespół z całą pewnością był lepszą drużyną i zasłużył na wygraną, ale w piłce nożnej liczą się gole, a z ich zdobywaniem mieliśmy w tym meczu spory problem. Stracić zwycięstwo w ostatnich sekundach nigdy nie jest miło, ale sami jesteśmy sobie winni. Oprócz straty dwóch punktów martwi też strata Arka Wojno, który na pewno nie zagra w najbliższych meczach.

Kolejne spotkanie już w najbliższą środę. O 17:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie  WARMIA podejmie CZARNYCH Czarna Białostocka.