PUCHAROWY AWANS REZERW

W niedzielne przedpołudnie swój sezon 2022/2023 zaczęła nasza drużyna rezerw. Zespół trenera Kamila Randzio rozgrywki ligowe zacznie dopiero 10 września, ale już teraz wystartował w rundzie wstępnej Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Rywalem naszej drużyny był drugi zespół WISSY Szczuczyn. Mecz odbył się na boisku przy dawnym klubie HADES. Po bardzo emocjonującym i stojącym na niezłym poziomie spotkaniu wygrali grajewianie 3:2.

DERBY NASZE

WARMIA od początku meczu grała dobrze i stwarzała sobie sytuacje do zdobycia gola. W pierwszej połowie nie udało się jednak wykorzystać żadnej z nich. Po przerwie w 58 minucie na prowadzenie wyprowadził nasz zespół Łukasz Witkowski, który po świetnym dośrodkowaniu 16-letniego Emila Jagielskiego strzałem głową pokonał ukraińskiego bramkarza… o polskim według protokołu nazwisku Piotr Purzeczko, występującego w tym meczu w bramce WISSY. Zaledwie 5 minut później sędzia dopatrzył się faulu w naszym polu karnym i podyktował rzut karny dla rywali ze Szczuczyna. „Jedenastka” wykonana została na raty – pierwszy strzał obronił Rafał Jegliński, ale przed strzałem opuścił linię bramkową i arbiter nakazał powtórkę w której Radosław Makuszewski… a ponownie według protokołu meczowego – Dawid Modzelewski wyrównał stan meczu na 1:1. W 79 minucie po błędzie naszej defensywy WISSA wyszła na prowadzenie i wydawało się, że mecz jest przegrany. Tymczasem nasz zespół pokazał wolę walki i wielką ambicję. W 86 minucie Przemysław Zarzecki strzałem głową wyrównał na 2:2. Już w doliczonym czasie gry a właściwie w ostatnich sekundach spotkania, gdy lada moment miał się zacząć dogrywka meczu, wprowadzony pod koniec spotkania Jakub Domitrz znalazł drogę do bramki WISSY i zapewnił awans naszego zespołu do kolejnej rundy rozgrywek. Mimo dużej ilości niewykorzystanych okazji bramkowych cały zespół zasłużył na wielkie brawa za walkę do końca.

 

Godne podkreślenia jest szczególnie to, że nasze rezerwy grały niemal przez końcowe pół godziny meczu w osłabieniu po czerwonej kartce Macieja Krupy. Pomimo gry w dziesiątkę najpierw doprowadzili do wyrównania, a w ostatnich sekundach spotkania rezerwowy Jakub Domitrz pięknym strzałem zapewnił zwycięstwo i awans do kolejnej rundy naszemu zespołowi.

 

W kolejnej rundzie rozgrywek rezerwy WARMII zagrają z drugim zespołem KS Wasilków a mecz odbędzie się w Grajewie w niedzielę 28 sierpnia.

 

Skrót z meczu:

 

Runda wstępna Pucharu Polski na szczeblu woj. Podlaskiego
21.08.2022 Grajewo, boisko ul. Wojska Polskiego

WARMIA II Grajewo – WISSA II Szczuczyn 3:2 (0:0)

 Bramki: 1:0 Łukasz Witkowski 58’, 1:1 Dawid Modzelewski 66’ (rzut karny), 1:2 Kamil Karwowski 79’, 2:2 Przemysław Zarzecki 86’, 3:2 Jakub Domitrz 90’ + 7’

 

 

WARMIA II: 1.Jegliński – 2.Poślednik, 3.Krupa, 4.Grabowski, 19.Jagielski – 15.Dobrydnio, 6.Szumowski (Kpt), 18.Zarzecki, 11.Marczykowski (80’ 13.Domitrz), 7.Rybsztat – 9.Witkowski
REZERWA: 20.Domitrz, 17.Olszyński, 16.Sposób

 

Trener: Kamil Randzio

 

WISSA II: 12.Purzeczko – 22.Dzięgielewski (Kpt), 25.Brzostowski, 23.Walendzik, 10.Gietek, 16.Modzelewski, 69.Chmielewski, 3.Pukilowski, 17.Sulewski, 9.Karwowski, 6.Zyskowski
REZERWA: 11.Załuska, 20.Sikorski, 5.Wyszyński

 

Trener: Piotr Polakowski

 

Sędzia: Damian Wielogórski (Podlaski ZPN)

 

Żółte kartki: Krupa – dwie (WARMIA II), Chmielewski, Dzięgielewski, Sulewski, Modzelewski (WISSA II)

 

Czerwone kartki: 63’ Maciej Krupa (WARMIA II) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki, po zakończeniu meczu Maciej Walendzik (WISSA II) – za niesportowe zachowanie