ZAPOWIEDŹ MECZU Z ORŁEM

W trzeciej kolejce spotkań podlaskiej IV ligi w sezonie 2022/2023 piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się w Kolnie z miejscowym ORŁEM. Mecz odbędzie się na sztucznej nawierzchni kolneńskiego stadionu w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 17:00.

 

ORZEŁ w minionym sezonie zajął przedostatnie miejsce w tabeli i spadł do Klasy Okręgowej. Spadł, ale… się utrzymał. Zdecydował o tym zarząd Podlaskiego Z.P.N. rozszerzając skład IV ligi do 18 zespołów. Tym samym podopiecznym Ireneusza Piwko udało się uniknąć gry na niższym poziomie. ORZEŁ już w pierwszej kolejce sprawił dużą niespodziankę pokonując u siebie 3:2 silny zespół KS Michałowo. Hat-trickiem w tym meczu popisał się sprowadzony z ŁKS 1926 Łomża Mateusz Koc. W drugiej kolejce ORZEŁ miał zagrać z WISSĄ Szczuczyn, ale mecz został przełożony na 28 września.

 

W ubiegłym sezonie pokonaliśmy ORŁA dwukrotnie – jesienią w Grajewie 2:0 i wiosną w Kolnie 1:0. To nasz zespół jest faworytem niedzielnego meczu, ale gra na sztucznej trawie na pewno będzie przywilejem gospodarzy, którzy na co dzień trenują w takich warunkach. Mecze z WARMIĄ od lat dodatkowo motywują zespół ORŁA i miejscowych kibiców, więc na pewno nie będzie to łatwe spotkanie dla naszego zespołu.

 

Tymczasem w WARMII powoli poprawia się sytuacja zdrowotna. W minionym tygodniu do treningów z zespołem wrócili już Paweł Kossyk, Paweł Zaniewski i Tomasz Dzierzgowski. Dwaj pierwsi jeszcze nie znaleźli się w kadrze zespołu na mecz z ORŁEM, ale lada dzień powinni już być brani pod uwagę przez trenera Sobolewskiego. Nie zagrają w Kolnie Mateusz Tuzinowski i Arkadiusz Mazurek, którzy wyjechali na tygodniowy obóz z zespołem młodzieżowym.

 

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z meczu ORZEŁ – WARMIA w niedzielę od godziny 17:00 pod adresem: https://kswarmiagrajewo.pl/event/orzel-kolno-ks-warmia-grajewo-3/