ZACZYNAMY SEZON!

Szybko dobiegła końca krótsza niż zwykle przerwa pomiędzy sezonami rozgrywek IV ligi i już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego z zespołem DĘBU Dąbrowa Białostocka. Będzie to inauguracja sezonu 2017/2018 IV ligi podlaskiej.

Nasz zespół rozegrał już wszystkie zaplanowane sparingi. Niestety, niewiele dobrego da się po tych meczach powiedzieć o grze naszego zespołu. Tak naprawdę jednak w żadnym z sześciu rozegranych meczów WARMIA nie zagrała w optymalnym składzie. Okres letni nie sprzyja przygotowaniom – starsi zawodnicy, którzy pracują zawodowo mają spore kłopoty ze zwolnieniami z pracy i aktywnym uczestniczeniem w treningach i sparingach. Pracodawcy ze względu na okres urlopowy niechętnie udzielają zwolnień i są mniej wyrozumiali niż zwykle dla piłkarskich aspiracji swoich pracowników. Pocieszające jest tylko to, że z takimi problemami boryka się większość czwartoligowych zespołów na Podlasiu. Wracając do tematu formy zespołu. W pierwszych trzech meczach kontrolnych nasz zespół poniósł trzy porażki. Kolejne trzy mecze zakończyły się zwycięstwami, ale nie da się ukryć, że gra drużyny była – delikatnie mówiąc – niezadowalająca. To jednak tylko sparingi. W sobotnim meczu z DĘBEM opiekun naszego zespołu Artur Dakowicz powinien mieć do dyspozycji już prawie wszystkich podstawowych zawodników. „Prawie”, bo nie wystąpi w tym meczu Janusz Stankiewicz, który dopiero w niedzielę wraca z urlopu.

Cóż działo się w Klubie przez ostatnie dwa tygodnie?

KADRA

Kilka dni temu zawarta została umowa transferowa pomiędzy naszym Klubem a POJEZIERZEM Prostki na mocy której definitywnie zawodnikiem WARMII został niezwykle utalentowany napastnik Dawid Kondratowicz. Ten 17-letni zawodnik z niezłej strony pokazywał się w meczach sparingowych, jest dynamiczny, ambitny i na pewno będzie dostawał szansę gry. Niestety, z niewiadomych przyczyn zaprzestali treningów młodzi zawodnicy z zespołu juniorów trenera Matysiewicza, który to zespół przestał istnieć z końcem ubiegłego sezonu. Z piątki zawodników, która pojawiła się na pierwszym treningu pozostał w kadrze i został zgłoszony do rozgrywek IV ligi obrońca Maciej Groszyk. Warto w tym miejscu pochwalić tego zawodnika, który wykazuje się niemałą ambicją i ciężko pracując na treningach stara się wywalczyć miejsce w zespole. Najprawdopodobniej nie zagra w WARMII niedawny junior JAGIELLONII Białystok (a nie MOSP, jak napisałem w poprzednim tekście – przepraszam za pomyłkę!) Mateusz Ruszczyk, który po kilku treningach z naszym zespołem pojawił się na zajęciach ZNICZA Biała Piska i wszystko wskazuje na to, że to w tym zespole pozostanie. W WARMII raczej trudno byłoby mu się przebić do pierwszej jedenastki. Po sparingu z  OLIMPIĄ Zambrów zakończyli swoje testy w naszym Klubie Marek Tomczyk i Kamil Yamaguchi, którzy mimo wielkich chęci i ambicji na ten moment nie mieliby większych szans na grę w podstawowym składzie. Ze względu na planowane rozpoczęcie studiów do dziś nie złożył swojej deklaracji gry drugi bramkarz naszego zespołu Łukasz Sobolewski. Okienko transferowe otwarte jest do końca sierpnia i nie można wykluczyć jeszcze zmian w kadrze zespołu.

W rezultacie na dziś do rozgrywek IV ligi zostali zgłoszeni następujący zawodnicy:

Gieniusz – Mikucki, Edison, Arciszewski, P.Zarzecki, Domurat, Krupa, Stankiewicz, Groszyk, Koszczuk – Randzio, Mirva, Sypytkowski, Cybulski, Sielawa, Polakowski, Górski, Kozikowski – Kondratowicz, Dzierzgowski, Chyliński

SPARINGI

29 lipca  w Grajewie nasz zespół podejmował beniaminka niezwykle silnej IV ligi mazowieckiej, drużynę KORONY Ostrołęka. Mecz toczony w sennym tempie zakończył się zwycięstwem WARMII 1:0 po golu Łukasza Domurata, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

26.07.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – KORONA Ostrołęka 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Domurat 82’
WARMIA: Sobolewski (46’ Gieniusz)  – Mikucki, Domurat, Arciszewski (60’ Krupa), Stankiewicz – Randzio (67’ Polakowski), Kozikowski (80’ Groszyk), Mirva (60’ Sielawa), Chyliński (75’ Mściwujewski), Sypytkowski – Kondratowicz

Kolejny mecz nasz zespół rozegrał w środę 2 sierpnia. Na grajewskim stadionie WARMIA pokonała CZARNYCH Olecko 4:2. Dość niespodziewanie prowadzenie zdobyli goście już w 5 minucie, gdy po rzucie rożnym strzał zza pola karnego oddał Grzegorz Karaś. Na 1:1 wyrównał w 38 minucie Marcin Arciszewski, który skuteczną „główką” wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Pięć minut później na prowadzenie wyprowadził WARMIĘ Edison. W drugiej połowie po kilku niewykorzystanych okazjach WARMII goście wyrównali w 68 minucie po strzale z 16 metrów Jakuba Kozłowskiego. Zwycięskie gole dla WARMII padły dopiero w końcówce meczu. Najpierw w 80 minucie Cybulski zakończył udany kontratak a sześć minut później Kacper Polakowski zdobył czwartego gola po akcji Janusza Stankiewicza.

02.08.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – CZARNI Olecko 4:2 (2:1)
Bramki: 0:1 Grzegorz Karaś 5’, 1:1 Marcin Arciszewski 38’, 2:1 Edison 43’, 2:2 Jakub Kozłowski 68’, 3:2 Mateusz Cybulski 80’, 4:2 Kacper Polakowski 86’
WARMIA: Sobolewski – Mikucki, Edison (80’ P.Zarzecki), Arciszewski (46’ Krupa), Stankiewicz – Randzio (63’ Cybulski), Kozikowski (79’ Sielawa), Mirva (65’ Domurat), Chyliński, Sypytkowski (83’ Groszyk) – Kondratowicz (74’ Polakowski)

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi WARMIA pokonała 2:1 OSTROVIĘ Ostrów Mazowiecka. To był po prostu słaby mecz. Jego ozdobą był gol Dawida Wilczewskiego, który zaskoczył naszego bramkarza strzałem niemal z połowy boiska. Dwie bramki dla WARMII zdobył Brazylijczyk Edison. W tym meczu w grajewskim zespole zagrał testowany zawodnik – napastnik GKS Stawiski Dawid Żach.

05.08.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Edison 54’, 1:1 Dawid Wilczewski 60’, 2:1 Edison 86’
WARMIA: Gieniusz (70’ Sobolewski)  – Mikucki, Edison, Arciszewski, Krupa – Chyliński, Cybulski (35’ Sielawa), P.Zarzecki (46’ Cybulski), Polakowski – Żach, Kondratowicz

Forma WARMII przed sobotnim meczem z DĘBEM zdaje się być wielką niewiadomą. Wielkim osłabieniem zespołu będzie nieobecność Damiana Zubowskiego, który wyjechał do USA. Pocieszające, że kilka bramek w sparingach potrafili zdobyli obrońcy.

Bardzo niewiele jest wiadomo o sytuacji w zespole DĘBU. Na pewno nie prowadzi już tego zespołu Robert Speichler, który przeniósł się do Szczuczyna. W poprzednim sezonie WARMIA dwukrotnie pokonała zespół z Dąbrowy Białostockiej 4:2 w Grajewie i 3:0 na wyjeździe.

W imieniu zawodników i Zarządu Klubu serdecznie zapraszam Państwa na sobotni mecz.

Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny. Licznej grupie byłych, zasłużonych dla Klubu zawodników stale otrzymujących karty wstępu przypominam o możliwości odbioru kart w kasie Klubu przed meczem.