RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ.

Na wstępie tego tekstu pragnę wyjaśnić powód „milczenia” w okresie od zakończenia rozgrywek ligowych. Zawiedzionych tą sytuacją bardzo przepraszam – niestety moja doba trwa zaledwie 24 godziny a praca dla największej polskiej firmy ubezpieczeniowej pochłania coraz więcej mojego czasu. Z tego względu coraz rzadziej jestem w stanie na bieżąco opisywać sytuację w Klubie. Wszyscy ci, którzy ponad przeciętnie interesują się WARMIA zawsze mogą zadzwonić pod nr tel. 86 2723853 i zaspokoić swoją ciekawość. Tak, jak robiło to w ostatnim czasie wielu Kibiców, z którymi miałem przyjemność rozmawiać. Jesteśmy Klubem, który na dzień dzisiejszy nie zatrudnia na etacie żadnego pracownika. Jako Zarząd Klubu swoją pracę wykonujemy w czasie wygospodarowanym poza pracą zawodową. Uprzejmie proszę wziąć to pod uwagę niecierpliwiąc się w oczekiwaniu na kolejne artykuły i relacje.

W skali podlaskiej IV ligi jesteśmy jednym z bardzo nielicznych klubów, które przekazują aktualności z Klubu w internecie oraz jedynym, który relacjonuje na żywo mecze ligowe. Nadal będziemy dążyć do tego, by tak było, ale istnieje prawdopodobieństwo, że skala tych działań będzie jednak mniejsza niż dotąd. Z góry za to przepraszam i pozdrawiam.

Janusz Szumowski

W środę 12 lipca po 2,5 tygodniowej przerwie do zajęć treningowych powrócili piłkarze IV-ligowej WARMII Grajewo. Po zakończeniu ubiegłego sezonu nie umarło życie w Klubie. Pierwszym działaniem Zarządu było znalezienie osoby trenera – zastępcy dotychczasowego szkoleniowca naszego zespołu Roberta Kądziora który odszedł z WARMII chcąc skoncentrować się na pracy z młodzieżą. Zadanie było trudne, ponieważ od nowego sezonu trenerów pracujących w IV lidze obowiązuje posiadanie licencji UEFA A. Ograniczyło to w znacznym stopniu liczbę potencjalnych kandydatów na stanowisko opiekuna zespołu.  Dodatkowo wielu trenerów „okopało” się w zespołach młodzieżowych, akademiach itp. i obecnie nie są zainteresowani podjęciem pracy z zespołem seniorów na poziomie IV ligi. W tej sytuacji Zarząd zaproponował powrót do pracy w naszym Klubie Arturowi Dakowiczowi – szkoleniowcowi z Białegostoku, który miał krótko okazję pracować w naszym Klubie jesienią 2014 roku. W pięciu rozegranych wówczas przez nasz zespół meczach w III lidze WARMIA wygrała jeden mecz, dwa zremisowała i dwa przegrała. Trener Dakowicz przyjął naszą propozycję i to on będzie prowadził zespół w rundzie jesiennej.

Drugi problem, z którym musieliśmy się zmierzyć to wyjazd do USA najlepszego strzelca zespołu Damiana Zubowskiego, który najbliższe pół roku spędzi za oceanem. Znaleźć zastępcę Damiana jest jednak niezwykle trudno. Napastników tej klasy na Podlasiu można policzyć na palcach jednej ręki i każdy z nich ma już klub. Dodatkowo Tomasz Dzierzgowski po operacji kolana przechodzi rehabilitację i do gry wróci dopiero od nowego roku. Zespół opuścili też dwaj „młodzieżowcy”: Krystian Wójcicki, który zamierza uczyć się w Białymstoku i najprawdopodobniej zasili występującą w Centralnej Lidze Juniorów ekipę MOSP Białystok oraz Albert Staniszewski, który wyjeżdża na studia do Warszawy.

W pierwszych treningach rozpoczynających przygotowania do nowego sezonu wzięli udział następujący zawodnicy:

Łukasz Sobolewski, Krzysztof Gieniusz – Marcin Mikucki, Kamil Randzio, Przemysław Zarzecki, Edison, Marcin Arciszewski, Janusz Stankiewicz, Maciej Krupa, Wojciech Koszczuk, Maciej Groszyk, Mateusz Zolnik – Bartłomiej Sielawa, Łukasz Domurat, Kamil Randzio, Maksym Mirva, Mateusz Cybulski, Rafał Kozikowski, Kacper Polakowski, Jonatan Kropiwnicki, Eryk Zarzecki, Paweł Sypytkowski, Mateusz Ruszczyk, Marek Tomczyk, Hubert Mściwujewski – Dawid Kondratowicz, Konrad Lenkiewicz, Piotr Chyliński.

Groszyk, Zolnik, Kropiwnicki, E. Zarzecki i Lenkiewicz to niedawni juniorzy z zespołu trenera Matysiewicza, który to zespół przestał istnieć z końcem ubiegłego sezonu. Mateusz Ruszczyk to również wychowanek trenera Matysiewicza, który ostatnie kilka lat spędził w MOSP Białystok. Marek Tomczyk to zawodnik MOSP Białystok, który jest przez nasz Klub testowany a Dawid Kondratowicz to młody zawodnik POJEZIERZA Prostki, który dołączył do naszego zespołu. Hubert Mściwujewski to wyróżniający się junior z zespołu trenera Daniela Tuzinowskiego. Pozostali zawodnicy występowali już w naszym zespole w ubiegłym sezonie.

SPARINGI

Na okres przygotowawczy zaplanowaliśmy rozegranie sześciu spotkań kontrolnych, z których do dziś odbyły się trzy.

19 lipca na boisku przy klubie HADES WARMIA zmierzyła się z III-ligowym MKS Ełk, prowadzonym przez Pawła Sobolewskiego. Po całkiem niezłej grze nasz zespół uległ ełczanom 1:2. Prowadzenie dla grajewian zdobył młodziutki Kondratowicz, który z zimną krwią wykorzystał sytuację w 21 minucie. MKS wyrównał kilka minut później po bramce Bogdaniuka a zwycięskiego gola dla ełczan zdobył w 75 minucie grajewianin Rafał Kalinowski – również wychowanek trenera Matysiewicza, który ostatnie lata spędził w MOSP Białystok a który najprawdopodobniej będzie występował w MKS. W składzie naszego zespołu w tym meczu zabrakło Krzysztofa Gieniusza, Przemka Zarzeckiego, Kamila Randzio, Maksyma Mirvy i Mateusza Cybulskiego. Pomimo znacznego osłabienia gra zespołu zwłaszcza w pierwszej połowie wyglądała całkiem dobrze. W drugiej odsłonie meczu, po wielu zmianach w naszym zespole MKS posiadł znaczną przewagę, ale udało się ełczanom zdobyć tylko jednego gola po błędzie naszej defensywy.

19.07.2017 Grajewo, Boisko przy klubie HADES
WARMIA Grajewo – MKS Ełk 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Dawid Kondratowicz 21′, 1:1 Arkadiusz Bogdaniuk 24′, 1:2 Rafał Kalinowski 75′
WARMIA
: Sobolewski – Mikucki (60′ Groszyk), Edison, Arciszewski, Stankiewicz (46′ Krupa, 77′ Zolnik) – Tomczyk (46′ Ruszczyk), Kozikowski (35′ Sielawa), Domurat (60′ Kozikowski), Chyliński (60′ Kropiwnicki), Sypytkowski (46′ E.Zarzecki, 75′ Sypytkowski) – Kondratowicz (46′ Polakowski, 75′ Lenkiewicz)

MKS (skład wyjściowy): Radzikowski – zawodnik testowany, Szaraniec, zawodnik testowany, Koszycki, Kuriata, Jambrzycki, Mularczyk, Ejza, Dąbrowski – Bogdaniuk
W II połowie grali także: Złotogórski – Rogala, Kalicki, Molski, Jagłowski, Świderski, Kraska, Gondek, Kalinowski, Twardowski, Kwaczreliszwili, Łapiński, Paprocki

W sobotę 22 lipca nasz zespół udał się do Gołdapi na sparing z ROMINTĄ. Rozegranie tego meczu do ostatniej chwili stało pod dużym znakiem zapytania. Okazało się, że z różnych przyczyn (praca, wcześniej zaplanowane wyjazdy prywatne) zabrakło w naszej kadrze aż… dwunastu zawodników. Pomimo problemów kadrowych nasz zespół przystąpił do gry i niestety przegrał 0:3. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył doświadczony grający trener gołdapian Michał Mościński, który po rzucie rożnym głową umieścił piłkę w bramce. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 z rzutu karnego tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Krzysztof Żukowski. Niewiele można powiedzieć o tym meczu. Było to słabe widowisko w wykonaniu obu zespołów. WARMIA niby przeważała, ale wyraźnie brakowało siły w ofensywie. ROMINTA była skuteczniejsza i bezlitośnie wykorzystała nasze błędy. O składzie naszego zespołu w tym meczu najlepiej świadczy fakt gry na … środku obrony bramkarza Krzysztofa Gieniusza w ostatnich minutach meczu, gdy kontuzji doznał Brazylijczyk Edison. Do gry w tym meczu po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Wojciech Koszczuk. Niestety, po kilku minutach zawodnik opuścił boisko z bólem i zapewne znowu czeka go przymusowy rozbrat z futbolem.

22.07.2017 Gołdap, Stadion O.S i. R.

ROMINTA Gołdap – WARMIA Grajewo 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Michał Mościński 38’, 2:0 Michał Mościński 50’ (rzut karny), 3:0 Krzysztof Żukowski 90’

ROMINTA: Kotula – Romanowski, Mościński, Piwko, Jurewicz – Konobrocki, Paszkowski, Ołów, Gulbierz, Makowski, Brzozowski

Grali także: Żukowski, Przemielewski, Bukowski.

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki, Edison (80’ Gieniusz), Krupa (46’ Groszyk), Zolnik (46’ Koszczuk; 55’ Krupa) – Ruszczyk, Randzio, Sypytkowski, Polakowski, Stankiewicz – Tomczyk

Kolejny sparing WARMIA rozegrała w środę 26 lipca w Grajewie. Na boisku przy klubie HADES nasz zespół zmierzył się z najsilniejszą drużyną spośród tych, z którymi zmierzymy się w okresie przygotowań – OLIMPIĄ Zambrów, która wiosną grała w II lidze. Mocno przebudowany, ale wciąż niezwykle silny zespół pod batutą trenera Mirosława Dymka, który w lipcu zmienił MKS Ełk na OLIMPIĘ nie dał żadnych szans naszej ekipie, która wystąpiła bez dwóch podstawowych zawodników Łukasza Domurata i Mateusza Cybulskiego. OLIMPIA zdecydowanie przeważała i zasłużenie wygrała. Niewiele dobrego można napisać o grze naszego zespołu w tym meczu. Jedyne pocieszenie jest takie, że mocniejszych zespołów od OLIMPII w naszej IV lidze raczej nie będzie… W drugiej połowie meczu w barwach WARMII zagrał Kamil Yamaguchi, występujący ostatnio w MAGNACIE Juchnowiec Kościelny.

26.07.2017 Grajewo, Boisko przy klubie HADES
WARMIA Grajewo – OLIMPIA Zambrów 0:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Kamil Jackiewicz 32’ 0:2 Michał Jastrzębski 42, 0:3 Rafał Babul 69’, 0:4 Maciej Zieniewicz 78’, 0:5 Rafał Babul 81’
WARMIA
: Gieniusz (46’ Sobolewski)  – Mikucki, Edison, Arciszewski, Stankiewicz – Tomczyk, Kozikowski, Sielawa, Mirva, Sypytkowski – Chyliński

Grali także: Krupa, Ruszczyk, Kondratowicz, Randzio, Polakowski, Mściwujewski, Yamaguchi

OLIMPIA (skład wyjściowy): zawodnik testowany – Gryko, Piłatowski, Kuczałek, zawodnik testowany – M.Jastrzębski, Grzybowski, Łupiński, Prolejko, Hryszko – Jackiewicz

 W II połowie grali także: Czapliński – Ciereszko, Babul, Koncewicz, Dębek, Butkiewicz, Zalewski

 

Do rozegrania pozostały jeszcze trzy gry kontrolne:

29.07. KORONA Ostrołęka (godzina 11:00, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w Grajewie)

02.08. CZARNI Olecko (godzina 18:00, Boisko przy klubie HADES w Grajewie)

05.08. OSTROVIA Ostrów Mazowiecka (godzina 11:00, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w Grajewie)

Pierwszy mecz w nowym sezonie IV ligi WARMIA zagra 12 sierpnia o godzinie 16:00 w Grajewie podejmując DĄB Dąbrowa Białostocka.


 Please follow and like us:
error