DWA WYJAZDY WARMII.

W sobotę 24 września o godzinie 15:00 piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się w Augustowie ze SPARTĄ – beniaminkiem rozgrywek IV ligi. Po siedmiu kolejkach spotkań SPARTA zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli. Zespół z Augustowa w bieżącym sezonie jest niezwykle skuteczny na własnym boisku – w czterech rozegranych meczach podopieczni trenera Jacka Bayera wygrali 4 razy zdobywając 11 bramek tracąc zaledwie 3. SPARTA nie przegrała u siebie ligowego meczu od 23 maja 2015 roku, gdy w rozgrywkach IV ligi uległa POGONI Łapy 0:1. Niech ten bilans będzie najlepszą przestrogą dla tych, którzy już przed sobotnim meczem dopisali punkty WARMII. Na dodatek SPARTA w ubiegłym sezonie popisała się rzadkim wyczynem – w Lidze Okręgowej augustowianie wygrali wszystkie (!!!) mecze! W 26 spotkaniach zdobyli 78 punktów wyprzedzając drugą w tabeli POMORZANKĘ Sejny aż o 26 punktów. Bilans wręcz nieprawdopodobny i najlepiej świadczący o tym jak mocny zespół zbudował w Augustowie trener Bayer. Ten były snajper JAGIELLONII, mający za sobą jeden występ w pierwszej reprezentacji Polski pracuje w Augustowie od 2012 roku.

Sporo lat minęło od ostatniego meczu ligowego obu zespołów. W sezonie 2008/2009 WARMIA grała ze SPARTĄ w III lidze wygrywając 3:0 w Augustowie i aż 7:0 w Grajewie. Gieniusz, Arciszewski, Kozikowski, Matysiewicz i Mirva – ci zawodnicy z obecnej kadry WARMII występowali w tych meczach.  

W ostatniej kolejce spotkań SPARTA dość niespodziewanie przegrała w Hajnówce z PUSZCZĄ 1:2. W tabeli IV ligi augustowianie ustępują WARMII jednym punktem, ale nasz zespół ma o jeden rozegrany mecz mniej. Ten zaległy mecz grajewianie rozegrają już w najbliższą środę w Juchnowcu Kościelnym, gdzie o 18:30 przy sztucznym oświetleniu zmierzą się z MAGNATEM. Zespół trenera Grzegorza Pieczywka obecnie zajmuje ostatnie miejsce w IV lidze.

Do meczu ze SPARTĄ nasi piłkarze powinni przystąpić w pełnym składzie. Na relację tekstową z meczów WARMII zapraszam Państwa na stronę http://kswarmiagrajewo.org w sobotę od godziny 15:00 i w środę od 18:30.