WARMIA GRAJEWO – MKS EŁK

Po jednobramkowej porażce w Olsztynku nasi piłkarze w sobotę 10 października o godzinie 15:00 na własnym boisku podejmą MKS Ełk w kolejnym meczu III ligi. Będzie to pierwszy w historii mecz obu zespołów. MKS Ełk powstał w lipcu bieżącego roku wskutek połączenia dwóch ełckich klubów: PŁOMIENIA i MAZURA. Nowy klub zajął miejsce PŁOMIENIA i otrzymał licencję na grę w III lidze. Po fuzji obu klubów działacze MKS stali się niezwykle aktywni na rynku transferowym. W obecnym sezonie dotąd w barwach ełckiego zespołu zagrało zaledwie ośmiu zawodników, którzy w poprzednim sezonie występowali w PŁOMIENIU i MAZURZE. Dołączyło do nich… 15 (piętnastu!) nowych piłkarzy transferowanych z innych klubów! Bramkarz Kamil Ulman z PUSZCZY Hajnówka, obrońcy: Łukasz Gryko (ZNICZ Biała Piska), Wojciech Kuriata (bez klubu, wcześniej zespół juniorów JAGIELLONII), Bartosz Szaraniec (wcześniej m.in. STOMIL Olsztyn), Wojciech Zalewski (PIAST Białystok), pomocnicy: Mateusz Butkiewicz (ZNICZ Biała Piska), Dawid Duda (ŚWIT Nowy Dwór Mazowiecki), Konrad Piwko (ROMINTA Gołdap), Marcin Kraska (ŁKS 1926 Łomża), Mateusz Krysiński (ŁKS Łódź), Michał Pietroń (BYTOVIA Bytów), Radosław Gulbierz (JAGIELLONIA II Białystok) oraz napastnicy: Patryk Rosoliński (STOMIL Olsztyn), Maciej Orpik (DĄB Dąbrowa Białostocka). Oprócz nich w Ełku pojawił się również wychowanek WARMII Kacper Jagłowski, który zdecydował się na kontynuowanie gry w MKS. Trenerem ełckiego klubu został Mirosław Dymek – do końca poprzedniego sezonu trener naszego zespołu.

MKS bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach. Klub z Ełku w dotychczasowych 11 spotkaniach zdobył już 24 punkty i zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli III ligi z zaledwie trzema punktami straty do prowadzącego obecnie SOKOŁA Ostróda.  W ostatniej kolejce podopieczni trenera Dymka przegrali u siebie z rezerwami JAGIELLONII Białystok 0:1.

W sobotnim meczu WARMIA wystąpi znowu w osłabionym składzie. Za czwarte żółte kartki otrzymane w Olsztynku przeciwko MKS Ełk nie zagrają Adam Lekenta, Paweł Sypytkowski i Marcin Mikucki. Jest cień szansy, że do soboty dojdą do zdrowia Paweł Matysiewicz i Marcin Arciszewski, ale ich występ jest bardzo wątpliwy. Tak samo jak kontuzjowanego już od dłuższego czasu Damiana Zubowskiego. Kamil Randzio po złamaniu ręki w meczu z ŁKS 1926 Łomża nie zagra już do końca bieżącego roku. W składzie WARMII może zabraknąć łącznie aż siedmiu podstawowych zawodników. Swoją szansę dostaną młodzi wychowankowie – w Olsztynku zadebiutował w WARMII 16-letni środkowy obrońca Przemysław Zarzecki i spisał się bardzo poprawnie. Mecz z silnym rywalem z pobliskiego Ełku wyzwala zawsze dodatkową mobilizację u zawodników, więc możemy się spodziewać ciekawego i emocjonującego widowiska. Kibiców bardzo prosimy o gorące wsparcie dla naszych zawodników.

Serdecznie zapraszamy na mecz WARMIA – MKS Ełk w sobotę o godzinie 15:00!