PŁOMIEŃ JAK PŁOMYCZEK.

Piłkarze WARMII Grajewo sprawili sporą niespodziankę zdobywając cenny punkt w środowym meczu ze PAGED SKLEJKĄ PŁOMIENIEM Ełk (w dalszej części tekstu skrócę tą nazwę do ostatniego członu). Goście, którzy w tym sezonie wsławili się rozbiciem OLIMPII Zambrów aż 3:0 srodze zawiedli. Okazało się, że nasz młody zespół potrafił już drugi raz w tym roku utrzeć nosa faworytom. Wiosną WARMIA wygrała w Ełku 2:0. Tym razem na pewno to goście byli bliżej zwycięstwa, ale mecz zakończył się remisem 1:1.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli ełczanie, którzy raz po raz nękali naszą obronę do której po kontuzji wrócił Wojciech Koszczuk. Nasza defensywa popełniła kilka błędów, ale goście nie byli w stanie pokonać świetnie dysponowanego Krzysztofa Gieniusza. Zaskakujące prowadzenie dla WARMII dal w 24 minucie Paweł Górski, który po akcji Zubowskiego strzelił z pola karnego i choć nie trafił w piłkę czysto, wystarczyło to by pokonać Danowskiego. Po utracie bramki PŁOMIEŃ atakował, ale ich jakość jak i skuteczność były mierne i wręcz nie przystawały do zespołu, który uchodzi z faworyta rozgrywek III ligi. Remis zapewnił ełczanom najlepszy snajper rozgrywek Kamil Jackiewicz, który wykorzystał rzut karny po przypadkowym zagraniu ręką Pawła Górskiego. Dwie minuty po wyrównującej bramce swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu otrzymał były kapitan WARMII Marcin Arciszewski. Osłabienie gości nie pomogło naszemu zespołowi. PŁOMIEŃ nadal groźnie atakował. Groźnie, ale nieskutecznie i nie na takim poziomie, na jakim przystoi atakować zespołowi celującemu w czołówkę tabeli.

Punkt zdobyty w meczu z PŁOMIENIEM jest cenny. Potencjał piłkarski i finansowy z całą pewnością jest po stronie ełczan. Pieniądze jednak nie grają. Po meczu goście narzekali na pracę sędziów, na niepodyktowane rzuty karne dla ełczan – ich zdaniem „ewidentne”. Jakby nie przyszło im do głowy, że zespół o takim potencjale i miażdżący naszą drużynę skalą budżetu powinien sobie poradzić z WARMIĄ mając przeciwko sobie sędziów, grając w kapciach i zawiązanymi oczami…

1′ Rozpoczynają goście

1′ Pierwsza akcja gości i rzut rożny dla ełczan. Po dośrodkowaniu faulowany nasz zawodnik i wznawia grę WARMIA

2′ Dobra, szybka akcja Mikuckiego, lecz strzał naszego zawodnika był zbyt słaby i przejęli piłkę obrońcy rywali

10′ Jak na razie niewiele ciekawego dzieje się na boisku – ot, taka III-ligowa młócka 😉

11′ Kapitalną szansę mieli teraz ełczanie – Skołorzyński otrzymał piłkę z prawej strony boiska i zupełnie niepilnowany strzelił w boczną siatkę bramki Gieniusza. Oj, powinno być 0:1. Mieliśmy sporo szczęścia….

17′ Dobra, dynamiczna akcja Dzierzgowskiego, ale w polu karnym ełczan nasz napastnik zgubił piłkę

19′ W podobnej sytuacji w jakiej był wcześniej Skołorzyński teraz znalazł się Gondek, ale strzelił ponad bramką

21′ Błąd naszej obrony i rzut rożny dla ełczan

23′ Znów mieliśmy dużo szczęścia – po strzale Omilianowicza wybija piłkę z naszej bramki Górski

24′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 Paweł Górski. Świetna akcja WARMII – w polu karnym Zubowski dostrzegł lepiej ustawionego Górskiego a ten płaskim strzałem pokonał Danowskiego.

30′ Pół godziny gry za nami – prowadzimy 1:0. Zemściły się na gościach niewykorzystane sytuacje. PŁOMIEŃ mocno rozczarowuje. Jak na ten skład i aspiracje goście grają po prostu słabo

33′ Dobra akcja Dzierzgowskiego, podanie do Zubowskiego i strzał naszego zawodnika, ale zbyt lekki by zaskoczyć Danowskiego, który łapie piłkę

38′ Mieliśmy znakomitą okazję do podwyższenia wyniku – Kamil Randzio świetnie dośrodkował, ale Tuzinowski nie zdążył do piłki choć miał przed sobą praktycznie pustą bramkę!

39′ Rzut rożny dla gości – po dośrodkowaniu szybko przejmujemy piłkę

41′ Żółtą kartkę za faul na Dzierzgowskim otrzymuje Gondek

42′ Świetny strzał Górskiego z rzutu wolnego z niemal 35 metrów odbija Danowski, ale żaden z naszych zawodników nie zdążył dobić piłki do bramki

43′ Kapitalna okazja gości – po strzale Trzaskalskiego fantastyczną interwencją Gieniusz ratuje nasz zespół przed utratą bramki

44′ Dwa kolejne rzuty rożne dla gości – po drugim z nich mocny strzał Arciszewskiego i znów świetnie broni Gieniusz

44′ Doskonała okazja WARMII – Dzierzgowski po szybkiej kontrze zagrał do Zubowskiego ale fatalnie strzelił nasz zawodnik i piłka poszybowała ponad bramką

45′ Trzaskalski strzałem głową o mały włos nie zaskoczył Gieniusza, ale nasz bramkarz jest dziś w świetnej dyspozycji

45′ + 1′ Za faul na Dzierzgowskim żółtą kartkę otrzymał Sklarzewski

45′ + 2′ Koniec pierwszej połowy. Do przerwy prowadzimy 1:0!

46′ Rozpoczynają grajewianie

46′ Rzut rożny dla gości – szybko przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

47′ Dośrodkowanie z rzutu wolnego i zamieszanie pod naszą bramką ale Molski zagrał piłkę ręką

48′ Dzierzgowski świetnie urwał się Arciszewskiemu, ale obrońca rywali pociągnął za koszulkę naszego zawodnika i dostał żółtą kartkę

51′ Gondek strzela ponad naszą bramką

55′ Kozikowski strzela na bramkę Danowskiego ale ponad poprzeczką

55′ Zmiana w zespole gości – za Safaryana wchodzi Piotr Bondziul

58′ Dwa kolejne rzuty rożne dla gości – po drugim dośrodkowaniu „główka” Trzaskalskiego i piłka poza bramką Gieniusza

60′ Sędzia dopatrzył się zagrania ręką Jagłowskiego w naszym polu karnym i będzie rzut karny dla gości 🙁

60′ GOL dla PŁOMIENIA. 1:1 Kamil Jackiewicz. Pewnie wykonany rzut karny przez Jackiewicza i jest 1:1.

62′ Arciszewski fauluje Dzierzgowskiego i dostaje drugą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Nasz były zawodnik opuszcza boisko

63′ Zmiana w WARMII – za Mikuckiego wchodzi Chyliński

64′ Zmiana w zespole gości – za Omilianowicza wszedł na boisko Jakub Waszkiewicz

68′ Dobra okazja WARMII po akcji Zubowskiego, ale Dzierzgowski był na spalonym

70′ Groźna „główka” Jackiewicza obok naszej bramki

71′ Kapitalny strzał z dystansu Kozikowskiego Danowski odbija przed siebie, ale żaden z naszych zawodników nie pobiegł za strzałem!

72′ Rzut rożny dla gości ale wcześniej zmiana w WARMII – za Górskiego wchodzi Mateusz Cybulski

72′ Dośrodkowanie – piłkę piąstkuje Gieniusz i strzał Furmana zza pola karnego obok naszej bramki

74′ Po dośrodkowaniu piłka trafia do Trzaskalskiego, który strzela bardzo niecelnie

75′ Rzut rożny dla WARMII, ale po słabym dośrodkowaniu tracimy piłkę

76′ Żółta kartka dla Kamila Randzio

81′ Rzut rożny dla gości – szybko kontrujemy i mamy dobrą sytuację ale Dzierzgowski nie doszedł do podania Zubowskiego

82′ Znów korner dla PŁOMIENIA – po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę i wznowi grę Gieniusz

86′ Żółta kartka dla Daniela Tuzinowskiego

87′ Zmiana w WARMII – za poturbowanego Dzierzgowskiego wchodzi Gutowski

90′ 4 minuty doliczył sędzia Brokowski do regulaminowego czasu gry

90′ + 3′ Stankiewicz zmienia Bondziula w PŁOMIENIU

90’+ 4′ Koniec meczu . Zdobywamy 1 punkt w meczu z faworytem rozgrywek.