WARMIA VS. PŁOMIEŃ.

Przemysław Kołłątaj i Marcin Arciszewski w niedawnej historii naszego Klubu byli kapitanami WARMII Grajewo. W najbliższą środę 10 września przyjadą do Grajewa w roli rywali naszego zespołu. Kołłątaj jest trenerem a Arciszewski zawodnikiem PŁOMIENIA Ełk. Zespół z Ełku, który w tym sezonie nosi pełną nazwę PAGED SKLEJKA PŁOMIEŃ w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce w końcowej tabeli a w obecnych rozgrywkach znów aspiruje do czołowych lokat. Pozostanie w PŁOMIENIU Kamila Jackiewicza, który jest zdecydowanie najlepszym strzelcem naszej III ligi a także transfery takich zawodników jak bramkarz Bartłomiej Danowski ze ŚWITU Nowy Dwór Mazowiecki, obrońca Jakub Waszkiewicz z WISSY Szczuczyn, napastnik Piotr Bondziul z DĘBU Dąbrowa Białostocka, pomocnicy Patryk Gondek ze STOMILU Olsztyn i Mateusz Furman z GKP Targówek, napastnik Paweł Omilianowicz z WIGIER Suwałki oraz wspomniany wcześniej Marcin Arciszewski z WARMII – świadczą o wysokich aspiracjach ełckiego klubu. Dla Danowskiego, Furmana, Gondka i Waszkiewicza transfery do PŁOMIENIA są okazją do powrotu do Ełku, ponieważ zaczynali oni swoją przygodę z piłką właśnie w tym mieście. Po zakończonym sezonie 2013/2014 powrócił do PŁOMIENIA trener Przemysław Kołłątaj, który rozstał się ze zdegradowanym do IV ligi PROMIENIEM Mońki. Ciekawostką jest fakt, że przed podjęciem pracy w Mońkach trener Kołłątaj szkolił właśnie piłkarzy PŁOMIENIA rezygnując z pracy w Ełku z początkiem września 2013 roku. Pomimo spadku trenowanego przez Przemysława Kołłątaja PROMIENIA z III ligi szefostwo PŁOMIENIA powierzyło ponownie zespół trenerowi, który zasłużył się dla PŁOMIENIA wprowadzając go do III ligi w 2012 roku. Spore ruchy w składzie ełckiego klubu nie osłabiły go i po sześciu meczach nowego sezonu PŁOMIEŃ wydaje się być jednym z faworytów naszej ligi.

W sześciu rozegranych w tym sezonie meczach PŁOMIEŃ wygrał 4 razy, raz zremisował i raz przegrał – w sobotę 6 września na własnym boisku ze ZNICZEM Biała Piska 1:2 (gol Patryka Gondka). Aż 9 goli w sześciu meczach zdobył supersnajper ełczan Kamil Jackiewicz!

Oto bilans dotychczasowych trzecioligowych gier WARMII z PŁOMIENIEM:

SEZON 2012/2013

15.09.2012 WARMIA Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 1:1

Bramki: Marcin Arciszewski 45’ – Kamil Stankiewicz 87’

04.05.2013 PŁOMIEŃ Ełk – WARMIA Grajewo 2:0

Bramki: Grzegorz Komorowski 58’, Michał Twardowski 75’

SEZON 2013/2014

28.08.2013 WARMIA Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk  1:2

Bramki: Kamil Jackiewicz 23′, Łukasz Szmydki 45′ – Marcin Mikucki 79′

22.03.2014 PŁOMIEŃ Ełk – WARMIA Grajewo 0:2

Bramki: Marcin Mikucki 71’, Marcin Strzeliński 76’

Razem: 4 mecze, 1 wygrana WARMII, 2 zwycięstwa PŁOMIENIA, 1 remis. Bilans bramkowy: 4-5 na korzyść ełczan.

W naszym zespole w meczu z PŁOMIENIEM na pewno nie zagra kontuzjowany Paweł Sypytkowski. Wątpliwy jest też udział Adama Lekenty i Wojciecha Koszczuka, którzy wrócili już do treningów z drużyną. Zdecydowanym faworytem meczu jest PŁOMIEŃ, ale zaledwie kilka miesięcy temu WARMIA wygrywając mecz wyjazdowy w Ełku udowodniła, że potrafi sprawić niespodziankę. Miejmy nadzieję, że tak samo będzie w środę. Początek meczu o 17:00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przybycia na grajewski stadion.