GŁOWA DOMURATA DAJE PUNKTY.

Arcyważne zwycięstwo odnieśli w niedzielne popołudnie piłkarze WARMII Grajewo, którzy w Kętrzynie pokonali 1:0 GRANICĘ. Dla gospodarzy był to mecz o wielką stawkę – wygrana z WARMIĄ dawała im nadzieję na utrzymanie się w lidze. Po porażce muszą już liczyć na cud…

Nasi piłkarze zasłużyli na najwyższe uznanie. Grajewianie wytrzymali presję gospodarzy i konsekwentnie zmierzali do upragnionego celu, którym było zwycięstwo. Wielkim bohaterem meczu był bramkarz Krzysztof Gieniusz, który w sobotę rozchorował się i na mecz w Kętrzynie pojechał z gorączką. Pech chciał, że zachorował również nasz drugi bramkarz Kamil Boufał, który ze względu na stan zdrowia w ogóle nie pojechał do Kętrzyna. Gieniusz bronił znakomicie i miał duży udział w zwycięstwie zespołu. Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana z szansami bramkowymi obu zespołów. Najlepszą dla gospodarzy zmarnował w 25 minucie Mazurowski, po którego akcji fenomenalnie zachował się Gieniusz ratując WARMIĘ przed utratą gola. Wcześniej mało zabrakło Strzelińskiemu, by dojść do podania Dzierzgowskiego i mieć przed sobą pustą bramkę.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy ewidentne zagranie ręką w polu karnym zawodnika gospodarzy nie zostało zauważone przez sędziego.  W 68 minucie miała miejsce niecodzienna sytuacja – Kacper Rałowiec faulował naszego zawodnika, sędzia zastosował przywilej korzyści dla naszego zespołu, ale za chwilę w tej samej akcji ponownie faulował ten sam piłkarz GRANICY i po drugim faulu pan Kępka pokazał zawodnikowi gospodarzy dwie kolejne żółte kartki a w konsekwencji czerwoną. GRANICA musiała grać w dziesiątkę i WARMIA szybko wykorzystała grę w przewadze. Trzy minuty później dośrodkowanie Marcina Strzelińskiego z rzutu wolnego trafia do Łukasza Domurata, który strzałem głową zdobywa prowadzenie dla WARMII. Jak się okazało był to „złoty gol” tego meczu. Pomimo starań obu zespołów wynik nie uległ zmianie i mecz określany jako spotkanie o 6 punktów wygrała WARMIA. Gospodarze kończyli mecz w „9-kę” po tym jak w ostatnich sekundach spotkania czerwoną kartką został ukarany Szerszeń.

Było to już szóste zwycięstwo naszego zespołu w rundzie wiosennej. W tabeli wiosny WARMIA jest piąta, ale w tej właściwej klasyfikacji od początku sezonu jesteśmy dopiero na dwunastej pozycji i jeszcze dużo brakuje, by być pewnym utrzymania w lidze (tabela III ligi: http://www.90minut.pl/liga/0/liga6900.html) Pozostały cztery spotkania i właściwie każde z nich będzie dla WARMII „meczem o wszystko”. W sobotę 24 maja o godzinie 16:00 WARMIA zmierzy się w Grajewie z walczącą tak samo jak my o utrzymanie się w lidze MRĄGOWIĄ Mrągowo. Niestety, żółte kartki otrzymane w Kętrzynie eliminują z gry w tym meczu dwóch podstawowych zawodników naszego zespołu – Łukasza Domurata i Tomasza Dzierzgowskiego. Serdecznie zapraszamy Państwa na mecz i prosimy o wsparcie naszych piłkarzy.

Kolejne mecze zagramy:

31 maja w Lubawie z MOTOREM (o godz. 17:00)

3 czerwca w Szczuczynie z WISSĄ (o godz. 17:00)

6 czerwca w Grajewie z ŁKS 1926 Łomża (o godz. 18:00)

Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Millerowi – właścicielowi „Oberży Pod Gontem” w Zdunkach k. Ełku za gościnę i sponsorowanie wyżywienia naszych zawodników. Polecamy smaczne jedzenie i miłą obsługę (http://www.oberzapodgontem.pl )

Zapis relacji LIVE z meczu w Kętrzynie:

1′ Rozpoczynają gospodarze

2′ Od pierwszej minuty tuż za ławką rezerwowych WARMII jeden pan ubliża wszystkiemu co związane z WARMIĄ i Grajewem – taki mamy klimat w Kętrzynie…

4′ Strzał po ziemi Mazurowskiego broni Gieniusz

5′ Po uderzeniu Szerszenia piłka omal nie zabiła przelatującego wysoko gołębia….

6′ Dobra akcja WARMII – z prawej strony uderzał Strzeliński, ale piłka trafiła w boczną siatkę bramki Korowaja

6′ Niecodzienny obrazek na kętrzyńskim obiekcie – na stadion dojechała grupa kibiców WARMII. Eskortujące ją dwa policyjne busy wjeżdżają na bieżnię boiska

13′ Doskonała okazja WARMII – Dzierzgowski urwał się obrońcy i z lewej strony pola karnego strzelił/podał wzdłuż linii bramkowej, ale Strzeliński nie zdążył do piłki i opuściła ona boisko

16′ Świetne przyjęcie piłki przez Pawła Górskiego 17 metrów od bramki gospodarzy – będzie rzut wolny po faulu na naszym piłkarzu

17′ Ładny strzał z rzutu wolnego Kozikowskiego – piłkę wybija pięściami z bramki Korowaj!

21′ Bardzo niecelny strzał Piątkowskiego

25′ Doskonała sytuacja dla GRANICY – Mazurowski ograł w polu karnym naszego obrońcę, strzelił na bramkę, ale kapitalnie broni Gieniusz

26′ Znów okazja gospodarzy! Tym razem na nasze szczęście fatalnie zachował się pod naszą bramką Szerszeń i Gieniusz złapał piłkę

28′ Teraz WARMIA miała świetną okazję – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pawła Sypytkowskiego w polu karnym w ostatniej chwili obrońca GRANICY ubiegł Arciszewskiego, który był w doskonałej sytuacji do zdobycia gola

33′ Po dalekim wybiciu Korowaja szansę miał Machniak, ale strzelił bardzo niecelnie

40′ Była szansa na dobrą akcję WARMII – piłka jednak podskoczyła Strzelińskiemu i zamiast dobrego podania wyszedł aut…

43′ Paweł Sypytkowski był w dobrej sytuacji, ale zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę

45′ Pierwszy rzut rożny w tym meczu – dla WARMII!

45′ + 1′ Doliczony czas gry – dośrodkowanie Strzelińskiego, piłka opuszcza pole karne i sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Bezbramkowy remis w Kętrzynie.

46′ Rozpoczyna WARMIA

49′ Spokojnie rozpoczęła się druga połowa meczu – jak na razie niewiele się dzieje na boisku

51′ Strzał Machniaka po rykoszecie od naszego obrońcy trafia do naszego bramkarza

53′ Rzut rożny  dla WARMII – po dośrodkowaniu tracimy piłkę

55′ Akcja WARMII i ewidentne zagranie ręką w polu karnym zawodnika gospodarzy! Niestety, sędzia nakazał kontynuowanie gry

57′ Rzut rożny dla WARMII -zbyt mocne podanie Sypytkowskiego

60′ Zmiana w WARMII – za Górskiego wchodzi Chyliński

60′ Zmiana w GRANICY – za Piątkowskiego wchodzi Stępień

62′ Za faul na Chylińskim Stępień otrzymuje żółtą kartkę

62′ Znów rzut rożny dla WARMII – dobre dośrodkowanie Sypytkowskiego, ale przejmują piłkę gospodarze

64′ Świetna szansa WARMII – po strzale Sypytkowskiego w ostatniej chwili wybija piłkę sprzed bramki obrońca GRANICY

65′ Kolejny korner dla grajewian i znów tracimy piłkę po dośrodkowaniu

66′ Bez piłki sfaulowany jest Kamil Randzio – sędzia zamiast czerwonej kartki pokazuje Wojnickiemu żółty kartonik

68′ W ciągu minuty dwie żółte kartki za dwa faule w jednej akcji otrzymuje Kacper Rałowiec i sędzia usuwa zawodnika GRANICY z boiska

70′ Dobry strzał Kozikowskiego z rzutu wolnego broni Korowaj

71′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! 0:1 Łukasz Domurat! Po dośrodkowaniu Strzelińskiego z rzutu wolnego z lewej strony boiska Łukasz Domurat strzałem głową zdobywa gola dla WARMII!

73′ Akcja gospodarzy zakończona fatalnym strzałem Machniaka

75′ Będzie groźnie pod naszą bramką – rzut wolny dla GRANICY niemal z narożnika naszego pola karnego

75′ Strzał zawodnika GRANICY trafia w mur złożony z naszych piłkarzy

77′ Zmiana w GRANICY – za Wierzbowskiego wszedł Jakubczak

78′ Żółta kartka dla Domurata

78′ Po strzale z rzutu wolnego piłkę łapie Gieniusz

80′ Zmiana w GRANICY – za Rotenberga wchodzi Rałowiec

83′ Zmiana w WARMII – za Strzelińskiego wchodzi Paweł Matysiewicz

87′ Akcja WARMII – Sypytkowski zamiast strzelać zwlekał i podał do Dzierzgowskiego, który był na spalonym. Nasz zawodnik oddał po gwizdku strzał i otrzymał żółtą kartkę

89′ Dobry strzał Sypytkowskiego z trudem broni Korowaj!

90′ Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 3′ Na boisko wchodzi Mateusz Cybulski, który zmienia Sypytkowskiego

90′ + 4′ Za brutalny faul na Kozikowskim czerwoną kartkę otrzymuje Szerszeń z GRANICY

90′ + 4′ Zmiana w WARMII – za Dzierzgowskiego wchodzi Tuzinowski

90′ + 5′ KONIEC MECZU! Odnosimy niezwykle cenne zwycięstwo w Kętrzynie po „złotym golu” Łukasza Domurata.

18.05.2014 Kętrzyn, Stadion Miejski

GRANICA Kętrzyn – WARMIA Grajewo  0:1 (0:0) 

Bramki: 0:1 Łukasz Domurat 71′

GRANICA: 84.Korowaj – 17.Wierzbowski (77′ 20.Jakubczak), 11.Lachowski, 19.Wojnicki, 9.Traut – 16.Rotenberg (80′ 7.M.Rałowiec), 10.Mazurowski, 8.Machniak, 4.Piątkowski (Kpt) (60′ 18.Stępień), 6.K.Rałowiec – 15.Szerszeń

REZERWA: 1.Walczyk – 2.Gan, 7.M.Rałowiec, 20.Jakubczak, 18.Stępień, 22.Bijata

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk – 9.Strzeliński (83′ 20.Matysiewicz), 10.Kozikowski, 6.Osypiuk, 11.P.Górski (60′ 8.Chyliński), 16.Sypytkowski (90′ 19.Cybulski) – 7.Dzierzgowski (90′ 2.Tuzinowski)

REZERWA: 4.Mikucki,13.Lekenta, 19.Cybulski, 2.Tuzinowski, 20.Matysiewicz, 8.Chyliński

Sędzia: Patryk Kępka (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Stępień, Wojnicki, K.Rałowiec (dwie) (GRANICA), Domurat, Dzierzgowski (WARMIA)

Czerwone kartki: Kacper Rałowiec (GRANICA) 68′, Szerszeń (GRANICA) 90′ + 4′

Widzów: 200

Zdjęcie: kksgranica.pl