Z GRANICĄ O… III LIGĘ!

Po niespodziewanej dwutygodniowej przerwie spowodowanej odwołaniem meczu z WISSĄ w Szczuczynie na III-ligowe boiska wracają piłkarze WARMII Grajewo. W niedzielę 18 maja o godzinie 16:00 grajewianie zmierzą się w Kętrzynie z zajmującą obecnie przedostatnie miejsce w lidze GRANICĄ. Gospodarze, którzy do bezpiecznego miejsca mają aż 11 punktów straty i przed sobą tylko 4 mecze do końca rozgrywek zdaniem wielu obserwatorów pogrzebali już wraz z PROMIENIEM Mońki swoje szanse na utrzymanie się w III lidze. W naszej rzeczywistości takie rozważania jednak nie mają sensu – zapewne tak jak i w poprzednich sezonach do rozpoczęcia kolejnych rozgrywek ważyć się będzie kto się utrzyma a kto spadnie…W ostatniej kolejce GRANICA przegrała wyjazdowy mecz z SOKOŁEM Ostróda 2:3 (bramki Kamila Piątkowskiego i Pawła Aleksandrowicza). Nieznaczna porażka z liderem świadczy o tym, że kętrzynianie wcale nie są dostarczycielem punktów i WARMIĘ czeka w niedzielę niesłychanie trudne zadanie. Gospodarze, do których zimą powrócił prawdziwy „kat” naszej drużyny – Mariusz Machniak z całą pewnością powalczą o jak najlepszy wynik. Jak ważny jest to mecz dla WARMII nie trzeba nikomu tłumaczyć – zwycięstwo w Kętrzynie pozwoli naszym piłkarzom realnie myśleć o bezpiecznym miejscu w tabeli na koniec rozgrywek.

Dotąd o III – ligowe punkty WARMIA z GRANICĄ spotkała się pięciokrotnie. Oto bilans tych meczów:

SEZON 2011/2012

02.10.2011 GRANICA Kętrzyn – WARMIA Grajewo 0:1

Bramka: Marcin Strzeliński 42′

12.05.2012 WARMIA Grajewo – GRANICA Kętrzyn 3:0

Bramki: Marcin Arciszewski 34′ (rzut karny), Karol Kosiński 61′, Marcin Strzeliński 89′

SEZON 2012/2013

11.08.2012 WARMIA Grajewo – GRANICA Kętrzyn 2:3
Bramki: Marcin Arciszewski 3′ (rzut karny), Paweł Górski 7′ – Paweł Kowalewski (trzy) 9′, 68′, 73′ (rzut karny)

11.11.2012 GRANICA Kętrzyn – WARMIA Grajewo 2:2

Bramki: Paweł Kowalewski (dwie) 32′, 41′ –  Konrad Kowalko 61′, Paweł Naliwajko 85′

SEZON 2013/2014

26.10.2013 WARMIA Grajewo – GRANICA Kętrzyn 2:2
Bramki: Marcin Arciszewski 3′ (rzut karny), Marcin Strzeliński 49’ –  Damian Mazurowski (dwie) 44′, 69’

Razem 5 meczów, 2 zwycięstwa WARMII, 2 remisy, 1 wygrana GRANICY. Bramki 10-7 na korzyść grajewian.

W naszym zespole do gry zdolni są już po kontuzjach Marcin Strzeliński i Paweł Matysiewicz. Żaden z zawodników nie musi pauzować za kartki. Relację z meczu w Kętrzynie jak zwykle przeprowadzimy na stronie http://kswarmiagrajewo.org w niedzielę od godziny 16:00.

W poniedziałek zapadnie decyzja o terminie meczu z WISSĄ Szczuczyn, odwołanego z powodu stanu boiska. Najprawdopodobniej mecz ten odbędzie się we wtorek 3 czerwca. Kolejną zmianą w terminarzu spotkań jest data ostatniego meczu z ŁKS 1926 Łomża, który na nasz wniosek i za zgodą klubu z Łomży został przełożony z soboty 7 czerwca na piątek 6 czerwca o godzinie 18:00 w Grajewie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. Zmiana spowodowana jest zawarciem związku małżeńskiego przez naszego zawodnika, wychowanka i trenera zespołów młodzieżowych Daniela Tuzinowskiego.


Please follow and like us:
error