Z NIEBA DO PIEKŁA…

Na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze WARMII Grajewo ulegli w niedzielę rezerwom białostockiej JAGIELLONII 2:4. Mecz odbył się w Supraślu.

Przed spotkaniem mało kto spodziewał się, że naszych piłkarzy stać będzie na dobry wynik z faworyzowanym przeciwnikiem, który do spotkania z WARMIĄ przystąpił w mocnym składzie – Szwed Sebastian Rajalakso i Fin Joel Perovuo zaledwie dzień wcześniej zagrali w meczu Ekstraklasy JAGIELLONIA – ZAGŁĘBIE Lubin. Wraz z nimi na boisku w Supraślu w barwach JAGIELLONII zagrali m.in. tacy piłkarze jak powoływany do kadry narodowej bramkarz Jakub Słowik, sprowadzony z belgijskiego KV Mechelen obrońca Seweryn Michalski i Łotysz Robert Savalnieks. Wydawało się, że rezerwy JAGIELLONII bez problemu poradzą sobie z młodym zespołem WARMII a tymczasem od pierwszych minut cały nasz zespół grał bardzo dobry mecz. Pewnie grająca obrona, sprytne i pomysłowe ataki sprawiły, że białostoczanie przez pierwszy kwadrans gry nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Krzysztofa Gieniusza. W 33 minucie świetną akcję przeprowadził grający dobry mecz Dzierzgowski, który dostrzegł wbiegającego przed pole karne JAGIELLONII Strzelińskiego. Słowik ruszył do piłki i sfaulował Strzelinskiego przed „szesnastką”. Odbitą piłkę przejął Paweł Sypytkowski i skierował do pustej bramki – było 1:0 dla WARMII. JAGIELLONIA atakowała, ale nasza obrona grała bardzo pewnie a dwa groźne strzały Savalnieksa i Rajalakso znakomicie obronił Gieniusz. Tuż przed końcem pierwszej połowy dośrodkowanie Marcina Strzelińskiego z rzutu rożnego kapitalnym strzałem głową zamienił na gola Łukasz Domurat. W przerwie meczu jego obserwatorzy byli pod wrażeniem gry WARMII w pierwszej połowie. Wydawało się, że będący w doskonałej pozycji startowej grajewianie utrzymają korzystny wynik, ale…. nie udało się. W 63 minucie pozostawiony bez opieki na naszym polu karnym Savalnieks otrzymał podanie i z bliska pokonał Gieniusza. W ciągu 5 minut po utracie bramki nasi zawodnicy mieli dwie … 200% sytuacje do zdobycia trzeciego gola. Najpierw strzał Dzierzgowskiego fenomenalnie obronił Słowik a dobitka Arciszewskiego trafiła w stojącego na linii bramkowej obrońcę. W 66 minucie sam na sam ze Słowikiem był Strzeliński, który uderzył piłkę w długi róg obok Słowika – niestety minęła ona bramkę o dosłownie kilkanaście centymetrów… To, że niewykorzystane sytuacje się mszczą nasi piłkarze wiedzą lepiej niż ktokolwiek, bo zbyt wiele razy w tym sezonie się o tym przekonywali. W 70 minucie miał miejsce fatalny błąd naszej obrony po którym Giełażyn wyrównał stan meczu. Po zaledwie dwóch minutach Gulbierz zdobył trzeciego gola dla JAGIELLONII. To był wielki cios dla naszych piłkarzy. W doliczonym czasie gry białostoczanie zdobyli jeszcze jednego gola, gdy strzał Kowalewskiego trafił do naszej bramki. Porażka 2:4 jest niezwykle bolesna, bo WARMIA w przekroju całego meczu nie była zespołem gorszym od wzmocnionej piłkarzami z Ekstraklasy JAGIELLONII. Niestety – w piłce nożnej liczą się bramki i gra przez 90 minut. Zagraliśmy świetną połowę meczu, ale to za mało by wygrać z takim zespołem jak silne rezerwy białostockiego klubu. Niemniej gra w pierwszej części meczu napawa optymizmem przed rozpoczętą rundą wiosenną. Grając w taki sposób na pewno będziemy zdobywać potrzebne do utrzymania punkty. Okazja ku temu już w sobotę 15 marca. O godzinie 15:00 na grajewskim stadionie WARMIA zmierzy się z HURAGANEM Morąg. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Krótką relację TVP Białystok z niedzielnego meczu można obejrzeć pod adresem:

http://www.tvp.pl/bialystok/sportowe/sport/wideo/09032014/14318679 (od minuty 06:08 do 07:35).

Galeria zdjęć autorstwa Macieja Gilewskiego:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.583061108430896.1073741869.137765329627145&type=3

09.03.2014 Supraśl, Stadion Miejski

JAGIELLONIA II Białystok – WARMIA Grajewo 4:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Paweł Sypytkowski 33′; 0:2 Łukasz Domurat 45′; 1:2 Robert Savalnieks 63′, 2:2 Bartosz Giełażyn 70′, 3:2 Radosław Gulbierz 72′, 4:2 Grzegorz Kowalewski 90′ + 2′

JAGIELLONIA II: 1.Słowik – 8.Malinowski, 4.Michalski (Kpt), 3.Gorbacewicz, 21.Perovuo (46′ 18.Gulbierz, 83′ 17.P.Pawłowski) – 11.Rajalakso (46′ 2.Charkiewicz), 23.Pawlik, 6.Savalnieks, 7.Gajko – 9.Drażba (65′ 15′ Kowalewski), 7.Giełażyn

REZERWA: 12.Drągowski – 15.Kowalewski, 17.P.Pawłowski, 16.Czaczkowski, 18.Gulbierz, 2.Charkiewicz

WARMIA: 1.Gieniusz – 21.Lekenta (77′ 11.P.Górski), 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk – 5.Randzio, 10.Kozikowski (75′ 13.Matysiewicz), 9.Strzeliński, 6.Osypiuk (77′ 19.D.Tuzinowski), 16.Sypytkowski (85′ 8.K.Górski) – 7.Dzierzgowski

REZERWA:12.Boufał – 4.Mikucki, 20.Cybulski, 11.P.Górski, 8.K.Górski, 19.D.Tuzinowski, 13.Matysiewicz

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Żółte kartki: Słowik, Charkiewicz, Malinowski, Gorbacewicz, Giełażyn (JAGIELLONIA II) – Arciszewski, Dzierzgowski, Gieniusz (WARMIA)

Widzów: 100

1′ Rozpoczęli gospodarze

4′ Po faulu na Dzierzgowskim rzut wolny dla WARMII sprzed pola karnego. Sypytkowski strzela ponad bramką

10′ Rzut wolny dla WARMII tuż przy bocznej linii boiska na wysokości pola karnego i po chwili mamy pierwszy rzut rożny

11′ Strzeliński dobrze dośrodkowuje, lecz pewnie łapie piłkę Słowik

13′ Dobra akcja WARMII – Strzeliński przed polem karnym zagrał do Sypytkowskiego, ale strzał naszego zawodnika mija bramkę JAGIELLONII

15′ Po błędnej decyzji sędziego z rzutu wolnego strzela Savalnieks, ale Gieniusz kapitalnie wybija piłkę narzut rożny

16′ Po rzucie rożnym szybko przyjmujemy piłkę

20′ Świetna akcja Strzelińskiego, który przejął bezpańską piłkę i ruszył na bramkę Słowika. Po faulu na Marcinie w pobliżu pola karnego w mamy rzut wolny

21′ Dobry strzał Kozikowskiego z rzutu wolnego tuż nad bramką Słowika

30′ Bardzo niecelny strzał Drażby

31′ Było bardzo  groźnie po naszą bramką po strzale Rajalakso – Gieniusz instynktownie wybija na rzut rożny

32′ Po rzucie rożnym przyjmujemy piłkę

33′ GOOOOOOOOL!!!!! 0:1 Paweł Sypytkowski!

Akcję rozpoczął Dzierzgowski, który z prawej strony boiska ruszył na bramkę Słowika. Nasz napastnik dostrzegł biegnącego w środku boiska Strzelińskiego. Marcin ruszył w pole karne i tuż przed nim został sfaulowany przez Słowika. Odbita piłka trafiła do Sypytkowskiego, który strzałem z 20 metrów do pustej bramki zdobył prowadzenie dla Warmii!

33′ Żółtą kartką za faul na Strzelińskim ukarany Jakub Słowik

35′ Rzut rożny dla Jagi – bez zagrożenia pod naszą bramką

44′ Świetna akcja Dzierzgowskiego – w ostatniej chwili JAGIELLONIĘ ratuje obrońca wybijając na rzut rożny

45′ GOOOOOOOOOOOL!!!! 0:2 Łukasz Domurat!

Świetne dośrodkowanie Strzelińskiego i kapitalny strzał głową Domurata – Słowik nie miał szans na interwencję!

45′ Sędzia doliczył minutę do czasu pierwszej połowy

45′ + 1′ Rzut rożny dla JAGIELLONII – po dośrodkowaniu bez zagrożenia pod naszą bramką

45′ + 1′ Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 2:0!

46′ Rozpoczyna WARMIA. W zespole gospodarzy dwie zmiany – za Rajalakso i Perovuo weszli na boisko Gulbierz i Charkiewicz

49′ Bardzo niecelny strzał Pawlika

52′ Żółtą kartką ukarany został Charkiewicz

57′ Randzio sfaulowany w narożniku boiska 

58′ Po rzucie wolnym dośrodkowanie i strzał Sypytkowskiego nogami broni Słowik – mamy rzut rożny

59′ Podanie z rzutu rożnego Strzelińskiego – zamieszanie w polu karnym gospodarzy ale nie opanowujemy piłki

60′ Faul na Dzierzgowski przed polem karnym – rzut wolny dla Warmii i żółta kartka dla Malinowskiego

61′ Strzał Arciszewskiego,rykoszet i rzut rożny dla Warmii

62′ Po rzucie rożnym tracimy piłkę

63′ GOL dla Jagiellonii. 1:2 Robert Savalnieks

Dobre podanie do Savalnieksa,który znalazł się tuż przed Gieniuszem i pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza

65′ Niesamowite co zrobił w bramce JAGIELLONII Słowik – w fenomenalnym stylu obronił strzał Dzierzgowskiego a dobitka Arciszewskiego trafiła w głowę obrońcy gospodarzy

65′ W zespole gospodarzy za Pawła Drażbę na boisko wchodzi Grzegorz Kowalewski

66′ Strzeliński sam na sam z bramkarzem strzela obok bramki! Cóż za niewykorzystana sytuacja WARMII – druga w odstępie zaledwie dwóch minut!

67′ Żółtą kartką ukarany Arciszewski

70′ GOL dla Jagiellonii – 2:2 Bartosz Giełażyn

Błąd naszej obrony wykorzystują gospodarze po solowej akcji Giełażyna

72′ Zmiana w Warmii – za Kozikowskiego wchodzi Matysiewicz

73′ GOL dla Jagi 3:2 Radosław Gulbierz

Fatalny okres dla naszego zespołu – kolejny błąd i przegrywamy 2:3 🙁 Z prawej strony boiska otrzymał podanie Gulbierz i strzałem z pola karnego pokonał Gieniusza

73′ Żółtą kartką ukarany Tomasz Dzierzgowski

75′ W WARMII za Kozikowskiego wchodzi Matysiewicz

77′ Podwójna zmiana w WARMII – wchodzą na boisko Daniel Tuzinowski i Paweł Górski zmieniający Adama Lekentę i Michała Osypiuka

80′ Żółta kartka dla Giełażyna za faul na naszym zawodniku

83′ Za kontuzjowanego Gulbierza na boisko wchodzi Piotr Pawłowski

85′ Krystian Górski zmienia Pawła Sypytkowskiego

87′ Żółta kartka dla rozzłoszczonego bramkarza WARMII Krzysztofa Gieniusza

90′ Sędzia Radosław Jemielity doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ GOL dla JAGIELLONII 4:2 Grzegorz Kowalewski

Po podaniu z rzutu wolnego nasz bramkarz dotknął piłkę, ale niefortunnie zderzył się z Matysiewiczem – odbita piłka trafiła do Kowalewskiego, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. 🙁

90′ + 4′ Koniec meczu. Z nieba do piekła – po świetnej pierwszej połowie i prowadzeniu 2:0 w drugiej części tracimy aż 4 gole i przegrywamy mecz, który był do wygrania. 🙁

Marcin Strzeliński w pojedynku z Jakubem Słowikiem (Fot. Maciej Gilewski, jagiellonia.pl)


Please follow and like us:
error