NADCIĄGA HURAGAN. 55

W sobotę 15 marca o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA Grajewo zmierzy się  przed własną publicznością z HURAGANEM Morąg. Morążanie rundę jesienną zakończyli na ósmym miejscu w tabeli. Przed tygodniem podopieczni trenera Czesława Żukowskiego pokonali u siebie SOKOŁA Ostróda 2:1 (bramki: Daniel Chiliński (rzut karny), Paweł Galik) sygnalizując tym zwycięstwem swoja wysoką formę już na starcie rozgrywek. SOKÓŁ jest przecież głównym kandydatem do drugoligowego awansu z naszej grupy III ligi. HURAGAN przez kilka poprzednich sezonów zaliczał się do czołowych zespołów III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej, ale sezon 2012/2013 był dla zespołu z Morąga bardzo nieudany – zaledwie 11 miejsce w końcowej tabeli to zdecydowanie niżej niż w poprzednich latach. Przed obecnym sezonem do ekipy z Morąga wrócił z SOKOŁA Ostróda trener Czesław Żukowski. To właśnie on był konstruktorem największych sukcesów morąskiego klubu, gdy HURAGAN meldował się na podium w końcowej tabeli rozgrywek. Trzeba przyznać, że zwycięstwo nad silnym SOKOŁEM i to już drugie w tym sezonie robi wrażenie i stawia gości w roli faworyta sobotniego spotkania z WARMIĄ.

Nasi piłkarze po porażce 2:4 z rezerwami JAGIELLONII bardzo pragną zdobyć pierwsze wiosenne punkty i zmazać plamę z drugiej połowy meczu z rezerwami białostockiego zespołu. Pewne jest, że grając tak jak w pierwszej części meczu z „Jagą” WARMIĘ stać na dobry wynik z HURAGANEM. Trzeba jednak pamiętać, że mecz trwa 90 minut a nie 45… W naszym zespole zapewne zabraknie w sobotnim meczu przeziębionego Adama Lekenty. Nikt nie musi pauzować za żółte kartki.

W obecnym sezonie nasi piłkarze 24 sierpnia ubiegłego roku przegrali z HURAGANEM w Morągu 1:3 (bramki: Artur Naczas 21′ (rzut karny), Krzysztof Filipek 52′, Daniel Chiliński 71′ – Marcin Arciszewski 7′). Czas poprawić niekorzystny dotąd bilans meczów WARMIA – HURAGAN! Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej w sobotnie popołudnie na grajewski stadion. Młody zespół reprezentujący nasze miasto bardzo liczy na wsparcie mieszkańców Grajewa.

Dla wielu kibiców WARMII przebywających poza Grajewem przygotowujemy relację LIVE, którą przeprowadzimy na stronie http://kswarmiagrajewo.org