ARCYWAŻNY MECZ Z DĘBEM.

Po dłuższej niż zwykle przerwie zimowej rozgrywki III ligi rozkręciły się na dobre. W tym tygodniu nasi piłkarze rozegrają aż dwa mecze. Już w środę 8 maja o godzinie 17:00 WARMIA zmierzy się w Dąbrowie Białostockiej z tamtejszym DĘBEM zaś w sobotę 11 maja o 16:00 nasz zespół podejmie w Grajewie prowadzącą w tabeli drużynę OLIMPII Zambrów. Podopieczni grającego trenera Jacka Markiewicza podobnie jak WARMIA po znakomitym poprzednim sezonie, w którym zajęli wysokie III miejsce w końcowej tabeli obecnie bronią się przed spadkiem z ligi. DĄB zajmuje 13 pozycję w tabeli wyprzedzając o 1 punkt grajewski zespół, ale mając rozegrany o jeden mecz więcej. Tak samo jak w przypadku WARMII to zaskakujący wynik, bo piłkarze z Dąbrowy Białostockiej są chwaleni za swoją grę nawet po porażkach i z całą pewnością nie zasługują na tak odległe miejsce w tabeli. Liczą się jednak punkty a tych DĄB zdobył bardzo niewiele.
W przerwie zimowej w zespole naszych rywali doszło do kilku zmian. Zespół opuścił trener Bartosz Jurkowski, który wspólnie z Jackiem Markiewiczem prowadził piłkarzy DĘBU w rundzie jesiennej. Poważnymi wzmocnieniami klubu z Dąbrowy Białostockiej są transfery dwóch rozgrywających – Mariusza Łapińskiego z II-ligowych WIGIER Suwałki i Adriana Citko z PROMIENIA Mońki. Zastąpili oni lukę powstałą po odejściu… Roberta Speichlera do WARMII Grajewo. Dla naszego grającego trenera, grającego w Dąbrowie Białostockiej od lipca 2011 do listopada 2012 roku mecz ten będzie miał na pewno dodatkowy podtekst. DĄB ma mocny skład w którym znaczną rolę odgrywają dwaj piłkarze doświadczeni grą w Ekstraklasie – grający trener Jacek Markiewicz i napastnik Ernest Konon wspierani przez wspomnianych Łapińskiego, Bondziula i Orpika. W ostatniej kolejce nasz środowy rywal przegrał na wyjeździe z MKS Korsze 3:4 po bramkach Macieja Orpika, Piotra Bondziula i Ernesta Konona.
Oto bilans dotychczasowych spotkań obu zespołów w III lidze:
SEZON 2010/2011

21.08.2010 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 1:0

Bramka: Mariusz Milczarek 35′

14.11.2010 DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 0:0

SEZON 2011/2012

02.10.2010 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 3:1

Bramki: Marcin Strzeliński 34’, Marcin Arciszewski 43’, Konrad Kowalko 52’ – Michał Fidziukiewicz 36’

25.03.2012 DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 0:0

22.08.2012 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 2:0

Bramki: Marcin Strzeliński (dwie) 14’, 17’

Razem: 5 meczów, 3 zwycięstwa WARMII, 2 remisy. Bramki: 6 – 1 na korzyść grajewian.

Mecz w Ełku nie spowodował w naszym zespole żadnych strat osobowych. Poza powracającym na studia w Gdańsku Krzysztofem Krukowskim pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera. Wystarczy spojrzeć na tabelę, by dostrzec jak ważny będzie to mecz. Miejmy nadzieję, że zespół udźwignie ten ciężar i zaprezentuje się jak najlepiej a przede wszystkim wywalczy zdobycz punktową.

Mecz z DĘBEM rozpocznie się o godzinie 17:00 w środę. Jeśli tylko uda się uniknąć kłopotów technicznych z połączeniem internetowym przeprowadzimy relację LIVE z tego meczu pod adresem http://kswarmiagrajewo.org

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Millerowi – właścicielowi “Oberży Pod Gontem” w Zdunkach koło Ełku za zorganizowanie i sponsorowanie wyżywienia zawodników podczas wyjazdu na mecz z PŁOMIENIEM.