ZNOWU 0:2…

Piłkarze WARMII Grajewo przegrali już trzeci mecz w rundzie wiosennej. Tym razem grajewianie ulegli DĘBOWI Dąbrowa Białostocka 0:2 w spotkaniu określanym jako „mecz o 6 punktów”. Stawka spotkania dwóch zespołów, które w ubiegłym sezonie zajęły czołowe lokaty w tabeli III ligi a w bieżących rozgrywkach zdecydowanie dołują przerosła większość zawodników zarówno gospodarzy jak i gości. W pierwszej połowie nieliczni widzowie oglądali stojący na niskim poziomie mecz. Akcji bramkowych było w nim jak na lekarstwo – przez długie minuty na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Niestety, ale gra potwierdzała tylko, że niskie lokaty obu zespołów w tabeli nie są dziełem przypadku. W drugiej części meczu poziom pozostał ten sam, ale gospodarze okazali się skuteczniejsi. Najpierw w 73 minucie rutynowany Ernest Konon „na raty” pokonał Gieniusza a w doliczonym czasie gry Mariusz Łapiński precyzyjnym strzałem ustalił wynik meczu na 2:0 dla DĘBU.

O grze WARMII w tym meczu chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. To nie był zespół, który całkiem udanie spisywał się w kilku meczach sparingowych. Po porażce w Dąbrowie Białostockiej sytuacja grajewian w tabeli III ligi staje się bardzo trudna. Do bezpiecznego 12-go miejsca w tabeli nasza drużyna ma już 4 punkty straty. Pozostaje wierzyć, że trener Speichler znajdzie sposób na wykrzesanie z naszych piłkarzy maksimum możliwości, bo tylko w ten sposób uda się uratować miejsce w III lidze dla WARMII. Jest jeszcze dziewięć meczów do rozegrania i wiele punktów do zdobycia.

Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają w najbliższą sobotę 11 maja o godzinie 16:00 w Grajewie a przeciwnikiem WARMII będzie liderująca w naszej grupie III ligi OLIMPIA Zambrów.

08.05.2013 Dąbrowa Białostocka, Stadion Miejski

DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo  2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Ernest Konon 73′, 2:0 Mariusz Łapiński 90’+2′

DĄB: 23 Paweł Bondziul – 2. Kossyk, 9. Łabieniec (Kpt), 5. Chańko, 7. Biernacki – 17. Orpik (69′ 16. Budnik), 8. Łapiński, 15. Markiewicz, 6. Citko (46′ 11. Toczydłowski), 10. Piotr Bondziul – 13. Konon

REZERWA: 12. Nowajczyk – 14. Dzienisik, 16. Budnik, 11. Toczydłowski, 4. M.Sołowiej, 18. Korotkiewicz, 3. Sujeta

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio, 17. Arciszewski (Kpt), 10. Kowalko, 16. Sypytkowski – 15. Kosiński, 20. M.Tuzinowski (80′ 4. Mikucki), 18. Speichler, 7. Kozikowski, 6. Chyliński (82′ 2. Grochowski) – 9. Baczewski

REZERWA: 33. Jegliński – 4. Mikucki, 2. Grochowski, 19. Golubiewski

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Żółte kartki: Orpik (DĄB), Chyliński (WARMIA)

Widzów: 66

1′ Rozpoczyna WARMIA

5′ Pierwsze 5 minut meczu to gra w środku boiska bez zagrożeń pod bramkami

6′ Pierwsza groźna akcja WARMII – prawą stroną szarżował Kosiński, który dobrze dośrodkował, ale Baczewski nie opanował piłki

8′ Rzut rożny dla DĘBU – dośrodkowuje Konon, ale nasi obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo

13′ Akcja prawą stroną boiska Ernesta Konona i bardzo nieudane dośrodkowanie

18′ Rzut rożny dla WARMII po akcji Kosińskiego – dośrodkowuje Speichler ale obrońcy DĘBU wybijają piłkę poza własne pole karne

20′ Drugi korner dla gospodarzy – dośrodkowuje Konon ale szybko przejmujemy piłkę

26′ Po wyrzucie z autu ładnie strzela Piotr Chyliński, ale piłka szybuje ponad poprzeczką bramki DĘBU

36′ Wydaje się, że ranga meczu paraliżuje zawodników – oba zespoły przez długie 10 minut nie stworzyły żadnej akcji podbramkowej

39′ Ładny przerzut piłki Jacka Markiewicza do Adriana Citko, który jednak strzela bardzo niecelnie

42′ Dobra akcja WARMII – Chyliński zagrywa do Baczewskiego a strzał naszego zawodnika instynktownie odbija bramkarz DĘBU

43′ Kozikowski fauluje Orpika, który za niesportowe zachowanie wobec naszego piłkarza otrzymuje żółtą kartkę

45′ Znów akcja WARMII zakończona niecelnym strzałem Sypytkowskiego

45′ Koniec pierwszej połowy – do przerwy bezbramkowy remis

46′ Rozpoczynają gospodarze w których zespole doszło do zmiany – na boisku pojawił się Norbert Toczydłowski, który zmienił Adriana Citko

49′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Speichlera i po chwili jeszcze jeden korner dla grajewian

49′ Po kolejnym rzucie rożnym piłka w rękach Pawła Bondziula

51′ Rzut rożny dla DĘBU po wybiciu piłki przez Arciszewskiego – dośrodkowanie Konona, piłkę odbija Gieniusz i wychodzi ona poza nasze pole karne

54′ Rzut wolny dla WARMII w okolicach narożnika boiska pod bramką DĘBU – dośrodkowanie, ale Mateusz Tuzinowski nie opanowuje piłki głową

55′ Groźnie pod naszą bramką – po kontrataku DĘBU w sytuacji 4 na 2 naszych obrońców Toczydłowski strzela w słupek bramki Gieniusza. Mieliśmy teraz dużo szczęścia.

58′ Strzelał Kozikowski, ale piłka omija bramkę

60′ Nasi piłkarze zaczęli strzelać, ale po uderzeniu Sypytkowskiego piłka omija bramkę wysoko nad poprzeczką

67′ Znów bardzo groźnie – po szybkim kontrataku DĘBU Toczydłowski strzela z pola karnego ponad naszym bramkarzem, ale Arciszewski wybija piłkę głową z linii bramkowej i jest rzut rożny dla gospodarzy

68′ Rzut rożny dla DĘBU a po chwili kolejny korner dla gospodarzy

69′ Po dośrodkowaniu piłkę sprzed naszej bramki wybija Sypytkowski

69′ Zmiana w DĘBIE – za Orpika wchodzi Budnik

72′ Po kontrataku DĘBU wybija piłkę na rzut rożny Marcin Arciszewski

72′ Po dośrodkowaniu piłkę wybija Kosiński

73′ GOL dla DĘBU. Tracimy piłkę w środku pola, po akcji gospodarzy otrzymuje piłkę Ernest Konon, który strzela na naszą bramkę, piłka odbija się od słupka a po chwili ten sam zawodnik kieruje ją głową do naszej bramki. Przegrywamy 0:1. 🙁

77′ Na naszą bramkę strzelał Łapiński

78′ Żółtą kartką ukarany został Piotr Chyliński

80′ Zmiana w WARMII – za Tuzinowskiego wchodzi na boisko Mikucki

82′ Druga zmiana w naszym zespole – za Chylińskiego wchodzi Mateusz Grochowski

82′ Rzut rożny dla WARMII – ale kolejne dośrodkowanie Speichlera jest zupełnie bezproduktywne

87′ Ładna akcja WARMII – Mikucki z Kosińskim rozmontowali defensywę DĘBU, ale zyskaliśmy tylko rzut rożny

88′ Znów bez większego zagrożenia pod bramką DĘBU po rzucie rożnym

90′ Była szansa na dobrą akcję dla WARMII, ale źle podaje Speichler i piłka wychodzi na aut

90′ Sędzia Wojciech Pawilcz doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ GOL i 2:0 dla DĘBU. Fatalne zachowanie naszej obrony – piłkę otrzymał Mariusz Łapiński, który lekkim ale precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał naszego bramkarza i ustalił wynik na 2:0 dla gospodarzy.

90′ + 3′ Koniec meczu i porażka naszego zespołu w arcyważnym meczu. Zbliżamy się do IV ligi… 🙁

Karol Kosiński w starciu z Norbertem Toczydłowskim z DĘBU. Akcję obserwuje Kamil Randzio.