PORAŻKA W EŁKU.

Pomimo niezłej gry i przewagi osiągniętej w pierwszej części meczu WARMIA uległa w sobotę w Ełku zespołowi PAGED SKLEJKA DEWELOPER KĄT PŁOMIEŃ 0:2. Nasi piłkarze zaprezentowali się z dobrej strony, ale brak doświadczenia, nieskuteczność i popełniane błędy zadecydowały o porażce z czołowym zespołem naszej III ligi.

W pierwszej połowie meczu po trwającym kilka minut okresie przewagi ełczan do głosu doszli grajewianie. W tej części gry WARMIA wykonywała aż 5 rzutów rożnych wobec trzech wykonywanych przez gospodarzy. Tyle, że … ilością kornerów nie wygrywa się w piłce nożnej. Niestety, poza ładną „główką” Mateusza Tuzinowskiego nasi piłkarze nie potrafili stwarzać większego zagrożenia po tych stałych fragmentach gry. Jak rzuty rożne mogą pomóc w zdobywaniu bramek pokazali naszym piłkarzom gospodarze w drugiej połowie. Oba gole dla ełczan padły właśnie po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Najpierw w 53 minucie piłka trafiła do Komorowskiego, który mocnym strzałem w róg pokonał znakomicie spisującego się w tym meczu Gieniusza. W 75 minucie również po rzucie rożnym bitym przez Kuśnierza doskonałym zagraniem popisał się znany grajewskim kibicom Maksym Mirva, który podał do Twardowskiego a ten z bliska pokonał naszego bramkarza ustalając wynik na 2:0 dla gospodarzy. WARMIA po przerwie również miała swoje szanse, ale jeśli nie wykorzystuje się takich okazji jaką miał Karol Kosiński w 60 minucie, kiedy jego strzał z pola karnego obronił Szyszko to się mecze przegrywa.

Martwi kolejna strata punktów, ale obecnie zespół trenera Przemysława Kołłątaja dysponuje o wiele większym potencjałem niż nasz. Będą jeszcze mecze w których młody zespół WARMII grając z takim zaangażowaniem jak w Ełku powinien zdobyć punkty. Czy stanie się to w kolejnym tygodniu? WARMIA w środę 8 maja o godzinie 17:00 zagra w Dąbrowie Białostockiej arcyważny mecz z tamtejszym DĘBEM, który sąsiaduje z nami w tabeli. W sobotę 11 maja do Grajewa przyjedzie znakomicie spisująca się wiosną i liderująca w naszej lidze OLIMPIA Zambrów. Mecz z liderem tabeli rozpocznie się o 16:00.  W obu meczach będzie niezwykle ciężko o zdobycz punktową a ewentualne porażki zbliżą WARMIĘ do spadku z III ligi.

04.05.2013 Ełk, Stadion Miejski

PŁOMIEŃ Ełk – WARMIA Grajewo 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Komorowski 58′, 2:0 Michał Twardowski 75′

PŁOMIEŃ:1. Szyszko – 7. Niedźwiecki, 27. Molski, 16. Szaraniec, 21. Pianka – 22. Zalewski (20′ 2. Koszycki), 6. Komorowski (72′ 5. Sklarzewski), 26. Kuśnierz, 9. Trzaskalski (Kpt.) (46′ 17. J.Stankiewicz) – 10. Popławski (70′ 14. Mirva), 20. Twardowski

REZERWA: 19. Supiński – 11. K.Stankiewicz, 15. Safaryan, 2. Koszycki, 17. J.Stankiewicz, 14. Mirva, 5. Sklarzewski

WARMIA: 1. Gieniusz – 4. Mikucki (67′ 8. Lewosz), 17. Arciszewski (Kpt.), 10. Kowalko, 5. Randzio (72′ 9. Krukowski)- 15. Kosiński, 20. M.Tuzinowski – 6. Chyliński (58′ 7. Kozikowski), 18. Speichler, 16. Sypytkowski – 13. Baczewski (87′ 19. Golubiewski)

REZERWA: 33. Jegliński – 21. M.Szumowski, 8. Lewosz, 9. Krukowski, 19. Golubiewski, 7. Kozikowski

Sędzia: Maciej Staniszewski (W-M.Z.P.N.)

Widzów: 100

Żółte kartki: Randzio, M.Tuzinowski (WARMIA)

1′ Rozpoczyna WARMIA

6′ Pierwsze minuty to optyczna przewaga PŁOMIENIA, ale nasi piłkarze mądrze się bronią i nie dopuszczają gospodarzy do pola karnego WARMII

8′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII – piłka minęła obrońców gospodarzy, ale żaden z naszych zawodników nie sięgnął jej

9′ Kolejny rzut rożny dla grajewian – Speichler dośrodkowuje prosto na głowę Mateusza Tuzinowskiego, którego uderzenie minimalnie omija słupek bramki ełczan. To była pierwsza okazja bramkowa w tym meczu!

10′ Na trybunach ełckiego stadionu zaledwie 100 osób. Zza ogrodzenia WARMIĘ dopinguje grupa kibiców z Grajewa wspieranych przez sympatyków MAZURA Ełk

13′ Było groźnie pod naszą bramką. Po fatalnym błędzie Mikuckiego piłkę w polu karnym otrzymał Zalewski, który strzelił z półobrotu ale Gieniusz kapitalnie obronił. W sytuacjach bramkowych mamy remis.

17′ Ładny strzał z 30 metrów Sypytkowskiego ponad poprzeczką bramki Andrzeja Szyszko

18′ Trzeci rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Speichlera ale obrońcy PŁOMIENIA wybijają piłkę poza własne pole karne

20′ Szybka zmiana w zespole gospodarzy – za Zalewskiego na boisko wchodzi Patryk Koszycki

24′ Po stracie piłki w środku pola groźną akcję przeprowadził Twardowski, ale nasi obrońcy poradzili sobie z napastnikiem gospodarzy

28′ Znakomita szansa do zdobycia gola dla WARMII – podanie Kosińskiego otrzymał w polu karnym Chyliński, który popychany zdołał jednak opanować piłkę, ale w ostatniej chwili wybił ją na rzut rożny obrońca PŁOMIENIA

29′ Kolejny rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu piłkę łapie Szyszko

30′ Faulowany Sypytkowski i rzut wolny z 30 metrów dla WARMII. Strzela Speichler, ale piłka mija bramkę gospodarzy

30′ Niespodziewanie pierwsze pół godziny gry to przewaga WARMII, która w tym okresie wykonywała aż 4 rzuty rożne

31′ Pierwszy rzut rożny dla PŁOMIENIA – krótko rozegrana piłka trafia na nasze pole karne, ale interwencja Konrada Kowalko wyjaśnia sprawę

35′ Piąty rzut rożny dla WARMII – znów dośrodkowuje Speichler, piłka uderzona zbyt lekko i Szyszko nie ma problemu z jej złapaniem

36′ Szybki kontratak PŁOMIENIA, szarżującego na naszą bramkę Twardowskiego powstrzymuje Chyliński, który udanym wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny dla ełczan

37′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego przechwytuje Gieniusz

38′ Było bardzo groźnie pod naszą bramką – strata piłki w środku pola, po której w naszym polu karnym w doskonałej sytuacji strzelał Twardowski, ale Gieniusz kapitalną interwencją zapobiegł utracie bramki wybijając ją na rzut rożny

38′ Kamil Randzio został ukarany żółtą kartką

39′ Po rzucie rożnym szybko przejmujemy piłkę

45′ Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu pierwszej połowy

45′ + 2′ Koniec pierwszej części meczu – dobra gra naszego zespołu i bezbramkowy remis w Ełku

46′ Zmiana w zespole gospodarzy – za Trzaskalskiego wchodzi na boisko Janusz Stankiewicz

46′ Rozpoczynają gospodarze

50′ Pierwsze pięć minut drugiej połowy to gra toczona w środkowej strefie boiska

51′ Pierwszy rzut rożny dla PŁOMIENIA w drugiej części meczu – dośrodkowanie Popławskiego i strzał głową Molskiego ponad naszą bramką

53′ GOOOOL! Po dośrodkowaniu z kolejnego rzutu rożnego piłka trafia do Komorowskiego, który pięknym strzałem w róg z 18 metrów zdobywa prowadzenie dla ełczan, pomimo ofiarnej interwencji Gieniusza, 🙁

57′ Żółtą kartką zostaje ukarany Mateusz Tuzinowski. PŁOMIEŃ ma rzut wolny, po którym Kuśnierz strzela ponad poprzeczką naszej bramki

58′ Zmiana w WARMII – za Piotra Chylińskiego na boisko wchodzi Rafał Kozikowski

60′ Rzut rożny dla WARMII – piłka odbita od obrońcy PŁOMIENIA trafia do Kosińskiego, który z pola karnego strzela bez namysłu na bramkę Szyszki, ale bramkarz gospodarzy kapitalnie broni! To była świetna szansa na wyrównanie dla WARMII.

65′ Znów okazja WARMII – Sypytkowski z lewej strony boiska próbował przelobować bramkarza gospodarzy, ale ten wybija piłkę na rzut rożny

66′ Po rzucie rożnym obrońca gospodarzy zagrywa piłkę ręką, ale sędzia pozostał niewzruszony

66′ Zmiana w WARMII – za Mikuckiego na boisko wchodzi Tomasz Lewosz

70′ Zmiana w PŁOMIENIU – za Popławskiego na boisko wchodzi Mirva

72′ Dwie zmiany – w WARMII za Kamila Randzio wchodzi Krukowski a w PŁOMIENIU za Komorowskiego Sklarzewski

74′ Rzut rożny dla PŁOMIENIA po wybiciu piłki przez Arciszewskiego – dośrodkowuje Kuśnierz ale nasi obrońcy wybijają piłkę

75′ GOOOL!  Kolejny korner dla gospodarzy – dośrodkowanie Kuśnierza do Mirvy a nasz były piłkarz kapitalnie zgrywa do Twardowskiego, który z najbliższej odległości pewnie strzela do bramki. Pomimo niezłej gry przegrywamy 0:2. 🙁

77′ Strzelał Mirva, ale Gieniusz bez problemu broni ten strzał

79′ Z lewej strony pola karnego na naszą bramkę strzelał Janusz Stankiewicz, ale piłka uderzona w długi róg naszej bramki ominęła słupek

83′ Z rzutu wolnego dośrodkowuje Speichler, piłkę dogrywa Kosiński, ale strzał Arciszewskiego szybuje wysoko ponad bramką PŁOMIENIA

86′ Groźnie strzelał Twardowski, ale Gieniusz świetnie broni

87′ Zmiana w WARMII – za Baczewskiego wchodzi na boisko Arkadiusz Golubiewski

88′ Znów szarżował na naszą bramkę Twardowski i w sytuacji sam na sam ponownie musiał uznać wyższość naszego bramkarza

89′ Rzut rożny dla PŁOMIENIA – bez zagrożenia pod naszą bramką

90′ Dośrodkowanie Arciszewskiego – będący w znakomitej sytuacji Krukowski odrobinę spóźnił się do piłki

90′ Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ +3′ Koniec meczu – WARMIA pomimo niezłego występu przegrywa w Ełku z PŁOMIENIEM 0:2. 🙁