WARMIA ZAGRA W EŁKU.

W swoim trzecim wiosennym meczu ligowym piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się w Ełku z prowadzonym przez wychowanka naszego Klubu Przemysława Kołłątaja PŁOMIENIEM a właściwie… PAGED SKLEJKĄ DEWELOPEREM KĄT PŁOMIENIEM jak od niedawna brzmi pełna nazwa ełckiego klubu. Mecz odbędzie się w sobotę 4 maja o godzinie 14:00 na ełckim Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego 27.

Zdecydowanym faworytem spotkania są ełczanie, którzy po rozegranych 20 spotkaniach zajmują wysokie IV miejsce w tabeli. W środę 1 maja PAGED SKLEJKA DEWELOPER KĄT PŁOMIEŃ rozegrał awansem mecz ligowy w Dąbrowie Białostockiej, gdzie zremisował 2:2 z DĘBEM po golach Michała Twardowskiego i Łukasza Kuśnierza. Wydaje się, że to właśnie ze strony tych dwóch zawodników nasi piłkarze mogą się spodziewać największego zagrożenia. Twardowski, który jeszcze nie tak dawno pojawiał się na boiskach Ekstraklasy potrafi zrobić różnicę na boisku na korzyść podopiecznych trenera Kołłątaja a Kuśnierz, który w przerwie zimowej przeszedł do ełczan z MRĄGOWII Mrągowo od kilku lat jest uznawany za jednego z najlepszych rozgrywających Warmii i Mazur.

Goście w ubiegłym sezonie wywalczyli awans do III ligi, po kilku latach starań i niepowodzeń. PŁOMIEŃ Ełk jest klubem z krótką historią, ponieważ powstał zaledwie w 1996 roku. Założycielem tego klubu jest ełcki przedsiębiorca budowlany pan Romuald Szuliński. Obecnie prezesem ełczan jest syn pana Szulińskiego – Rafał, ale pan Romuald wciąż ma w klubie wiele do powiedzenia. PŁOMIEŃ występował najpierw jako PŁOMIEŃ Woszczele, następnie “gościł” w Białej Piskiej jako PŁOMIEŃ/ZNICZ Biała Piska, by w końcu znaleźć swoje miejsce w Ełku i osiągnąć nazwę PAGED SKLEJKA DEWELOPER KĄT PŁOMIEŃ. Przez kilka poprzednich sezonów klub pana Szulińskiego pomimo posiadania silnej kadry, sprowadzania drogich w utrzymaniu zawodników z Olsztyna czy Białegostoku stale grał w IV lidze i dopiero w poprzednim sezonie udało mu się w końcu osiągnąć awans. Stało się to przy wielkim udziale dwóch osób związanych w poprzednich latach z naszym Klubem. Trenerem PŁOMIENIA od stycznia 2012 roku został Przemysław Kołłątaj, który jest wychowankiem WARMII i który w od września 2005 do grudnia 2006 pełnił rolę grającego trenera naszego WARMII Grajewo. Przez osiem lat w naszym Klubie grał też obecny kapitan PŁOMIENIA Maksym Mirva, który do ełckiego klubu dołączył w po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu a który obecnie dochodzi do pełnej formy po kontuzji kolana. PŁOMIEŃ dzięki hojności sponsora posiada w swojej kadrze kilku niezwykle doświadczonych zawodników – w bramce występuje Andrzej Szyszko, mający za sobą grę nawet w ekstraklasie w barwach WISŁY Płock. Trener Kołłątaj, który obecnie skupił się już wyłącznie na szkoleniu i zaprzestał udziału w meczach w roli zawodnika ma do dyspozycji także byłych zawodników WIGIER Suwałki takich jak Marcin Trzaskalski i Patryk Koszycki oraz niedawnych graczy MAZURA Ełk : Grzegorza Komorowskiego, Mariusza Adasiewicza i ormianina Sevaka Safaryana. Przed sezonem 2012/2013 ełczan zasilił obrońca STOMILU Olsztyn Bartosz Szaraniec. Do zespołu tuż przed startem bieżącego sezonu dołączył też napastnik Michał Twardowski, który w sezonie 2008/2009 6 razy zagrał w ekstraklasie w barwach JAGIELLONII Białystok. Trzeba przyznać, że transfer Twardowskiego okazał się znakomitym posunięciem – ten napastnik zdobył w bieżącym sezonie aż 12 goli. Wydaje się, że zawodnicy, na których utrzymanie stać mało który klub w III lidze dają w końcu taką jakość na którą pan Szuliński czekał od lat. Choć w PŁOMIENIU dzieje się o wiele lepiej niż u lokalnego rywala to jednak nadal ełccy kibice murem stoją za MAZUREM, który obecnie występuje zaledwie w klasie okręgowej. Tradycje i historia ełckiej piłki to MAZUR, jednak rzeczywistość jest dla zwolenników tego klubu brutalna – obecnie to PŁOMIEŃ jest pierwszą siłą w Ełku i zapewne nieprędko się to zmieni.

W naszym zespole po meczu z Kolnem nikt nie wypada z gry. W kadrze na sobotni mecz na pewno nie znajdzie się Mateusz Grochowski, który otrzymał czerwoną kartkę w poniedziałkowym meczu juniorów. Przez ostatni tydzień z zespołem trenował napastnik Krzysztof Krukowski, który studiuje w Gdańsku. Niewykluczone, że trener Speichler skorzysta z tego zawodnika.

Relacja z tego spotkania będzie przeprowadzana pod adresem http://warmiagrajewo.webuda.com/belive/ w sobotę od godziny 14:00.