POWALCZYLI W KĘTRZYNIE.

Mogło być i lepiej i gorzej – tak w skrócie można podsumować wyprawę WARMII Grajewo do Kętrzyna. Nasi piłkarze pod wodzą duetu szkoleniowego Krzysztof Piekarski – Daniel Tuzinowski, którzy w ubiegły wtorek zluzowali Marcina Strzelińskiego w roli opiekunów zespołu zremisowali z GRANICĄ 2:2.

Gospodarze przystąpili do meczu z WARMIĄ już ze swoim asem atutowym – Pawłem Kowalewskim, który pauzował w ich poprzednim spotkaniu, przegranym z WISSĄ Szczuczyn. Na nieszczęście dla nas, bo Kowalewski w pierwszej połowie zawodów wystąpił w głównej roli. Był zawodnikiem, przez którego przechodziły praktycznie wszystkie ofensywne akcje kętrzynian. Do tego zdobył dwa gole – najpierw w 32 minucie kapitalnym, mocnym uderzeniem z około 30 metrów pokonał Gieniusza a niespełna dziesięć minut później wykorzystał podanie Nałysnyka i podwyższył wynik na 2:0. Tym samym w obecnym sezonie w dwóch meczach napastnik GRANICY strzelił WARMII aż 5 bramek!

Nasi piłkarze w pierwszej części meczu grali słabo i na domiar złego nie udało się im wykorzystać kapitalnej okazji do wyrównania chwilę po utracie pierwszego gola, gdy po ładnej akcji Górskiego strzał Kosińskiego wybił z bramki obrońca GRANICY. Do szatni nasi zawodnicy schodzili przegrywając dwiema bramkami i słysząc wulgarne okrzyki ze strony miejscowych zasiadających na trybunach. Nie sposób nie odnieść się tu do zjawiska występującego zarówno w Kętrzynie jak i pobliskich Korszach. To już chyba znak firmowy z tamtego rejonu. Takiego festiwalu chamstwa na trybunach jak w tych miejscowościach nie ma chyba nigdzie w naszej III lidze. Bluzgi “kibiców” i ich prostackie teksty wobec poprawnie sędziujących arbitrów, naszych piłkarzy, ławki rezerwowych WARMII słychać było przez cały mecz. Okrzyki typu “dobić go” (najdelikatniejsze), gdy któryś z naszych piłkarzy zwijał się z bólu na murawie są w Kętrzynie na porządku dziennym. To samo było w Korszach, ale Kętrzyn chyba jednak pokonał pod tym względem tą mniejszą miejscowość. I to wszystko w Dzień Niepodległości…

W przerwie nasz trenerski duet dokonał zmian i w drugiej połowie na boisku grała już inna, lepsza WARMIA. Gospodarze mieli coraz więcej kłopotów z powstrzymaniem naszych piłkarzy, w których wstąpił duch walki. W 61 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonywanego przez Marcina Strzelińskiego Konrad Kowalko na raty (pierwsze jego uderzenie trafiło w poprzeczkę) zdobył kontaktowego gola. Kilka minut później po ładnej akcji Piotr Chyliński trafił w boczną siatkę bramki Korowaja. Gospodarze próbowali atakować – w 78 minucie piekielnie mocno uderzona piłka przez Lachowskiego z rzutu wolnego poszybowała tuż ponad poprzeczką naszej bramki. W 81 minucie świetne zagranie Wierzbickiego – wrzutka w pole karne GRANICY gdzie Paweł Naliwajko wykorzystał swój słuszny wzrost i uderzeniem głową zdobył wyrównującą bramkę. WARMIA “wróciła z dalekiej podróży”… Nasi piłkarze szli za ciosem – w końcówce raz po raz tworzyli niezłe akcje. W doliczonym czasie gry w świetnej sytuacji znalazł się Milczarek, który jednak strzelił zbyt lekko i niecelnie. Zabrakło czasu, aby zrewanżować się w pełni GRANICY za sierpniową porażkę 2:3 w Grajewie. Pomimo remisu naszym piłkarzom należą się słowa uznania i pochwały za walkę i doprowadzenie do wyrównania ze stanu 0:2.

Za tydzień w niedzielę 18 listopada o godzinie 13:00 WARMIA w Grajewie podejmie WISSĘ Szczuczyn. Już dziś zapraszamy na ten mecz.

Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Millerowi, właścicielowi “Oberży Pod Gontem” w Zdunkach za sponsorowanie wyżywienia naszych piłkarzy! Polecamy ten lokal wszystkim kibicom naszego Klubu!

11.11.12 Kętrzyn, Stadion Miejski

GRANICA Kętrzyn – WARMIA Grajewo 2:2 (2:0)

1:0 Paweł Kowalewski 32′, 2:0 Paweł Kowalewski 41′, 2:1 Konrad Kowalko 61′, 2:2 Paweł Naliwajko 85′

GRANICA: 84. Korowaj – 17. Traut, 22. Wojnicki, 11. Lachowski, 6. K.Rałowiec – 7. Nałysnyk, 8. Garbacik, 14. Mazurowski, 4. Piątkowski – 9. Kowalewski (Kpt), 10. Bobrowski

REZERWA: 12. Chodarcewicz – 15. M.Połeć, 13. K.Połeć, 34. Sobczak, 3. Bijata, 23. M.Rałowiec, 16. Rotenberg

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio, 3. Domurat, 18. Naliwajko, 10. Kowalko – 15. Kosiński, 8. M.Tuzinowski (46′ 21. Mikucki), 7. Arciszewski (Kpt), 11. Górski (46′ 19. Wierzbicki) – 6. Chyliński (89′ 4. Sypytkowski), 9. Strzeliński (75′ 16. Milczarek)

REZERWA: 33. Jegliński – 21. Mikucki, 19. Wierzbicki, 20. Koszczuk, 4. Sypytkowski, 2. Gutowski, 16. Milczarek

Żółte kartki: Nałysnyk, Traut, Kowalewski, Wojnecki (GRANICA), Arciszewski, Naliwajko, Chyliński (WARMIA)

Sędzia: Karol Rudziński (W.-M. Z.P.N.)

Widzów: 150

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com

1′ Mecz rozpoczynają gospodarze

2′ Faul Marcina Arciszewskiego i żółta kartka dla naszego zawodnika

7′ Po dośrodkowaniu Kamila Randzio w dobrej sytuacji na polu karnym gospodarzy znajduje się Paweł Górski, ale jego uderzenie głową jest zbyt lekkie i piłkę łapie Korowaj

11′ Faul Naliwajki, który otrzymuje żółtą kartkę

13′ Rajd lewą stroną zawodnika GRANICY i rzut rożny dla gospodarzy

14′ Po dośrodkowaniu znów rzut rożny dla GRANICY, z drugiej strony boiska – tym razem fatalne zagranie Nałysnyka i piłka poza boiskiem

18′ Trzeci rzut rożny dla GRANICY w tym meczu – dośrodkowanie po którym piłkę odbija Naliwajko a Kowalewski z pola karnego strzela ponad poprzeczką bramki Gieniusza

21′ Dobra akcja WARMII i rzut wolny dla naszego zespołu z 25 metrów z lewej strony pola karnego

22′ Dośrodkowanie Strzelińskiego z rzutu wolnego jest zbyt głębokie i piłkę przejmuje Korowaj

28′ Mocne uderzenie Kowalewskiego z 25 metrów mija naszą bramkę

32′ Bezpańską piłkę przejął Kowalewski i mocnym strzałem z niemal 30 metrów pokonał Gieniusza. Piłka uderzona precyzyjnie wpadła w róg naszej bramki i GRANICA prowadzi 1:0. 🙁

32′ Żółta kartka dla Nałysnyka z GRANICY

33′ W rewanżu znakomita sytuacja WARMII – Górski zagrał niemal z linii końcowej do Kosińskiego a strzał Karola wybija z linii bramkowej obrońca GRANICY

41′ Przegrywamy 0:2. Znów trafił Paweł Kowalewski, który zupełnie niepilnowany w naszym polu karnym otrzymał podanie od Trauta i pewnym strzałem pokonał Gieniusza

42′ Żółta kartka dla Chylińskiego za faul

43′ Znów groźnie pod naszą bramką – tym razem Kowalewski zagrał do Nałysnyka a strzał tego zawodnika na nasze szczęście jest bardzo niecelny

44′ Rzut rożny dla GRANICY – po dośrodkowaniu piłka szybko wychodzi na aut

45′ Żółtą kartką zostaje ukarany Traut

45′ Sędzia kończy pierwszą połowę. Przegrywamy w Kętrzynie 0:2. 🙁

46′ Drugą połowę rozpoczyna WARMIA – w naszym zespole dwie zmiany. Za Górskiego wchodzi Wierzbicki a za Tuzinowskiego Mikucki

47′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu bez większego zagrożenia pod bramką GRANICY

48′ Okazja dla WARMII – dośrodkował Chyliński a Wierzbicki uderzył piłkę głową jednak obronił Korowaj

49′ Groźnie pod naszą bramką ale sytuację ratuje Gieniusz, który odważnym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo

53′ Znów groźnie – jak zwykle po akcji Kowalewskiego. Można powiedzieć, że ten piłkarz w pojedynkę mógłby wygrać ten mecz

54′ Strzelał Rałowiec, ale Gieniusz świetnie odbił piłkę

58′ Żółta kartka dla Kowalewskiego, który zatrzymał piłkę ręką

61′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Strzelińskiego i Kowalko na raty zdobywa kontaktowego gola. Pierwsze uderzenie trafiło w poprzeczkę, ale Konrad przytomnie dobił i piłka trafiła do bramki. Jest 2:1 dla GRANICY.

67′ Chyliński strzela w boczna siatkę po dobrym podaniu Strzelińskiego

75′ Zmiana w WARMII – za Strzelińskiego wchodzi Milczarek

78′ Z rzutu wolnego Lachowski posyła z 25 metrów prawdziwą bombę na naszą bramkę, ale piłka na nasze szczęście przelatuje nad poprzeczką

83′ Wojnicki otrzymuje żółtą kartkę za brutalny faul na Kosińskim

85′ GOOOOL!!! Wierzbicki świetnie dośrodkowuje na głowę Pawła Naliwajko a ten strzałem głową pokonuje Korowaja i mamy remis!

89′ Zmiana w WARMII – za Chylińskiego wchodzi Sypytkowski

90′ Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90’ + 2’ W znakomitej sytuacji do zdobycia zwycięskiego gola był Milczarek, który jednak przestrzelił

90′ + 3′ Koniec meczu – WARMIA remisuje w Kętrzynie 2:2


Paweł Kowalewski – w sezonie 2012/2013 aż 5 goli w dwóch meczach z WARMIĄ.

Foto: kksgranica.pl