DERBY POWIATU W NIEDZIELĘ O 13:00!

Piłkarski rok kończy się mocnym akcentem. W niedzielę 18 listopada o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie WISSĘ Szczuczyn w meczu rozgrywanym w ramach ostatniej z zaplanowanych na 2012 rok kolejek III ligi. Spotkania, określane jako powiatowe derby zawsze budzą większe zainteresowanie kibiców. Dlatego też termin meczu został ustalony na niedzielę tak, aby jak najwięcej osób mogło obejrzeć starcie obu zespołów z powiatu grajewskiego.

Szczuczyńska WISSA jest beniaminkiem rozgrywek III ligi, który po bardzo poważnych wzmocnieniach składu dobrze sobie radzi w rozgrywkach. Nasi najbliżsi przeciwnicy zajmują po szesnastu kolejkach spotkań wysokie ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów a więc sześciu więcej niż WARMIA. Zespół WISSY to swoista “wieża Babel”. W kadrze szczuczyńskiego klubu aż roi się od zawodników sprowadzonych do WISSY z zewnątrz. Są tam gracze z Białorusi (Rudniov, Berezovskyj), Białegostoku (Dworzańczyk, Wojtkielewicz, Daniluk, Nikitin, Kurcewicz), Dąbrowy Białostockiej (Kiljańczyk), Łomży (Sowa), Ełku (Golak, Waszkiewicz, Denert) i… Grajewa, którzy rozpoczynali grę w WARMII (Radosław Guzowski, Andrzej Doliwa, Patryk Bogusławski). Od 3 października bieżącego roku szkoleniowcem WISSY jest znany z gry w Ekstraklasie Dzidosław Żuberek, były napastnik ŁKS Łódź i białostockiej JAGIELLONII, który zastąpił na tym stanowisku Janusza Limbergera z Ełku. Zmiana trenera mogła nieco dziwić, bo WISSA osiągała jak na beniaminka bardzo dobre wyniki niemniej najprawdopodobniej nie satysfakcjonowały one władz tego klubu, których ambicje sięgają chyba znacznie wyżej.
W ostatniej kolejce szczuczyński zespół zremisował w Dąbrowie Białostockiej z DĘBEM 1:1 po bramce Wojciecha Łapińskiego i samobójczym golu Mateusza Sowy dla DĘBU. Niezmiernie ciekawe są statystyki dotyczące WISSY – aż 7 punktów z 25 zdobytych szczuczynianie wywalczyli w ostatnich minutach meczów. Tak było w jesiennym meczu z WARMIĄ wygranym 1:0 po bramce zdobytej w 85 minucie, z MRĄGOWIĄ zremisowanym 1:1 (wyrównujący gol dla WISSY w 90 minucie, również z karnego) i GRANICĄ Kętrzyn, gdzie WISSA zdobyła dwa gole w dwóch ostatnich minutach meczu! Szczuczyński zespół jest też specjalistą od rzutów karnych, których miał w szesnastu meczach aż dziewięć, co być może jest ogólnopolskim rekordem tej jesieni. Aż osiem z nich wykorzystał Radosław Guzowski. Jakkolwiek oceniać nadzwyczajną chęć sędziów do dyktowania rzutów karnych dla WISSY piłkarze ze Szczuczyna są niebywale groźni w ataku. Dwójka ruchliwych napastników Wojciech Łapiński i Tomasz Kiljańczyk potrafi rozmontować każdą defensywę w naszej lidze i łatwo tworzy sobie sytuacje, które sędziowie zamieniają na rzuty karne. Jak wynika z tego z WISSĄ trzeba grać uważnie w swoim polu karnym i przede wszystkim do końca, ale czy tylko to wystarczy do osiągnięcia sukcesu z tym zespołem? Na pewno dla obu rywali będzie to prestiżowy mecz, który wyzwoli w zawodnikach szczególną mobilizację. O tym kto wyjdzie z tej gry zwycięsko przekonamy się w niedzielę.
W swojej historii powstała w 1924 roku WARMIA mierzyła się z utworzoną w 1945 roku WISSĄ wielokrotnie. Jednak na poziomie III ligi rozegrane zostały tylko trzy mecze i ich bilans jest lepszy dla szczuczynian.
SEZON 2010/2011
22.09.2010 WISSA Szczuczyn – WARMIA 0:4
Bramki: Kamil Makowski 18, Konrad Kowalko 37’, Maksym Mirva (dwie) 53, 65
02.04.2011 WARMIA – WISSA Szczuczyn 1:4
Bramki: Maksym Mirva 76’ (rzut karny) – Przemysław Orłowski 28’, Adrian Mleczek 34’, 83’, Wojciech Łapiński 65’

SEZON 2012/2013
18.08.2012 WISSA Szczuczyn – WARMIA 1:0
Bramka: Radosław Guzowski 85’ (rzut karny)
Razem: 3 mecze, 1 zwycięstwo WARMII, 2 zwycięstwa WISSY. Bramki 5-5.

W naszym zespole panuje bojowy nastrój. Zawodnicy chcą udanym występem w niedzielnym meczu zatrzeć niepowodzenia w rundzie jesiennej. Wreszcie wszyscy są zdrowi i nikt nie musi pauzować za żółte kartki. Do dyspozycji duetu trenerskiego Krzysztof Piekarski – Daniel Tuzinowski będą więc wszyscy piłkarze łącznie z nieobecnym ostatnio z powodu kontuzji Tomaszem Hudoniem.
Mecz rozpocznie się o godzinie 13:00 a wejście na stadion zostanie otwarte dla kibiców od godziny 12:00. Serdecznie zapraszamy na zakończenie piłkarskiego roku w Grajewie.