TROCHĘ WIOSNY W LISTOPADZIE.

W niedzielę piłkarze WARMII Grajewo meczem w Kętrzynie z tamtejszą GRANICĄ rozpoczną rundę … wiosenną rozgrywek. Zgodnie z decyzją Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, który w obecnym sezonie prowadzi rozgrywki III ligi jeszcze w listopadzie zostaną rozegrane dwie kolejki rundy rewanżowej.

Niedzielny przeciwnik WARMII to jedna z rewelacji rundy jesiennej. Piłkarze GRANICY, którzy w ubiegłym sezonie nie zachwycali, zajmując ostatecznie dziesiąte miejsce w tabeli jesienią zdobyli 27 punktów długo plasując się w czołówce tabeli. Obecnie zajmują siódme miejsce, ale GRANICA ma rozegrane jedno spotkanie mniej niż WARMIA, gdyż mecz kętrzynian z DĘBEM Dąbrowa Białostocka planowany na 28 października został przełożony na wiosnę. Tydzień temu nasi niedzielni rywale przegrali u siebie z WISSĄ Szczuczyn 1:2 grając jednak bez swojego asa atutowego Pawła Kowalewskiego, który pauzował wówczas za żółte kartki. Kowalewski zdobył w tym sezonie już 10 bramek i jest drugi w klasyfikacji snajperów naszej grupy III ligi. Aż trzy z dziesięciu goli napastnik GRANICY zdobył w sierpniowym meczu z naszym zespołem, gdy WARMIA prowadząc po siedmiu minutach 2:0 ostatecznie przegrała w Grajewie 2:3. W składzie kętrzynian od kilku meczów próżno szukać w składzie „ulubieńca” grajewskich kibiców Przemysława Masłowskiego – w bramce GRANICY zastąpił go Mateusz Korowaj.

Dotąd o III – ligowe punkty WARMIA z GRANICĄ spotkała się trzykrotnie. Oto bilans tych meczów:

SEZON 2011/2012

02.10.2011 GRANICA Kętrzyn – WARMIA Grajewo 0:1

Bramka: Marcin Strzeliński 42′

12.05.2012 WARMIA Grajewo – GRANICA Kętrzyn 3:0

Bramki: 1:0 Marcin Arciszewski 34′ (rzut karny), 2:0 Karol Kosiński 61′, 3:0 Marcin Strzeliński 89′

SEZON 2012/2013

11.08.2012 WARMIA Grajewo – GRANICA Kętrzyn 2:3
Bramki: Marcin Arciszewski 3′ (rzut karny), Paweł Górski 7′ – Paweł Kowalewski (trzy) 9′, 68′, 73′ (rzut karny)

Razem 3 mecze, 2 zwycięstwa WARMII, 1 wygrana GRANICY. Bramki 6-3 na korzyść grajewian.

Nasi piłkarze w minionym tygodniu trenowali pod opieką duetu Krzysztof Piekarski – Daniel Tuzinowski, którzy we wtorek zastąpili Marcina Strzelińskiego. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Marcin będzie nadal występował w naszym zespole jako zawodnik przynajmniej do końca jesiennych rozgrywek. Do dyspozycji duetu szkoleniowego są praktycznie wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Tomasza Hudonia, który choć już trenuje to jednak jego udział w meczu z GRANICĄ jest wykluczony. Nikt w naszym zespole nie musi pauzować za kartki. Miejmy nadzieję, że wysoka frekwencja na treningach w mijającym tygodniu, solidna praca zawodników i chęć rewanżu na GRANICY za sierpniowy, przegrany w dość fatalny sposób mecz podziałają mobilizująco na naszych piłkarzy i przywiozą oni zdobycz punktową z Kętrzyna.

Zapraszam Państwa do śledzenia przebiegu meczu GRANICA – WARMIA w niedzielę od godziny 14:00 pod adresem http://warmiagrajewo.webuda.com