WARMIA ROZPOCZĘŁA PRZYGOTOWANIA DO SEZONU.

Po przeszło 3-tygodniowej przerwie w środę piłkarze WARMII Grajewo rozpoczęli przygotowania do sezonu 2012/2013, którego start zaplanowany jest na 11 sierpnia. Pierwszy trening odbył się na boisku przy klubie HADES ze względu na niedawno dokonany dosiew trawy na Stadionie Miejskim. W zajęciach wzięło udział 23 zawodników a byli to: Krzysztof Gieniusz, Rafał Jegliński – Kamil Randzio, Łukasz Domurat, Paweł Naliwajko, Marcin Mikucki, Paweł Sypytkowski, Wojciech Koszczuk, Filip Jurczuk – Mateusz Grochowski, Mateusz Szumowski, Karol Kosiński, Marcin Arciszewski, Mateusz Tuzinowski, Adam Lekenta, Paweł Górski, Michael Sanni, Tomasz Hudoń – Piotr Chyliński, Bartłomiej Wierzbicki, Marcin Baczewski, Krzysztof Krukowski, Marcin Mołs.
Jak widać z powyższej listy nazwisk w treningu nie brali udziału trzej piłkarze z kadry WARMII z rundy wiosennej zakończonych niedawno rozgrywek. Przede wszystkim ze względu na wyjazd na szkolenie do Poznania nie było grającego trenera Marcina Strzelińskiego, który do zespołu dołączy najpóźniej w piątek. Kolejny nieobecny – Konrad Kowalko w najbliższą sobotę zawiera związek małżeński a Łukasz Wójcik podjął pracę, która w tym tygodniu uniemożliwia mu udział w treningach. Brakowało również opiekuna medycznego zespołu Krzysztofa Piekarskiego, który urlopuje. Pod nieobecność trenera Strzelińskiego zajęcia poprowadził Kamil Randzio. Głównym punktem pierwszego treningu była tradycyjnie już gra wewnętrzna. Kamil podzielił piłkarzy na dwa zespoły, które zagrały w składach: Zespół A – Gieniusz – Mikucki, Naliwajko, Arciszewski, Jurczuk – Szumowski, Górski, M.Tuzinowski, Hudoń, Sypytkowski – Mołs oraz Zespół B – Jegliński – Randzio, Koszczuk, Domurat – Grochowski, Sanni, Kosiński, Lekenta, Chyliński – Baczewski, Wierzbicki, Krukowski. Zwycięstwo 4:2 w meczu rozgrywanym 2 X 25 minut odniósł zespół B.
Z nowych twarzy na pierwszym treningu pojawiło się trzech zawodników: Tomasz Hudoń z PUSZCZY Hajnówka, Filip Jurczuk ostatnio grający w POGONI Łapy oraz Michael Sanni, który grał wiosną w ORLE Kolno. Z WARMIĄ trenuje też Adam Lekenta z zespołu juniorów młodszych trenera Wojciecha Kozikowskiego oraz Marcin Mołs, który w sezonie 2010/2011 pojawiał się w składzie zespołu juniorów starszych trenera Mariusza Sobczyka. Decyzje kadrowe odnośnie nowych zawodników zapadną pod koniec przyszłego tygodnia, po grach kontrolnych zaplanowanych na najbliższy okres. Z piłkarzy, którzy tworzyli kadrę zespołu w rundzie wiosennej niedawno zakończonego sezonu nikt nie nosi się z zamiarem odejścia. Do końca września z zespołem będzie trenował Krzysztof Krukowski, który w październiku rozpocznie studia w Gdańsku i opuści WARMIĘ.
Kilka słów o nowych zawodnikach, którzy pojawili się na treningu – Tomasz Hudoń to 18 letni środkowy, ofensywny pomocnik PUSZCZY Hajnówka. W ubiegłym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem tego zespołu, który pod wodzą byłego trenera WARMII Piotra Pawluczuka zajął wysokie czawrte miejsce w IV lidze.
Na zdjęciu Tomasz Hudoń

Nigeryjczyk Michael Sanni (również środkowy pomocnik) trenował już w zimę z WARMIĄ, po czym wylądował w ORLE Kolno. Ten zawodnik bardzo chce grać w Grajewie, ale o tym czy tak się stanie zadecyduje trener Strzeliński i Zarząd naszego Klubu.
Na zdjęciu Michael Sanni
Filip Jurczuk jest 24-letnim obrońcą, który w rundzie jesiennej sezonu 2006/2007 grał w WARMII. Filip na wiosnę występował w POGONI Łapy.
Na zdjęciu Filip Jurczuk
Niewykluczone, że w najbliższych dniach pojawią się na treningach kolejni zawodnicy, ale generalnie nie należy spodziewać się większych rotacji w kadrze zespołu. Od poniedziałku treningi wznowi Mariusz Milczarek, który po kolejnej operacji, przeprowadzonej 18 czerwca czuje się coraz lepiej i bardzo liczymy na jego powrót do gry. Niestety, przedłuża się rehabilitacja Daniela Tuzinowskiego, który aktualnie przebywa w augustowskim sanatorium.
W najbliższą sobotę 14 lipca o godzinie 11:00 na boisku przy klubie HADES WARMIA zagra sparing z II-ligowymi WIGRAMI Suwałki. Serdecznie zapraszam kibiców na ten mecz. Po spotkaniu WARMIA – WIGRY na boisku przy klubie HADES swój sparing planuje rozegrać WISSA Szczuczyn.