TRIUMF WARMII W SZCZUCZYNIE.

Dziś w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie odbył się I Turniej Halowy w Piłce Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Burmistrza Szczuczyna. W ostatnich dniach z udziału w turnieju z różnych przyczyn zrezygnowały zespoły MAZURA Ełk, PROMIENIA Mońki i ZNICZA Biała Piska. Tym samym w szczuczyńskiej hali zagrało 6 drużyn, z czego WISSA i WARMIA wystawiły po dwa zespoły.

Turniej rozpoczął się od wystąpienia Burmistrza Szczuczyna pana Artura Kuczyńśkiego, oraz minuty ciszy ku pamięci Patrona Turnieju ś.p. Emila Świderskiego, zmarłego w ub. roku zawodnika WISSY.

W naszej ekipie na dzisiejszy turniej nie znalazło się 9 zawodników spośród trenujących w ostatnich dniach: Michał Kowalski i Hubert Karwacki są przeziębieni, Tomasz Górski i Łukasz Wójcik dziś pracowali zawodowo, Maciej Kesler miał zajęcia na uczelni, Paweł Matysiewicz odniósł uraz na jednym z ostatnich treningów,  Kamil Randzio poprosił o zwolnienie ze względu na udział we wczorajszej studniówce a Rafał Kozikowski przechodzi rehabilitację po urazie głowy.

Trener Strzeliński podzielił kadrę na dwa zespoły, które wystąpiły w następujących składach:

WARMIA I: Tarnacki – Arciszewski, Domurat, Woroniecki, D. Tuzinowski, Kadyszewski, Miksza, Krukowski, Milczarek.

WARMIA II: Czapliński – Kowalko, P. Kowalski, Jasielczuk, M. Szumowski, Strzeliński, Mirva, Baczewski, M. Tuzinowski.

Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym. O zwycięstwie decydowała ilość zdobytych punktów. Mecze trwały po 15 minut bez przerw. Zawody miały emocjonujący przebieg głównie za sprawą gry obu naszych zespołów. Oto po 13 spotkaniach z 10 punktami prowadził zespół WARMII II, który ostatni mecz grał z WARMIĄ I praktycznie już przed meczem pewną… ostatniego miejsca w tabeli końcowej. Wielu obserwatorów turnieju twierdziło przed meczem, że wynik jest rozstrzygnięty a zespoły WARMII „ułożą się” tak, aby WARMIA II zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju wygrywając to spotkanie. Tymczasem obie nasze drużyny postąpiły niezwykle fair, grając między sobą najciekawsze spotkanie całego turnieju. Trener Marcin Strzeliński przed meczem krótko uciął wszelkie spekulacje na ten temat motywując oba zespoły do jak najlepszej gry, bez względu na zwycięstwo w turnieju jednej z naszych ekip.

W meczu padł remis 4:4 a jego dramaturgia i przebieg zadziwiły tych, którzy prognozowali niesportową postawę naszych piłkarzy.  Tym samym decydującym spotkaniem turnieju był jego ostatni mecz, w którym WISSA II Szczuczyn zmierzyła się z PŁOMIENIEM Ełk. Ełczanie wygrywając ten mecz wygraliby turniej, jednak w spotkaniu padł bezbramkowy remis i tym samym to WARMIA II została zwycięzcą turnieju!

Indywidualną nagrodą dla najlepszego zawodnika turnieju, którego wybrali trenerzy wszystkich zespołów został uhonorowany nasz zawodnik Konrad Kowalko.

Oto statystyczny zapis turnieju:

WISSA I Szczuczyn – WISSA II Szczuczyn 1:0

Łapiński

WARMIA I Grajewo – SPARTA Augustów 0:2

Knoch, Lech

WARMIA II Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 3:2

Mateusz Szumowski, Konrad Kowalko, Marcin Strzeliński – Kropiewnicki, Radzikowski

WISSA I Szczuczyn – WARMIA I Grajewo 3:1

A. Doliwa, Przybylski, Wojsław – Marcin Arciszewski

WISSA II Szczuczyn – WARMIA II Grajewo 1:1

Sielawa – Jasielczuk

SPARTA Augustów – PŁOMIEŃ Ełk 0:1

Radzikowski

WISSA I Szczuczyn – WARMIA II Grajewo 1:2

A. Doliwa – Maksym Mirva, Mateusz Tuzinowski

WISSA II Szczuczyn – SPARTA Augustów 1:0

P. Kalinowski

WARMIA I Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 2:4

Daniel Tuzinowski, Rafał Miksza – Radzikowski 3, Koszycki

SPARTA Augustów – WARMIA II Grajewo 0:2

Konrad Kowalko, Janusz Jasielczuk

WISSA I Szczuczyn – PŁOMIEŃ Ełk 0:1

Radzikowski

WISSA II Szczuczyn – WARMIA II Grajewo 0:1

Daniel Tuzinowski

WISSA I Szczuczyn – SPARTA Augustów 0:1

Lech

WARMIA I Grajewo – WARMIA II Grajewo 4:4

Łukasz Domurat, Marcin Arciszewski, Daniel Tuzinowski, Mariusz Milczarek – Marcin Baczewski (2), Mateusz Szumowski, Marcin Strzeliński

WISSA II Szczuczyn – PŁOMIEŃ Ełk 0:0

LP

NAZWA ZESPOŁU

PUNKTY

BRAMKI

1.

WARMIA II Grajewo

11

12-8

2.

PŁOMIEŃ Ełk

10

8-5

3.

WISSA I Szczuczyn

6

5-5

4.

SPARTA Augustów

6

3-4

5.

WISSA II Szczuczyn

5

2-3

6.

WARMIA I Grajewo

4

8-13

Najepszy zawodnik turnieju: Konrad Kowalko (WARMIA II Grajewo)

Król strzelców turnieju: Konrad Radzikowski (PLOMIEŃ Ełk) – 5 bramek

Sędziowali: Piotr Wierzbicki i Krzysztof Staniszewski (Podlaski ZPN)

Strzelcy bramek dla WARMII:

WARMIA I:

3 – Daniel Tuzinowski

2 – Marcin Arciszewski

1 – Rafał Miksza, Łukasz Domurat, Mariusz Milczarek

WARMIA II:

2 – Konrad Kowalko, Marcin Strzeliński, Mateusz Szumowski, Marcin Baczewski, Janusz Jasielczuk

1- Maksym Mirva, Mateusz Tuzinowski