ZAWODNICY TRENUJĄ…

Nasi piłkarze mają za sobą pierwszy tydzień wzmożonych treningów w trakcie dwutygodniowego obozu dochodzeniowego. Zawodnicy trenowali codziennie a we wtorek i czwartek mieli podwójne treningi – rano o 10:00 i po południu o 14:30. Zajęcia odbywają się na obiektach MOSiR – w hali, siłowni oraz na boisku ORLIK przy ul. 11 Listopada, z którego możemy korzystać dzięki zgodzie Burmistrza i Starosty, którym serdecznie dziękujemy za zrozumienie naszych potrzeb w okresie przygotowawczym. Ponadto zawodnicy dużo biegają w terenie (w Central Parku oraz w okolicach hali MOSiR).  Cieszy wysoka frekwencja na treningach. Na każdych zajęciach ćwiczy około 20 zawodników. Nie brakuje niestety kłopotów zdrowotnych – przeziębienia i grypa niemal codziennie dosięgają któregoś z piłkarzy. W ubiegłym tygodniu chorzy byli: Czapliński, bracia Tuzinowscy i Matysiewicz a Mirva narzekał na bóle kręgosłupa. Dziś wszyscy z nich już trenowali, ale brakowało Jasielczuka (który wrócił z Anglii i ponownie trenuje z naszym zespołem) oraz Keslera. Obaj są przeziębieni.

Zawodnicy, którzy uczestniczą w zajęciach od 12 stycznia, czyli od rozpoczęcia przygotowań to:  Bramkarze: Paweł Tarnacki i Piotr Czapliński; obrońcy:  Marcin Arciszewski, Konrad Kowalko, Maciej Kesler, Paweł Kowalski, Kamil Randzio, Mateusz Woroniecki, Łukasz Domurat, Michał Kowalski, Rafał Wróblewski (z zespołu juniorów starszych); rozgrywający i napastnicy: Marcin Strzeliński, Maksym Mirva, Paweł Matysiewicz, Paweł Górski, Tomasz Górski, Hubert Karwacki, Daniel Tuzinowski, Mateusz Szumowski, Krzysztof Krukowski, Mariusz Milczarek, Łukasz Wójcik, Mateusz Tuzinowski, Marcin Baczewski, Damian Kadyszewski, Kamil Kozak, Rafał Miksza, Janusz Jasielczuk.

W treningach nie uczestniczy Rafał Kozikowski, który sam dyskwalifikuje się swoim postępowaniem a jego zawieszenie w prawach zawodnika jest tylko kwestią czasu i kolejnego posiedzenia Zarządu Klubu. Z zespołem trenują opisywani tu wcześniej Karwacki i Woroniecki. Ich przyszłość w naszym Klubie uzależniona jest od tego jak wypadną w sparringach w okresie do końca lutego. Na dalszą grę w naszym Klubie zdecydowali się Kesler i Czapliński. Utrzymanie tych dwóch, wyróżniających się w rundzie jesiennej zawodników należy uznać za sukces. W najbliższych dniach obaj ci zawodnicy podpiszą umowy z WARMIĄ.

Pomimo dużych kłopotów finansowych (o których poniżej) oraz ciężkiej pracy na treningach atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Zawodnicy pracują sumiennie a humory im dopisują i chwała im za to.

Kolejny tydzień przygotowań zakończy sparring z zespołem ORŁA Kolno w najbliższą sobotę 5 lutego.  Bardzo bym sobie życzył, aby ten mecz został  rozegrany w Grajewie, lecz prognoza pogody nie nastraja optymistycznie. W sobotę ma być 5 stopni ciepła i ma padać deszcz. W takich warunkach będzie trudno przygotować jakiekolwiek boisko w Grajewie i zapewne będziemy musieli udać się do Białegostoku, aby rozegrać ten mecz na sztucznej trawie przy Hali WŁÓKNIARZA na ul. Świętokrzyskiej. Boisko mamy zarezerwowane na godz. 16:00.

W ubiegłym tygodniu w prasie pojawiła się informacja o sparringu, który WARMIA miała zagrać w sobotę 29 stycznia z FRESKOVITĄ Wysokie Mazowieckie. Owszem, była propozycja ze strony FRESKOVITY, lecz rozgrywanie meczu z II-ligowym rywalem w trakcie ciężkich treningów nie miałoby większego sensu. Ostatecznie FRESKOVITA sama również zrezygnowała z tego pomysłu. Klub ten boryka się z problemami kadrowymi i trenuje tam zaledwie….10 piłkarzy.

Niestety, choć nasze przygotowania idą planowo to nie wiadomo…. jak długo będzie trwał taki stan. Klub wciąż nie otrzymał dotacji ze środków Urzędu Miasta w Grajewie ze względu na przedłużające się perypetie z zatwierdzeniem przez radnych miejskich budżetu miasta oraz uchwały o przekazaniu środków dla Klubu. Ubiegłotygodniowa sesja Rady Miasta nie przyniosła zmiany w tej kwestii. Budżet miasta został wprawdzie zatwierdzony, ale uchwała o przekazaniu dotacji dla Klubu niestety nie. Umowa ze Spółdzielnią Mleczarską MLEKPOL w Grajewie również nie została jak dotąd zawarta na rok 2011. Tym samym Klub jest praktycznie pozbawiony środków finansowych. Każdy dzień to koszty – dojazdy zawodników na treningi z Białegostoku (Strzeliński, Kowalko, Czapliński, Kesler, Woroniecki, Karwacki, K. Randzio i Paweł Górski). Przed nami sparringi a co z tym związane koszty transportu, wyżywienia, sędziów, wynajmu boiska ze sztuczną trawą. Nie można wykluczyć, że przygotowania będziemy zmuszeni przerwać, odwołać mecze kontrolne i do rozgrywek ligowych przystąpić z marszu. To oczywiście czarny scenariusz, ale niestety prawdopodobny.

Wszystkich chętnych pomóc dla Klubu w tej arcytrudnej sytuacji prosimy o wpłaty z tytułem DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE KLUBU na konto K. S. WARMIA Grajewo w BPH o/ Grajewo 82-10600076-0000401350000508