BLAMAŻ W BIAŁYMSTOKU

Piłkarze WARMII Grajewo trenują, rozgrywają mecze kontrolne i niestety nie omijają ich choroby oraz urazy. W sobotę 10 lutego nasz zespół udał się do Białegostoku na mecz kontrolny z trzecioligowymi rezerwami JAGIELLONII. Bez kontuzjowanych Rafała Kalinowskiego i Wojtka Zalewskiego oraz Łukasza Sobolewskiego i Przemka Zarzeckiego.

Od początku meczu rozgrywanego na sztucznej nawierzchni boiska pod balonem w ośrodku treningowym JAGIELLONII wyraźną przewagę miał zespół gospodarzy. Jednak dość długo grajewianie dzielnie się bronili. Ostatnie 5 minut pierwszej połowy było jednak dla nas horrorem. Proste błędy po których białostoczanie strzelili trzy gole i tak nie zapowiadały pogromu, który miał miejsce w drugiej odsłonie meczu. Oprócz trzech goli nasze humory popsuł także uraz (na szczęście niegroźny) Dawida Kalinowskiego, który po przerwie nie wyszedł na boisko.

Po przerwie nasz zespół zaatakował i w 47 minucie po faulu na Arkadiuszu Mazurku sędzia podyktował rzut karny dla WARMII, który efektownie i skutecznie wykonał Paweł Kossyk. Niestety, zaledwie po dwóch minutach trzecioligowcy strzelili czwartego gola a do końca meczu zdobyli ich jeszcze pięć gromiąc nas okrutnie. To tylko sparing i okazja do ćwiczenia różnych wariantów, nietypowych ustawień zespołu, ale mimo wszystko szanującej się drużynie nie przystoi przegrywać aż tak wysoko. Nawet w sparingu z zespołem z wyższej ligi w składzie którego grali zawodnicy występujący już w Ekstraklasie.

Skrót meczu:

10.02.2024 Białystok, boisko przy ul. Elewatorskiej (ośrodek treningowy JAGIELLONII Białystok)

JAGIELLONIA II Białystok – WARMIA Grajewo 9:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Eryk Matus 40’, 2:0 Krzysztof Toporkiewicz 42’, 3:0 Vinicius Matheus 44’, 3:1 Paweł Kossyk 47’ (rzut karny), 4:1 Szymon Pankiewicz 49’, 5:1 Damian Wojdakowski 59’, 6:1 Damian Wojdakowski 65’, 7:1 Damian Wojdakowski 72’, 8:1 Maciej Twarowski 79’, 9:1 Radosław Zyśk 87’

JAGIELLONIA II: Żynel – Ozga (46’ Burkowski), Kobus (46’ Latuszek), Czerech, Pankiewicz – Orpik (30’ Hirosawa), Polkowski (70’ Mościcki), Toporkiewicz – Matus (46’ Ziętek), Vinicius (46’ Twarowski), Wojdakowski (70’ Zyśk)

WARMIA: Mysiewicz (46′ Święciński) – Żbikowski (60′ Śleszyński), Kosikowski (30′ Krupa), Edison (60′ Kosikowski), Śleszyński (30′ Mikucki), D. Kalinowski (46′ Wojno), Szybajło (75′ Kossyk), Kossyk (60′ Domański), Mazurek (75′ Karwowski), Domański (30′ Wójcicki), Śliwowski (65′ Sobolewski)

Sędzia: Karol Sokół (Białystok)