WRACAMY Z PUCHAREM

Za nami kolejny tydzień okresu przygotowawczego do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi podlaskiej. Po srogim laniu w Białymstoku nasz zespół udał się do Kętrzyna na XV Memoriał Adama Dydzińskiego, w którym miały wziąć udział drużyny GRANICY Kętrzyn (4 miejsce po rundzie jesiennej w IV lidze warmińsko – mazurskiej) oraz LECHII Gdańsk (zespół juniorów U-19) i TLG TYLKO LECHIA Gdańsk. Ostatecznie ta ostatnia ekipa z powodów zdrowotnych nie dotarła do Kętrzyna i tym samym do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły. Mecze rozgrywane były 2 x 30 minut a regulamin zakładał konkurs rzutów karnych w przypadku remisu.

W pierwszym meczu turnieju GRANICA Kętrzyn zmierzyła się z juniorami LECHII. To był dobry, szybki mecz w którym zwycięstwo 3:1 odnieśli gospodarze. W kolejnym spotkaniu do rywalizacji z gdańszczanami przystąpiła WARMIA. Najprawdopodobniej był to pierwszy kontakt naszego Klubu z LECHIĄ Gdańsk w historii. Trener Kamil Randzio zabrał do Kętrzyna dwudziestu piłkarzy i podzielił ich praktycznie na dwie drużyny. W meczu z LECHIĄ nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Bohaterem spotkania był Bartosz Bukowski, który zdobył dwa gole. Pierwszego w 17 minucie przytomnie dobijając piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Dawida Śliwowskiego z rzutu karnego. Na 2:0 podwyższył Rafał Szybajło. Po przerwie znów błysnął Bartek Bukowski, który cudownym strzałem z rzutu wolnego podwyższył na 3:0. Po tym golu nasz zespół nieco spoczął na laurach a ambitni juniorzy LECHII wcale nie pogodzili się z porażką. W zaledwie dwie minuty zdobyli dwa gole i z pewnego, okazałego zwycięstwa zrobiło się dość nerwowo. Nasi jednak dowieźli wygraną do końca i tym samym o zwycięstwie w turnieju miał zadecydować trzeci mecz pomiędzy GRANICĄ a WARMIĄ.

Zespół gospodarzy, którego trenerem jest były reprezentant Polski Adam Fedoruk zaczyna rozgrywki ligowe zaczyna już 2 marca od zaległego meczu z rundy jesiennej u siebie z MAZUREM Ełk. Jeśli GRANICA wygra to spotkanie to będzie liderem IV ligi warmińsko – mazurskiej w której obecnie jest czwarta a wyprzedzają ją POLONIA Lidzbark Warmiński, ZNICZ Biała Piska i MRĄGOWIA Mrągowo. Zagraliśmy z niezwykle silnym przeciwnikiem, który bardzo chciał odnieść zwycięstwo w turnieju. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, choć bliżsi zdobycia gola byli miejscowi. GRANICA nie wykorzystała rzutu karnego, który fantastycznie obronił Łukasz Sobolewski. W drugiej połowie bramkę dla gospodarzy zdobył Daniel Wójcik. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem GRANICY ambitnie walcząca WARMIA wyrównała – Bartek Bukowski posłał piłkę w pole karne gospodarzy i Edison strzałem głową pokonał bramkarza.

Zgodnie z regulaminem turnieju o zwycięstwie miała zadecydować seria rzutów karnych (po trzy). Pierwszym egzekutorem był nasz nowy nabytek Michał Domański, który wykorzystał „jedenastkę”. W rewanżu Japończyk Toro Gan trafił w poprzeczkę naszej bramki. Odpowiedź WARMII to pewny strzał Pawła Kossyka. Łukasz Swacha – Sock wykorzystał karnego dla GRANICY, ale po chwili kapitan WARMII Edison zakończył mecz skutecznie egzekwując rzut karny i zapewniając tym samym puchar za wygraną w turnieju dla WARMII!

Oprócz pucharu za zwycięstwo w turnieju dwóch naszych piłkarzy otrzymało indywidualne nagrody – Łukasz Sobolewski (wybrany najlepszym zawodnikiem naszego zespołu) oraz Bartek Bukowski – król strzelców turnieju.

W turnieju nie wystąpili obaj bracia Kalinowscy, którzy przechodzą rehabilitację po na szczęście niegroźnych urazach. Rafał i Dawid już wkrótce powinni być do dyspozycji trenera Kamila Randzio. W meczu z GRANICĄ w naszym zespole zagrał testowany zawodnik Miłosz Karwat (ostatnio KS Grabówka), który w minionym tygodniu trenował z WARMIĄ. O jego przydatności zdecyduje trener.

Skrót meczu z LECHIĄ U-19:

17.02.2024 Kętrzyn, boisko ze sztuczną nawierzchnią

WARMIA Grajewo – LECHIA Gdańsk (U-19) 3:2 (2:0) – grano 2 x 30 minut

Bramki: 1:0 Bartosz Bukowski 17’, 2:0 Rafał Szybajło 26’, 3:0 Bartosz Bukowski 44’, 3:1 (nieznany) 52’, 3:2 (nieznany) 53’

WARMIA: Mysiewicz – Żbikowski, Kosikowski, Zalewski, Poślednik – Wójcicki, Szybajło, Bukowski, Mazurek, Wojno – Śliwowski

Skrót meczu z GRANICĄ:

17.02.2024 Kętrzyn, boisko ze sztuczną nawierzchnią

GRANICA Kętrzyn – WARMIA Grajewo 1:1 (0:0) 1:3 po rzutach karnych – grano 2 x 30 minut

Bramki: 1:0 Daniel Wójcik 45’, 1:1 Edison 57’

WARMIA: Sobolewski – Mikucki, Zarzecki, Edison, Śleszyński –  Wójcicki (Żbikowski, Śleszyński), Kossyk, Jankiewicz, Karwat, Domański – Mazurek (Wojno, Bukowski)

W kolejnym meczu kontrolnym grajewianie zmierzą się w sobotę 24 lutego w Augustowie z ROMINTĄ Gołdap. Początek spotkania o godzinie 14:30.