MAMRY GÓRĄ

W drugim meczu kontrolnym rozegranym w okresie przygotowań do rundy wiosennej w sobotę w Giżycku WARMIA uległa gospodarzom 2:3. Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni boiska Centralnego Ośrodka Sportu przy silnym wietrze, który mocno dawał się we znaki zawodnikom obu zespołów.

Trener Kamil Randzio tym razem nie miał do dyspozycji kilku piłkarzy. Do leczącego kontuzję Wojciecha Zalewskiego po ubiegłotygodniowym meczu z MAZUREM dołączył niestety Rafał Kalinowski, który doznał urazu mięśniowego. Do Giżycka nie pojechali też Wiktor Mysiewicz, Krystian Wójcicki i Przemysław Zarzecki.

Mecz zaczął się od doskonałej okazji Bartka Bukowskiego po błędzie obrony gospodarzy. Niedługo później w zamieszaniu pod bramką rywali Paweł Kossyk trafił w stojącego na linii bramkowej obrońcę. Po niewykorzystanych okazjach WARMII do głosu doszli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka doskonałych okazji aż wreszcie po dużym błędzie naszej defensywy w 32 minucie Damian Mazurowski wyprowadził na prowadzenie zespół z Giżycka.

Na drugą połowę WARMIA wyszła z ofensywnym nastawieniem i w 48 minucie po ładnej akcji precyzyjnym strzałem w długi róg popisał się Dawid Kalinowski wyrównując na 1:1. Grajewianie mieli jeszcze kilka okazji, ale niestety szwankowała skuteczność. Za to gospodarze w 61 minucie zdobyli drugiego gola po tym, gdy Radzewicz w sytuacji sam na sam pokonał Święcińskiego. Niespełna 10 minut później świetnym podaniem popisał się 15-letni Igor Karwowski, po którym powracający do formy po kontuzji i długiej rehabilitacji Arkadiusz Wojno wyrównał na 2:2. Po kilku minutach mogliśmy wyjść na prowadzenie, bo znowu bardzo dobrze pokazał się młodziutki Karwowski, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem zabrakło mu nieco zimnej krwi. W końcówce meczu Krystian Wiszniewski wymanewrował naszą obronę, która w tej fazie meczu grała już w mocno eksperymentalnym zestawieniu i zdobył zwycięskiego gola dla swojej drużyny. Z przebiegu gry MAMRY odniosły zasłużone zwycięstwo, bo stworzyły sobie więcej dogodnych okazji. Mieliśmy w tym meczu dobre fragmenty gry, ale było też sporo do poprawy. Szwankowała skuteczność, bo już w pierwszych minutach powinniśmy prowadzić. Pomimo trudnych warunków na pewno był to cenny sparing i dał dużo materiału do analizy dla naszego trenera. W kolejnym meczu kontrolnym zmierzymy się z trzecioligowymi rezerwami JAGIELLONII Białystok. Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 lutego w Białymstoku na sztucznej nawierzchni boiska przy ul. Elewatorskiej. Początek o godzinie 13:00.

Skrót meczu:

03.02.2024 Giżycko, C.O.S. O.P.O. boisko ze sztuczną nawierzchnią

MAMRY Giżycko – WARMIA Grajewo 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Mazurowski 32′, 1:1 Dawid Kalinowski 48′, 2:1 Damian Radzewicz 61′, 2:2 Arkadiusz Wojno 72′, 3:2 Krystian Wiszniewski 85′

MAMRY (skład wyjściowy): Kleczkowski – Wiszniewski, Typa, Konopko, Romanowski – Skołorzyński, Matuć, Sadocha, Mazurowski, Radzewicz, Leszczyński – Dziadosz

Grali także: Burzyński – Balcewicz, Łazar

WARMIA: Sobolewski (46′ Święciński) – Żbikowski (46′ Mikucki), Edison (65′ Krupa), Krupa (46′ Kosikowski), Śleszyński (65′ Żbikowski), D.Kalinowski (65′ Poślednik), Bukowski (25′ Szybajło), Kossyk (65′ S. Sobolewski), Domański (65′ Karwowski), Wojno (46′ Mazurek) – Śliwowski (65′ Wojno)