ZAPOWIEDŹ MECZU Z HETMANEM TYKOCIN

 

W dwunastej kolejce spotkań rozgrywek IV ligi piłkarskiej piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się w sobotę 7 października o godzinie 16:00 w Tykocinie z miejscowym HETMANEM SKŁODOWSCY.

 

Zespół z Tykocina w ubiegłym sezonie zajął pierwsze miejsce w końcowej tabeli Klasy Okręgowej osiągając awans do grona czwartoligowców. HETMAN poprzednio gościł na tym poziomie rozgrywek w sezonie 2016/2017. Wówczas na koniec sezonu z przedostatniego miejsca spadł do „okręgówki”. To był dotychczas jedyny sezon w podlaskiej IV lidze, w którym rywalizował z WARMIĄ Grajewo. W obu meczach górą byli grajewianie, wygrywając 2:0 jesienią w Tykocinie i 1:0 wiosną w Grajewie. Z tamtego sezonu wciąż w kadrze WARMII jest pięciu piłkarzy: Sobolewski, Edison, Krupa, Mikucki i Wójcicki.

 

HETMAN bardzo dobrze spisywał się w poprzednim sezonie w „okręgówce” i wydawało się, że w wyższej lidze też będzie groźny dla najlepszych, ale póki co zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 4 punktów. Jak dotąd zespół trenera Tomasza Bernatowicza wygrał tylko jeden mecz z KS Grabówka (2:1 na wyjeździe). Przed tygodniem ekipa z Tykocina przegrała u siebie z KS Michałowo 0:1 a w minioną środę wygrała 8:2 w pucharowym meczu w Raczkach z tamtejszą POLONIĄ. Takie a nie inne wyniki zespołu w tym sezonie to w dużej mierze efekt plagi kontuzji w zespole.

 

W naszym zespole w kadrze na sobotni mecz znowu zabraknie Dawida Skalskiego – „służba nie drużba” i nasz czynny żołnierz znów ma służbę w terenie. Oprócz niego w Tykocinie nie zagrają też kontuzjowani Dzierzgowski i Śliwowski a także oddelegowani do drugiego zespołu na mecz z GRABEM Janówka Krystian Wójcicki, Krystian Guzowski i Bartłomiej Żbikowski. Ponadto Wiktor Mysiewicz jest chory a Przemka Zarzeckiego zabraknie z powodów prywatnych.

 

Mecz w Tykocinie relacjonować tekstowo będziemy w sobotę od 16:00 pod linkiem: Relacja LIVE!