PORAŻKA Z RUCHEM NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

Na zakończenie sezonu 2022/2023 piłkarze WARMII Grajewo w sobotę 17 czerwca ulegli w wyjazdowym spotkaniu RUCHOWI Wysokie Mazowieckie 0:4. Drużynie, która w przekroju całego sezonu zgromadziła najwięcej punktów na boisku, ale ligi nie wygrała.

Nasz zespół przystąpił do meczu w poważnie osłabionym składzie. Z powodu kary za kartki zabrakło Edisona i Dawida Skalskiego. Trener Kamil Randzio nie mógł też skorzystać z kontuzjowanych zawodników: Tomasza Dzierzgowskiego, Kamila Stawieckiego i Łukasza Wojno. W ostatniej chwili wypadli z kadry meczowej Pavlo Nikolaichuk i Krystian Guzowski. W tej sytuacji nawiązać równorzędną walkę z zespołem, który zdaniem wielu obserwatorów w przekroju całego sezonu uchodził za najlepszy w podlaskiej IV lidze było niezwykle ciężko. Warto przypomnieć, że RUCHOWI do awansu do III ligi zabrakło punktów za wygrany na boisku mecz z TUREM Bielsk Podlaski. Zespół z Wysokiego Mazowieckiego wygrał na boisku 4:0 ale wynik został weryfikowany na korzyść TURA ze względu na pięciominutowy brak na boisku zawodnika o statusie młodzieżowca w drużynie RUCHU. Gdyby nie feralne 5 minut to właśnie RUCH a nie ŁKS 1926 Łomża cieszyłby się z trzecioligowego awansu.

Grajewianie stracili bramkę już w 20 sekundzie spotkania, gdy Michał Grochowski po raz pierwszy pokonał Filipa Święcińskiego. W 10 minucie po golu Kacpra Skibko było już 2:0 dla gospodarzy. Nasz zespół mimo dwóch mocnych i szybko zadanych ciosów nie padł na deski – w 24 minucie świetną okazję do zdobycia gola miał Jan Bińczak. Niedługo przed końcem pierwszej połowy sędzia Karol Sokół nie dopatrzył się zagrania piłki ręką w polu karnym przez obrońcę gospodarzy i po chwili za drugą żółtą kartkę usunął z boiska krytykującego decyzje arbitra Mariusza Łapińskiego. Wtedy było już praktycznie jasne, że nie jesteśmy w stanie nawiązać walki jak równy z równym z drużyną RUCHU.

Trudno odmówić naszemu zespołowi ambicji i determinacji do zmiany wyniku, ale przewaga umiejętności piłkarskich była zdecydowanie po stronie gospodarzy. W drugiej połowie, tuż po rozpoczęciu spotkania, w świetnej sytuacji delikatnie za mocno piłkę dogrywał do wbiegającego Bińczaka Wójcicki. W 52 minucie zemścił się dobry początek WARMII i trzeciego gola dla miejscowych strzelił ponownie Grochowski a wynik na 4:0 ustalił tuż przed końcem meczu grający trener Kamil Jackiewicz. Grająca w dziesiątkę WARMIA miała co prawda okazje do zdobycia bramki, ale gospodarze mieli ich więcej i zasłużenie wygrali.

Skrót z meczu oraz wypowiedzi obu trenerów:

17.06.2023 Wysokie Mazowieckie, Stadion Miejski

RUCH Wysokie Mazowieckie – WARMIA Grajewo 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Michał Grochowski 1′, 2:0 Kacper Skibko 10′, 3:0 Michał Grochowski 52′, 4:0 Kamil Jackiewicz 88′

RUCH: 87.Rakowiecki (Kpt) (60′ 1.Stanisławski) – 8.Pasko, 21.Grzybowski, 18.Kul (46′ 14.Romanowski) – 23.Drewnowski (60′ 16.Decewicz), 77.Steć, 96.Grochowski, 99.Skibko (60′ 17.Walendziewski), 10.Brokowski, 5.Gryko (69′ 11.Kaliszczyk) – 7.Jackiewicz

REZERWA: 1.Stanisławski – 4.Grabowski, 11.Kaliszczyk, 6.Judzicki, 14.Romanowski, 8.Parmańczuk, 17.Walendziewski, 16.Decewicz

TRENER: Kamil Jackiewicz

WARMIA:  12.Święciński –  4.Mikucki (Kpt), 77.Zarzecki, 72.Kosikowski, 6.Śleszyński –  13.Wójcicki (69′ 11.Węgrzyn), 10.Łapiński, 88.Mingielewicz (60′ 19.Polak), 16.Bukowski, 71.Bińczak – 8.Kossyk (82′ 20.Jankiewicz)

REZERWA: 1.Sobolewski – 19.Polak, 20.Żbikowski, 11.Węgrzyn, 20.Jankiewicz

Sędzia: Karol Sokół (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Skibko, Grochowski, Gryko (RUCH), Łapiński – dwie, Kosikowski (WARMIA)

Czerwona kartka: 40′ Mariusz Łapiński (WARMIA) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki