DOTKLIWA KARA DLA KLUBU ZA MECZ Z ŁKS 1926 ŁOMŻA

 

Na poniedziałkowym posiedzeniu Wydział Wychowania i Dyscypliny Podlaskiego Z.P.N. w Białymstoku postanowił ukarać nasz Klub za naruszenie porządku i bezpieczeństwa przez kibiców podczas rozegranego 19 czerwca meczu WARMII Grajewo z ŁKS 1926 Łomża.

 

Na nasz Klub została nałożona kara dyscyplinarna – „zakaz rozgrywania dwóch meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą Klubu, w ramach rozgrywek mistrzowskich IV Ligi Podlaskiego ZPN w sezonie 2023/2024” oraz kara finansowa w łącznej wysokości 3000 zł (trzy tysiące złotych).

 

W uzasadnieniu Wydział Wychowania i Dyscypliny Podlaskiego Z.P.N. powołał się m.in. na fakt, że w rundzie wiosennej było to drugie zdarzenie z udziałem osób identyfikujących się jako sympatycy WARMII Grajewo, którzy 22 kwietnia podczas meczu z WIGRAMI Suwałki wbiegli na płytę boiska oraz używali materiałów pirotechnicznych w postaci rac oraz petard hukowych.

 

W ubiegłym tygodniu Wydział Gier i Ewidencji Podlaskiego Z.P.N. w Białymstoku zweryfikował wyniku meczu (2:4 na korzyść ŁKS 1926 Łomża) jako walkower 0:4 na korzyść ŁKS 1926 Łomża.

 

Powyższa – potrójna – kara jest najbardziej dotkliwą karą dyscyplinarną udzieloną naszemu Klubowi w okresie co najmniej ostatnich 20 lat.