WARMIA – KS MICHAŁOWO 2:1

W sobotnie popołudnie na własnym stadionie WARMIA Grajewo pokonała 2:1 zespół KS Michałowo. Drużyna gości przed meczem z naszą drużyną w tym sezonie przegrała tylko raz – 23 października ubiegłego roku w Zambrowie z OLIMPIĄ.

WIATR ROZDAWAŁ KARTY

Mecz odbył się w trudnych warunkach, przy silnie wiejącym wietrze. W pierwszej połowie pod wiatr grali grajewianie, a po przerwie goście. Choć jego podmuchy mocno utrudniały grę, to jednak na szczęście nie wypaczyły wyniku. Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył w 13 minucie Paweł Kossyk, po którego strzale piłka odbiła zaskoczyła bramkarza, odbijając się jeszcze od nogi któregoś z piłkarzy. W 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i błędzie naszej obrony, kapitan gości Przemysław Koźlik strzałem z bliska pokonał Święcińskiego. Nasz bramkarz popisał się w 41 minucie, gdy odważnie obronił strzał Grabowskiego. W pierwszej połowie gra była wyrównana. Nasz zespół stworzył sobie kilka okazji zwłaszcza w pierwszym kwadransie gry i tuż przed przerwą, gdy niestety nikt z naszych piłkarzy nie doszedł w polu karnym do dobrego dośrodkowania Skalskiego.

W drugiej połowie WARMIA  przeważała. W 51 minucie po kapitalnym dośrodkowaniu Skalskiego z rzutu rożnego głową gola strzelił Kossyk. Jak się okazało ustalił w ten sposób wynik meczu, bo choć z obu stron były okazje do zdobycia bramek, to wynik 2:1 utrzymał się do końca. Dla gości najlepszą sytuację zmarnował Szadłowski, który w 69 minucie po doskonałym zagraniu Butkiewicza strzelił obok słupka naszej bramki. Dwie minuty później po ładnej akcji naszego zespołu i dośrodkowaniu Kondratowicza spudłował Dzierzgowski. Groźne były stałe fragmenty gry w wykonaniu naszego zespołu – kilka razy po dośrodkowaniach z rzutów rożnych było gorąco w polu karnym gości.