RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ

W poniedziałek rozpoczął się trzeci tydzień zajęć treningowych piłkarzy WARMII Grajewo przed rozpoczynającym się 10 sierpnia kolejnym sezonem rozgrywek IV ligi. Nasz zespół przygotowuje się do rozgrywek pod wodzą nowego szkoleniowca Andrzeja Olszewskiego, który zastąpił Leszka Zawadzkiego.

SPARINGI

Po pierwszym zwycięstwie 3:2 z BIEBRZĄ Goniądz WARMIA w sobotę 20 lipca miała zmierzyć się z CZARNYMI Olecko. Problemy organizacyjno – kadrowe CZARNYCH sprawiły, że ostatecznie na sparing do Grajewa przyjechała… TĘCZA Biskupiec, która przebywała na obozie przygotowawczym właśnie w Olecku.

Dziewiąty zespół ubiegłego sezonu w IV lidze warmińsko – mazurskiej był tylko tłem naszej drużyny. WARMIA rozgromiła gości z … Warmii aż 11:1.

20.07.2019 Grajewo Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – TĘCZA Biskupiec 11:1 (5:0)
Bramki: 1:0 Dawid Kondratowicz 24′, 2:0 Dawid Kondratowicz 27′, 3:0 Tomasz Dzierzgowski 32′, 4:0 Dawid Kondratowicz 36′, 5:0 Paweł Drażba 44′, 6:0 Piotr Chyliński 47′ (rzut karny), 7:0 Edison 52′, 8:0 Karol Janik 60′, 8:1 Przemysław Rybkiewicz 65′, 9:1 Mateusz Marczykowski 68′, 10:1 Karol Janik 79′, 11:1 Karol Janik 80′

WARMIA: Sobolewski (46’ Święciński) – Randzio, Arciszewski (46′ Edison), Krupa, Stankiewicz (46′ Formejster) – Mikucki (46′ Chaponiuk, 60′ Marczykowski), Cybulski, Zarzecki, Drażba (46′ Wójcicki) – Kondratowicz (46′ Janik), Dzierzgowski (46′ Chyliński)

Skrót video: https://youtu.be/eQQY8FpAtk0

W kolejnym sparingu rozegranym w środę 24 lipca nasz zespół pokonał KS CK Troszyn 2:1. Występujący w mazowieckiej Klasie Okręgowej (szóste miejsce w ub. sezonie) zespół z niewielkiej gminy w okolicach Ostrołęki nie jest znany wśród grajewskich kibiców, ale warto zapamiętać nazwę tej drużyny, bo zapewne niedługo będzie o niej głośno. W czerwcu trenerem drużyny z Troszyna został znany z gry m.in. w JAGIELLONII Marcin Truszkowski. Do zespołu dołączyło wielu zawodników z KORONY Ostrołęka i ŁKS 1926 Łomża. W sparingu z WARMIĄ goście prezentowali się dobrze i objęli prowadzenie po strzale Gutowskiego. Przed przerwą wyrównał dobrze spisujący się w tym meczu Paweł Drażba a w drugiej połowie zwycięskiego gola dla WARMII zdobył Dawid Kondratowicz.

24.07.2019 Grajewo, boisko przy klubie Hades
WARMIA Grajewo – KS CK Troszyn 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Piotr Gutowski 34′, 1:1 Paweł Drażba 38′, 2:1 Dawid Kondratowicz 76′
WARMIA:
Święciński (46′ Sobolewski) – Randzio (80′ Chaponiuk), Edison (46′ Krupa), Arciszewski (75′ Formejster), Stankiewicz – Mikucki (46′ Marczykowski), Cybulski, Zarzecki (46′ Wójcicki), Drażba (60′ Chmielewski) – Dzierzgowski (46′ Kondratowicz), Chyliński (65′ Niebrzydowski)

Skrót video: https://youtu.be/AYsNE3rGEbA

W sobotę 27 lipca WARMIA zmierzyła się ze spadkowiczem z III ligi zespołem ŁKS 1926 Łomża. To był zdecydowanie najsłabszy występ grajewian spośród gier sparingowych w tym okresie. Nasz zespół wygrał 1:0 a zwycięską bramkę zdobył strzałem głową Przemysław Zarzecki w drugiej połowie spotkania.

27.07.2019 Grajewo Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – ŁKS 1926 Łomża 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Przemysław Zarzecki 55′
WARMIA (skład wyjściowy):
Sobolewski (30′ Święciński, 60′ Bieńkowski) – Randzio, Arciszewski, Edison, Krupa – Marczykowski, Cybulski, Drażba, Wójcicki – Kondratowicz, Chyliński
W II połowie grali także: Formejster, Chaponiuk, Mściwujewski, Gadomski, Janik, Zarzecki, Mikucki, Chmielewski, Niebrzydowski

Skrót video: https://youtu.be/4-cxlt3YdNA

Zaplanowany na środę 30 lipca sparing z OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka nie odbył się. Tak jak w przypadku CZARNYCH Olecko OSTROVIA nie dała rady „zebrać się” na mecz. W tej sytuacji trener Olszewski zdecydował przeprowadzić trening z wewnętrzną grą. Ostatni sparing przed zaplanowanym na 10 sierpnia inauguracyjnym meczem sezonu 2019/2020 (WARMIA – TUR Bielsk Podlaski o godz. 17:00 w Grajewie) nasz zespół rozegra w sobotę 3 sierpnia o 11:00 na na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Rywalem WARMII będzie występujący w Centralnej Lidze Juniorów i prowadzony przez Krzysztofa Zalewskiego zespół JAGIELLONII Białystok.

KADRA

Pod koniec ubiegłego sezonu nie zapowiadało się na to, że zajdą większe zmiany w składzie naszego zespołu. Tymczasem im bliżej nowego sezonu, tym więcej wskazuje na to, że z drużyną pożegna się kilku zawodników. Od początku przygotowań nie podjęli treningów Łukasz Domurat i Rafał Kozikowski. Kontuzjowany jest Paweł Sypytkowski i nie wiadomo kiedy wróci do zajęć treningowych. Wciąż nie rozpoczął też treningów powracający do Grajewa z Trójmiasta Mateusz Tuzinowski, który odczuwa skutki kontuzji, jakiej nabawił się jeszcze  w swoim poprzednim klubie.

Kilka dni temu okazało się, że strzelec aż 24 goli dla WARMII spośród 107 ogółem zdobytych przez WARMIĘ w ubiegłym sezonie – Tomasz Dzierzgowski zostanie zawodnikiem futsalowej ekstraklasy. Nasz napastnik otrzymał propozycję gry w MOKS Słoneczny Stok Białystok z której skorzystał i tym samym będzie rywalizował na najwyższym szczeblu halowej piłki nożnej. To duża strata dla siły ofensywnej naszego zespołu. Jakby tego było mało od października studia w Białej Podlaskiej planuje rozpocząć Przemek Zarzecki.

Do kadry zespołu dołączył (oprócz zgłoszonych do rozgrywek już na rundę wiosenną 18-letniego Marcela Formejstra oraz 16-letnich Kacpra Niebrzydowskiego i Filipa Chmielewskiego) utalentowany napastnik z zespołu juniorów 18-letni Robert Gadomski. Ten zawodnik jeśli tylko solidnie popracuje na treningach na pewno ma szansę wzmocnić nasz atak. W kolejce do zgłoszenia do kadry seniorów czeka już wielce utalentowany Kacper Śleszyński, który we wrześniu kończy 16 lat.

Od początku przygotowań trenuje z WARMIĄ młody piłkarz (boczny obrońca lub pomocnik) POJEZIERZA Prostki Hubert Chaponiuk. Jest on już od dłuższego czasu w orbicie zainteresowania naszego Klubu. W najbliższych dniach rozstrzygnie się, czy dołączy na stałe do naszego zespołu już w tym okienku transferowym.

W meczu z TĘCZĄ Biskupiec wystąpił w naszej drużynie doświadczony (choć zaledwie 29 – letni) Karol Janik. Debiut był udany – strzelił trzy gole! Karol w poprzednim sezonie występował w III-ligowym RUCHU Wysokie Mazowieckie. W sezonie 2007/2008 Janik dwukrotnie zagrał w Ekstraklasie w barwach JAGIELLONII Białystok. Oprócz dużego doświadczenia boiskowego posiada też licencję trenera UEFA A. Karol ustalił już z Zarządem warunki swojej gry w Grajewie w nadchodzącym sezonie i będzie naszym zawodnikiem w linii pomocy, która bez Domurata i Kozikowskiego a wcześniej po odejściu Mirvy wymagała wzmocnienia. Wierzymy, że jego doświadczenie i umiejętności okażą się cenne dla naszego Klubu a skorzystają z nich też młodzi zawodnicy WARMII.

Karol Janik (fot. trojmiasto.pl)