INAUGURACJA SEZONU JUŻ W SOBOTĘ!

Już w najbliższą sobotę 10 sierpnia rusza nowy sezon rozgrywek IV ligi podlaskiej. W pierwszej kolejce piłkarze WARMII Grajewo o godzinie 17:00 zmierzą się na własnym boisku z TUREM Bielsk Podlaski.
Nasi rywale po mało udanym dla nich sezonie, w którym jako spadkowicz z III ligi zajęli dopiero ósme miejsce w końcowej tabeli, w letniej przerwie sięgnęli po wzmocnienia. Do Bielska Podlaskiego powrócili przede wszystkim Karol Kosiński (z III-ligowego ZNICZA Biała Piska) oraz napastnik Łukasz Pawluczuk (z MKS Mielnik). Oprócz nich TUR pozyskał Kevina Kiersnowskiego z HETMANA Białystok, Sylwestra Gronowskiego z MKS Mielnik i Mateusza Łukaszewicza z MAGNATA Juchnowiec. Zespół trenera Pawła Bierżyna imponował w sparingach wygrywając wszystko co się dało – z HETMANEM Białystok 4:1, KS Wasilków 4:2, PUSZCZĄ Hajnówka 7:1, rezerwami JAGIELLONII Białystok 6:1 i RUDNIĄ Zabłudów 4:0. Wydaje się, że ekipa z Bielska Podlaskiego jest w wysokiej formie, ale… sparingi to nie liga. Wyniki budzą respekt, ale pamiętajmy, że w ubiegłym sezonie TUR przegrał z WARMIĄ oba mecze – jesienią w Grajewie 0:3 a wiosną nasz zespół zmienił numer kierunkowy do Bielska na 0:7… Z całą pewnością w sobotę rywale zechcą zmazać wiosenną kompromitację i musimy być na to przygotowani.

WARMIA zaczyna sezon z nowym trenerem – Andrzejem Olszewskim oraz… kłopotami kadrowymi. Z zespołu odeszli Rafał Kozikowski i Łukasz Domurat. Uraz wykluczył z gry w sobotę Pawła Sypytkowskiego. Tomasz Dzierzgowski został zawodnikiem ekstraklasy futsalu MOKS Słoneczny Stok. Niewykluczone jednak, że… nadal będzie w miarę możliwości pomagał naszemu zespołowi w grze na trawie. Trwają uzgodnienia w tej sprawie. Po testach w RAKOWIE Częstochowa powrócił Dawid Kondratowicz i nadal będzie naszym zawodnikiem.
Do naszego zespołu dołączył doświadczony pomocnik Karol Janik z III-ligowego RUCHU Wysokie Mazowieckie. Oto zawodnicy, którzy zostaną zgłoszeni do rozgrywek w nowym sezonie:
bramkarze: Dariusz Bieńkowski, Łukasz Sobolewski, Filip Świeciński; obrońcy: Marcin Arciszewski, Edison, Marcel Formejster, Wojciech Koszczuk, Maciej Krupa, Kamil Randzio, Janusz Stankiewicz; pomocnicy: Filip Chmielewski, Mateusz Cybulski, Karol Janik, Mateusz Marczykowski, Marcin Mikucki, Hubert Mściwujewski, Paweł Sypytkowski, Krystian Wójcicki, Przemysław Zarzecki; napastnicy: Piotr Chyliński, Paweł Drażba, Robert Gadomski,  Dawid Kondratowicz, Kacper Niebrzydowski
W najbliższych dniach do zespołu powinien jeszcze dołączyć powracający po kilku latach z Trójmiasta Mateusz Tuzinowski, ale póki co wraca on do zdrowia po kontuzji i raczej nieprędko pojawi się na boisku.

Nowy trener, zmiany kadrowe, ubytek kilku doświadczonych zawodników i najlepszego w ubiegłym sezonie strzelca – zapewne dużą niewiadomą jest postawa WARMII w nowym sezonie. Trzeba spodziewać się jeszcze większej liczby młodzieży w składzie naszego zespołu.

Zapraszamy Państwa na sobotnią inaugurację sezonu. Początek meczu WARMIA – TUR w sobotę o godzinie 17:00.
Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny. Licznej grupie byłych, zasłużonych dla Klubu zawodników stale otrzymujących karty wstępu przypominamy o możliwości odbioru kart w kasie Klubu przed meczem.

Oto terminarz spotkań rundy jesiennej rozgrywanych w Grajewie:
• 10.08.2019 (sobota) godz. 17:00 „WARMIA” Grajewo – „TUR” Bielsk Podlaski
• 24.08.2019 (sobota) godz. 16:00 „WARMIA” Grajewo – „HETMAN” Białystok
• 07.09.2019 (sobota) godz. 16:00 „WARMIA” Grajewo – „CRESOVIA” Siemiatycze
• 21.09.2019 (sobota) godz. 15:00 „WARMIA” Grajewo – „SOKÓŁ 1946” Sokółka
• 05.10.2019 (sobota) godz. 15:00 „WARMIA” Grajewo – „SPARTA” Augustów
• 19.10.2019 (sobota) godz. 15:00 „WARMIA” Grajewo – „BIEBRZA” Goniądz
• 27.10.2019 (niedziela) godz. 14:00 „WARMIA” Grajewo – „PROMIEŃ” Mońki
• 10.11.2019 (niedziela) godz. 13:00 „WARMIA” Grajewo – ŁKS 1926 Łomża