STARCIE LIDERÓW W IV LIDZE!

W niedzielę o 11:00 w Wasilkowie dojdzie do bezpośredniego starcia lidera – miejscowego KS – z wiceliderem podlaskiej IV ligi grajewską WARMIĄ. Zespół z Wasilkowa po zakończeniu poprzedniego sezonu, na koniec którego KS zameldował się na trzecim miejscu, opuścił szkoleniowiec Artur Woroniecki, który przeniósł się do trzecioligowej OLIMPII Zambrów. Jego następcą został dobrze znany również w Grajewie (występował w WARMII w latach 2005-2007) Tomasz Kulhawik. Razem z nim do KS Wasilków dołączyło kilku znanych i cenionych zawodników takich jak Damian Decewicz, Karol Styś i Michał Poduch (z RUCHU Wysokie Mazowieckie), Dawid Ostaszewski (z TURA Bielsk Podlaski). Do treningów powrócił również znany z występów w Ekstraklasie w barwach JAGIELLONII Jan Pawłowski.

W tak mocnym kadrowo składzie w nowym sezonie wasilkowianie prezentują się imponująco. W jedenastu kolejkach zdobyli aż 30 punktów przegrywając tylko jeden mecz w Dąbrowie Białostockiej. Na własnym boisku w pięciu meczach odnieśli pięć zwycięstw! Przed tygodniem w Śniadowie podopieczni trenera Kulhawika rozbili miejscowy KS aż 10:2! W minioną środę w zaległym meczu rozgrywek o Puchar Polski wasilkowianie pokonali w Sokółce SOKÓŁ 1946 3:1 i awansowali do ćwierćfinału. Choć do końca rozgrywek daleko, to wielu obserwatorów podlaskich rozgrywek już uznało KS Wasilków za „pewniaka” do III-ligowego awansu. Wasilkowianie wygrywają mecz za meczem i poza spotkaniem z DĘBEM nie przydarzają się im żadne wpadki.

W ubiegłym sezonie WARMIA jesienią przegrała w Wasilkowie 0:1, lecz wiosną wzięła srogi rewanż wygrywając w Grajewie aż 5:0! Nasz zespół w tym sezonie prezentuje się nieźle w meczach z zespołami z czołówki, ale straciliśmy zbyt wiele punktów w meczach z teoretycznie słabszymi zespołami. Faworytem niedzielnego spotkania i to zdecydowanym są gospodarze. Doceniamy ich wyniki i dorobek punktowy, ale na pewno tanio nie oddamy punktów. Nasz zespół do meczu z KS Wasilków powinien przystąpić w optymalnym zestawieniu w którym zabraknie Łukasza Domurata mającego przerwę w treningach. Po chorobie wraca do składu Dawid Kondratowicz.

Na relację tekstową z meczu w Wasilkowie zapraszamy tradycyjnie na stronę http://kswarmiagrajewo.org w niedzielę od 11:00.