INAUGURACJA RUNDY WIOSENNEJ

W sobotę o godzinie 15:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII Grajewo zainaugurują nieco spóźnioną w tym roku rundę wiosenną meczem z CRESOVIĄ Siemiatycze. Będzie to okazja do rehabilitacji naszego zespołu po fatalnej porażce 0:1 w rozegranym pomiędzy oboma zespołami meczu w rundzie jesiennej w Siemiatyczach. Zespół CRESOVII – podobnie jak WARMIA – nie zainaugurował jeszcze rundy wiosennej – zaplanowany na sobotę 17 marca mecz zespołu z Siemiatycz z rezerwami WIGIER Suwałki został przełożony ze względu na zły stan boiska. Nasz zespół w niedzielę miał się zmierzyć w Dąbrowie Białostockiej z DĘBEM, ale tam również nawierzchnia boiska nie nadawała się do rozegrania meczu. Dziś murawa naszego stadionu pozwala z optymizmem oczekiwać sobotniego meczu. Jeśli tylko pogoda nie sprawi psikusa to mecz odbędzie się zgodnie z planem.

W ubiegłym sezonie WARMIA dwukrotnie pokonała CRESOVIĘ – 3:0 jesienią w Siemiatyczach i 4:0 wiosną w Grajewie. Drużyna z Siemiatycz zajęła dwunaste miejsce w końcowej tabeli sezonu 2016/2017. Jesienią po słabym występie WARMIA przegrała w Siemiatyczach 0:1 a jedyną bramkę po fatalnym błędzie naszej defensywy zdobył dla CRESOVII Hubert Piotrowski. Zwycięstwo nad WARMIĄ było jednym z… dwóch, które zespół z Siemiatycz odniósł w całej rundzie jesiennej. Tylko 6 zdobytych punktów zapewniło CRESOVII ostatnie miejsce w tabeli. Teoretycznie więc WARMIA jest zdecydowanym faworytem sobotniego meczu, ale kiepskie wyniki  w meczach kontrolnych i wstydliwa jesienna porażka w Siemiatyczach sprawiają, że należy podejść do meczu z absolutną powagą i koncentracją. Serwis internetowy lokalnapilka.futbolowo.pl podaje, że w zespole CRESOVII doszło do kilku zmian: Sebastian Całka, Kapcer Waniowski, Marcin Wieliczuk, Krzysztof Brzeziński przeszli do SPS EKO Różanka. Z wypożyczenia z PODLASIA Biała Podlaska do CRESOVII wrócił Paweł Radziszewski. Do drużyny dołączył po kontuzji Daniel Jurczuk a także Mateusz Dawidziuk (z zespołu juniorów starszych). Trudno znaleźć w internecie jakiekolwiek informacje o meczach kontrolnych CRESOVII.

W naszym zespole wszyscy zawodnicy powinni być zdolni do gry. Za karę otrzymaną w rundzie jesiennej w sobotę musi pauzować Paweł Sypytkowski. 

W imieniu zawodników i Zarządu Klubu serdecznie zapraszam Państwa na sobotni mecz.

Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny. Licznej grupie byłych, zasłużonych dla Klubu zawodników stale otrzymujących karty wstępu przypominam o możliwości odbioru tych kart w kasie Klubu przed meczem.