PRZYGOTOWANIA ROZPOCZĘTE!

Witam Państwa w Nowym Roku, życząc wszelkiej Pomyślności i wielu pozytywnych sportowych emocji!

Po przerwie zimowej do zajęć treningowych powrócili piłkarze IV-ligowej WARMII Grajewo. Nasz zespół do rozpoczynającej się 17 marca rundy wiosennej rozgrywek będzie przygotowywał się w Grajewie na obiektach gościnnego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,  z którym w ostatnim czasie współpraca naszego Klubu układa się wzorowo.

Pierwszy trening WARMII odbył się w ubiegłą środę. Pomimo problemów ze zwalnianiem się z pracy (kilku zawodników pracuje na zmiany) frekwencja na treningach jest całkiem niezła. Zespół przygotowuje się w niezmienionym składzie. Na transfery do Klubu się nie zanosi. Nie ma też na dziś tematu odejścia z WARMII któregokolwiek z piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek w tym sezonie. Do kraju po półrocznym pobycie w USA powrócił Damian Zubowski, który na początku stycznia wstępnie zadeklarował chęć powrotu do naszego Klubu. Póki co zawodnik jednak nie pojawił się w Grajewie i wróble ćwierkają, że… kuszą go inne kluby.

Kadrę przygotowującą się do rundy wiosennej tworzą: Gieniusz, Sobolewski – Krupa, Domurat, Edison, Arciszewski, Stankiewicz, Mikucki, P.Zarzecki, Koszczuk – Randzio, Kozikowski, Mirva, Cybulski, E.Zarzecki, Górski, Sypytkowski, Polakowski – Dzierzgowski, Chyliński, Kondratowicz. Na awans do kadry seniorów mogą też liczyć wyróżniający się zawodnicy z zespołu juniorów młodszych trenera Daniela Tuzinowskiego – Hubert Mściwujewski i Mateusz Marczykowski.

Trenerem zespołu pozostaje Leszek Zawadzki, który zdaniem Zarządu Klubu świetnie radzi sobie z zespołem wyprowadzając WARMIĘ z kryzysu po nieudanym początku rundy jesiennej. W ośmiu meczach pod wodzą trenera Zawadzkiego grajewianie wygrali sześć razy, jeden mecz zremisowali i  przegrali tylko z liderem tabeli RUCHEM Wysokie Mazowieckie (notabene był to pierwszy mecz zespołu po objęciu go przez naszego trenera). Na pierwszym treningu trener przedstawił zespołowi plan pracy w okresie przygotowawczym. Już wcześniej, bo w okresie między zakończeniem rundy jesiennej a świętami Bożego Narodzenia działacze naszego Klubu zakontraktowali siedem gier kontrolnych przed rundą wiosenną. Aż trzy z nich WARMIA rozegra z aktualnymi trzecioligowcami!

Oto plan sparingów:

27.01 (13:00) Ostrołęka, KORONA Ostrołęka (lider IV Ligi Mazowieckiej!)

03.02 (12:00) Łomża, ORZEŁ Kolno (IV liga)

10.02 (10:00) Łomża, ŁKS 1926 Łomża (III liga)

17.02 (10:00) Łomża, ŚNIARDWY Orzysz (V liga)

24.02 (12:00) Ełk, MKS Ełk (III liga)

03.03 (10:00) Zambrów, OLIMPIA Zambrów (III liga)

10.03 (10:00) Łomża, KS Śniadowo (V liga) – w przypadku sprzyjających warunków pogodowych mecz zostanie rozegrany w Grajewie

Pierwszy mecz rundy wiosennej WARMIA zagra w Dąbrowie Białostockiej z tamtejszym DĘBEM 17 lub 18 marca – termin nie został jeszcze ustalony przez gospodarzy. Już w najbliższą sobotę nasz zespół rozpocznie występy na boisku w 2018 roku meczem z niezwykle mocnym rywalem. Na sztucznym boisku w Ostrołęce WARMIA zmierzy się z prowadzącą w tabeli silnej mazowieckiej IV ligi (grupa północna) KORONĄ Ostrołęka prowadzoną przez Marcina Truszkowskiego (byłego zawodnika m.in. JAGIELLONII i GKS Bełchatów). Wynik meczu na bieżąco będzie można śledzić na Facebook’owym profilu WARMII.