POMÓŻ PODLEWAĆ BOISKA!

Już od jutra rozpoczyna się głosowanie na projekty finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. W okresie od 1 – 8 marca 2017 roku do godziny 11:30 każdy mieszkaniec Grajewa może zagłosować na dwa projekty spośród zgłoszonych. Do głosowania uprawnieni są również młodociani – osoby mające poniżej 13 lat muszą dołączyć do karty do głosowania zgody opiekunów a osoby mające powyżej 13 lat mogą głosować tak jak dorośli.

Nasz Klub zachęca wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza zawodników, ich rodziny, trenerów i kibiców do głosowania na projekt:

BO.2.2017 – Budowa automatycznego systemu nawadniania boisk piłkarskich: Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego i boisko piłkarskie przy klubie HADES.

W ostatnich latach zanotowaliśmy znaczny wzrost liczby osób uprawiających sport i korzystających z obu boisk. Zespoły młodzieżowe MOSiR, zespoły Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo i zespół seniorów naszego Klubu liczą już przeszło 200 zawodników. Ilość meczów i treningów powoduje, że coraz trudniej jest utrzymać w należytym stanie murawy boisk. Wykonanie automatycznego nawadniania zapewni wzrost ich standardu i umożliwi zawodnikom trening w znacznie lepszych warunkach. Spowoduje także znaczne oszczędności wody i czasu koniecznego do podlewania trawy. Podlewanie jej będzie znacznie bardziej efektywne. Proces nawadniania będzie sterowany elektronicznie i umożliwi wykonywanie go w porze nocnej i porannej, co dotychczas było niemożliwe a jest najbardziej właściwe dla pielęgnacji murawy. Dotychczasowy proces nawadniania odbywał się metodą rozciągania po nawierzchni boisk węży strażackich, podłączania ich do hydrantów i podlewania boiska. Jest to sposób dalece nieprofesjonalny, który w dużym stopniu ograniczał się do punktowego zraszania płyty boiska. Brak zachowania czasów odstępów od poszczególnych punktów umieszczenia zraszaczy powoduje „przelanie” murawy, a co za tym idzie murawa boiska staje się niebezpieczna dla zawodników z niej korzystających narażając ich na częste kontuzje. Brak ciągłości zraszania powoduje natomiast wysuszanie trawy i wtedy murawa boiska staje się terenem  suchym i piaszczystym, z którego nie można korzystać w celu przeprowadzenia treningów bądź rozegrania meczów ligowych. System zatem niesie za sobą  szereg zalet. Po pierwsze, oszczędność czasu. Po drugie, ekonomia pieniędzy. Wyposażenie w nowoczesne czujniki zapobiega marnowaniu wody, nie generując zbędnych kosztów.

Na problem z jakością murawy na grajewskim stadionie zwracali nam uwagę działacze PZPN podczas organizacji meczu międzypaństwowego Polska – Białoruś, który odbył się w ubiegłym roku w naszym mieście. Realizacja projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego z całą pewnością przyczyni się do organizacji kolejnych ciekawych imprez na terenie naszego miasta.

Kilka informacji technicznych:

Głosujemy od 1 marca 2017r. do 8 marca 2017 r. do godziny 11:30.

Kartę do głosowania osoba głosująca odbiera bezpośrednio przed głosowaniem od osoby upoważnionej do jej wydania w wybranym punkcie wyborczym. Po dokonaniu wyboru zadań wkłada ją do urny.

Punkty wyborcze – urny, znajdują się, w:

1) Sekretariat budynku Urzędu Miasta, ul. Strażacka 6A

Głosujemy w godzinach:

7:30 – 15:30 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek)

7:30 – 17:00 (środa)

2) Hol budynku Grajewskiego Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 20

Głosujemy codziennie w godzinach: 7:30 – 19:30

3) Hol budynku Pływalni Miejskiej, ul. Targowa 11

Głosujemy w godzinach:

6:00 – 22:00 (dni robocze)

10:00 – 22:00 (sobota, niedziela)

Przypominamy Państwu, że mieszkańcy wybierają do realizacji 2 zadania. Jedno zadanie o wartości do 50 tys. zł, drugie zadanie o wartości do 90 tys. zł.

Zapraszamy do głosowania i prosimy o jak najszersze udostępnianie informacji dla swoich znajomych!