DALEKO OD FORMY.

W minioną sobotę piłkarze WARMII Grajewo rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży nasz zespół uległ 0:1 liderowi Mazowieckiej Ligi Okręgowej – KORONIE Ostrołęka. Niestety, niewiele dobrego da się powiedzieć o grze grajewian w tym spotkaniu. Zespół KORONY objął prowadzenie po bramce zdobytej przez Wojciecha Skorupkę w 10 minucie, który pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Gieniusza. WARMIA próbowała wyrównać, ale akcje naszego zespołu były zbyt chaotyczne i niedokładne, by poważniej zagrozić bramce doświadczonego Szczechowiaka. Pomimo kilku okazji z obu stron wynik utrzymał się do końca i tym samym WARMIA poniosła drugą porażkę w piątym meczu sparingowym. Na miesiąc przed startem rozgrywek rundy wiosennej IV ligi nasz zespół jest w formie dalekiej od zadowalającej i sporo pracy czeka piłkarzy, aby osiągnąć dyspozycję, która pozwoli osiągać zwycięstwa w lidze.

Nie ma już w naszym zespole testowanego w poprzednich meczach Macieja Kondrackiego, który nie zostanie zawodnikiem WARMII. Zarząd naszego Klubu nie był skłonny spełnić oczekiwań finansowych młodego piłkarza i zagra on wiosną gdzie indziej. Pod uwagę wzięliśmy też dyspozycyjność zawodnika, która ze względu na jego pracę zawodową byłaby mocno ograniczona. Od początku przygotowań z zespołem nie trenuje też Paweł Matysiewicz, który postanowił przerwać treningi, koncentrując się na studiach. W sobotę w barwach naszego zespołu wystąpił 28-letni ofensywny pomocnik Tomasz Dąbrowski – były zawodnik MAZURA Ełk, WISSY Szczuczyn i ZNICZA Biała Piska. Decyzja w sprawie pozostania tego zawodnika w naszym zespole zapadnie w najbliższych dniach. Kontuzjowany w październiku ub. roku Tomasz Dzierzgowski przeszedł niedawno operację kolana. Czeka go jeszcze jeden zabieg i po nim rekonwalescencja. Powrót do gry zawodnika zapowiadany jest dopiero na przełom października i listopada tego roku.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 w Łomży. Pierwotnie przeciwnikiem naszego zespołu miał być zespół TĘCZY Łyse, występujący w Mazowieckiej IV lidze. Niestety, klub ten boryka się z poważnymi zawirowaniami organizacyjnymi i najprawdopodobniej nie przystąpi do rundy wiosennej rozgrywek. W tej sytuacji sobotnim rywalem WARMII będzie w zastępstwie zespół POJEZIERZA Prostki.

18.02.2017 Łomża,

WARMIA Grajewo – KORONA Ostrołęka 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Wojciech Skorupka 10’

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki (46’ Dąbrowski), Edison, Arciszewski (60’ Zarzecki), Krupa (73’ Mikucki) – Chyliński (60’ Randzio), Cybulski (65’ Polakowski), Domurat, Randzio (46’ Kozikowski), Stankiewicz – Zubowski (78’ Maciorowski)

KORONA: Szczechowiak – Zięba, Jastrzębski, Cychol, Skorupka – Staszczuk, Górski, Laska, Kowalczyk, Nosek – Zaniewski