POLSKA – BIAŁORUŚ W GRAJEWIE!

Już w najbliższy czwartek 26 maja o godzinie 16:00 reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra w Grajewie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego mecz towarzyski z Białorusią! Będzie to najmłodsza reprezentacja Polski – zagrają w niej zawodnicy do lat 15 a trenerem tej drużyny jest Bartosz Zalewski.

UWAGA! Wbrew wcześniejszym zapowiedziom dzięki podjętym w poniedziałek ustaleniom wstęp na mecz będzie wolny – impreza nie będzie biletowana! Dla posiadaczy okolicznościowych zaproszeń na ten mecz będzie dostępny środkowy sektor pod zadaszeniem oraz catering.

Ciekawostką jest, że internetowy kanał PZPN „Łączy nas piłka” planuje transmisję video z czwartkowego meczu!

Na dwumecz z Białorusią (po czwartkowym spotkaniu w Grajewie oba zespoły zmierzą się w sobotę w Łomży) zostali powołani następujący zawodnicy: Mikołaj Nawrocki (BKS Lublin), Mateusz Bieniek (ESCOLA VARSOVIA Warszawa), Sebastian Mach (BSC HERTHA Berlin, Niemcy), Bartłomiej Ciepiela (IGLOOPOL Dębica), Jakub Karbownik (LECH Poznań), Olaf Kobacki (LECH Poznań), Oskar Nowak (LECH Poznań), Wiktor Pleśnierowicz (LECH Poznań), Jakub Białczyk (LECH Poznań), Karol Smajdor (LECH Poznań), Kacper Janiak (LECH Poznań), Kevin Rocki (ZABORZE Zabrze), Błażej Czuban (PIAST Gliwice), Paweł Jachno (POGOŃ Szczecin), Marcel Lotka (SC ROT WEISS Essen, Niemcy), Piotr Zalewski (WIDZEW Łódź), Borys Borowiec (ZAGŁĘBIE Lubin), Michał Bogacz (ZAGŁĘBIE Lubin).

Być może właśnie ci piłkarze już za kilka lat zastąpią w dorosłej reprezentacji takich zawodników jak Robert Lewandowski czy Grzegorz Krychowiak Warto podkreślić, że w rozegranym cztery lata temu w Grajewie meczu reprezentacji do lat 19 z Łotwą zagrało dwóch zawodników, którzy właśnie szykują się w Arłamowie do wyjazdu do Francji: Karol Linetty z LECHA Poznań i szykujący się do transferu do LIVERPOOL-u Piotr Zieliński.

Dzięki staraniom Zarządu K.S.WARMIA już po raz czwarty w historii właśnie na naszym stadionie będziemy mieli okazję usłyszeć Mazurek Dąbrowskiego przed meczem kadry narodowej! To duże wyróżnienie zarówno naszego miasta jak i Klubu, a także docenienie wzorowo – zdaniem PZPN – zorganizowanych przez nasz Klub trzech poprzednich meczów reprezentacji Polski. Polski Związek Piłki Nożnej bardzo poważnie traktuje najmłodszą reprezentację. Świadczy o tym choćby fakt, że w ostatnich miesiącach próbowani w tej kadrze byli zawodnicy występujący w zagranicznych klubach, którzy są pod stałym nadzorem sekcji monitoringu i rozwoju młodych polskich piłkarzy. Dzięki działaniu sekcji próbowani w kadrze byli m.in. następujący zawodnicy: Kevin Kunzer (HERTHA BSC Berlin), Sebastian Mach (HERTHA BSC Berlin), Marcel Lotka (ROT WEISS Essen), Louis Poznański (WERDER Bremen), Carsten Komor (VIKTORIA Koeln 1904), Paweł Żuk (Everton FC), Brian Galach (Leyton Orient FC), Kevin Rubaszewski (BORUSSIA Moenchengladbach), Kacper Kuryłowicz (Tottenham Hotspur FC), Maik Nawrocki (WERDER Bremen) i Riccardo Di Muni (AC Perugia Calcio).

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski zagrała w Grajewie 2 kwietnia 2004 roku. Kadra do lat 15 prowadzona wówczas przez Dariusza Dziekanowskiego pokonała Łotwę 3:0 a bramki dla Polski zdobyli Łukasz Białożyt 56’, Przemysław Wysocki 65’ i Michał Piróg 70’.

Cztery lata później – 23 września 2008 roku – reprezentacja do lat 16, którą w tym meczu poprowadził Artur Woroniecki zmierzyła się w Grajewie z rówieśnikami z Łotwy. Tym razem padł remis 1:1 a bramkę dla biało – czerwonych zdobył Robert Ziętarski w 55 minucie.

15 sierpnia 2012 roku do Grajewa zawitała reprezentacja Polski do lat 19 prowadzona przez trenera Janusza Białka. Po kapitalnym meczu nasza drużyna rozbiła Łotwę aż 8:1! Bramki dla Polski zdobyli: Łukasz Kacprzycki 27’, 45’, Tomasz Kędziora 40’ (k), 76’, Wiktor Bagiński 38’, 88’, Mateusz Janeczko 60’, 83’.

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na czwartkowy mecz! Prosimy o gorący doping dla naszych reprezentantów! Przypominamy, że wstęp na mecz jest bezpłatny!