WARMIA GRAJEWO – JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK

W najbliższą sobotę 21 maja o godzinie 16:00 na grajewskim Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego piłkarze WARMII Grajewo spróbują utrzymać status niepokonanych na własnym boisku w rundzie wiosennej. Po ubiegłotygodniowym rozgromieniu 9:1 STARTU Działdowo tym razem rywalem naszego zespołu będą rezerwy ekstraklasowej JAGIELLONII. W ostatniej kolejce podopieczni Dariusza Bayera przegrali u siebie z CONCORDIĄ Elbląg 0:1. To bolesna strata punktów, bo JAGIELLONIA walczy o pozostanie w „nowej”  III lidze. W środę 18 maja, gdy WARMIA zagra z CONCORDIĄ w Elblągu, „JAGA” zagra w Białymstoku z FINISHPARKIETEM Nowe Miasto Lubawskie. Zespół z Białegostoku ma po zakończonych rozgrywkach Ekstraklasy ograniczone możliwości kadrowe. Piłkarze, którzy rozegrali choćby kilka minut w Ekstraklasie, po zakończeniu najwyższej klasy rozgrywkowej mogą grać w rezerwach tylko wtedy, gdy rozegrali w nich co najmniej połowę dotychczasowych spotkań. W tej sytuacji do gry w drugim zespole JAGIELLONII uprawnieni są z kadry pierwszego zespołu tylko Emil Łupiński, Emil Gajko i Bartosz Giełażyn. Młodzi piłkarze białostockiego zespołu potrafią jednak już wiele i nawet bez wzmocnień z Ekstraklasy są bardzo silnym zespołem.

W dotychczasowych III-ligowych spotkaniach WARMII z rezerwami JAGIELLONII padły dotąd następujące wyniki:

SEZON 2013/2014

17.08.2013 WARMIA – JAGIELLONIA II Białystok 0:3

Bramki: Tomasz Porębski 7’, Karol Mackiewicz 25’, Bartosz Giełażyn 61’

09.03.2014 JAGIELLONIA II Białystok – WARMIA 4:2

Bramki: Robert Savalnieks 65’, Bartosz Giełażyn 71’, Radosław Gulbierz 73’, Grzegorz Kowalewski 90’ – Paweł Sypytkowski 32’ Łukasz Domurat 45’

Bramki: Rafał Augustyniak 65′ – Paweł Matysiewicz 73′

Bilans: 5 meczów, 2 zwycięstwa rezerw JAGIELLONII, trzy remisy. Bramki 5-10 na korzyść białostoczan.

Serdecznie zapraszam Państwa na ten ciekawie zapowiadający się przedostatni w tym sezonie mecz naszego zespołu w rozgrywkach III ligi.