MKS EŁK – WARMIA

W sobotę 7 maja o godzinie 17:00 w Ełku piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się z tamtejszym MKS w kolejnym meczu o III-ligowe punkty. Nasi piłkarze wiosną grają w kratkę – po dobrym meczu z SOKOŁEM Ostróda wypadli bardzo słabo w przegranym 0:3 spotkaniu w Łomży. Jeśli wierzyć tej wiosennej regule, to w Ełku WARMIA znów wypadnie bardzo dobrze i tej optymistycznej wersji się trzymajmy… W miniony wtorek w naszej grupie III ligi odbyła się kolejka w której nasz zespół uzyskał 3 punkty walkowerem. W tej serii spotkań nasi piłkarze mieli zagrać w Grajewie z OLIMPIĄ Olsztynek, ale ten klub wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Ełczanie w środę zremisowali w Białymstoku z rezerwami JAGIELLONII 1:1 (gol Tomasza Tuttasa).

MKS Ełk powstał w lipcu ubiegłego roku wskutek połączenia dwóch ełckich klubów: PŁOMIENIA i MAZURA. Nowy klub zajął miejsce PŁOMIENIA i otrzymał licencję na grę w III lidze. Po dokonaniu wielu transferów MKS z miejsca stał się czołowym zespołem w naszej lidze. Klub z Ełku w dotychczasowych 28 spotkaniach zdobył już 65 punktów i zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli III ligi z zaledwie trzema punktami straty do prowadzącej obecnie OLIMPII Elbląg.  W połowie kwietnia z ełckim klubem pożegnał się doskonale znany w Grajewie trener Mirosław Dymek, który skorzystał z oferty I-ligowego MKS Kluczbork. Nowym trenerem ełczan został Damian Łukasik – szkoleniowiec, który jesienią prowadził FINISHPARKIET Nowe Miasto Lubawskie, były zawodnik LECHA Poznań (4-krotny mistrz Polski z tym klubem!) i reprezentacji Polski. MKS celuje w awans do II ligi i ma realne szanse na osiągnięcie tego celu.  Z całą pewnością ełczanie są faworytem sobotniego meczu i nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. W jesiennym meczu obu zespołów MKS wygrał w Grajewie 2:0 po bramkach Kamila Jackiewicza i Mateusza Butkiewicza.

W naszym zespole do dyspozycji trenera powinni być wszyscy zawodnicy. Nikt nie musi pauzować za kartki. Relację tekstową z meczu przeprowadzimy pod adresem http://kswarmiagrajewo.org w sobotę od godziny 17:00.