ROMINTA – WARMIA

Rozgrywki III ligi w rundzie wiosennej nabrały tempa. W czwartej kolejce wiosennych spotkań w sobotę 2 kwietnia o godzinie 16:00 piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się na wyjeździe z ROMINTĄ Gołdap. Zespół z Gołdapi w ubiegłym sezonie do ostatniej kolejki walczył z WARMIĄ o pozostanie w III lidze. Na finiszu nasz zespół wyprzedził ROMINTĘ dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Występ  gołdapian w III lidze w ubiegłym sezonie mocno rozczarował. Wysoki budżet, kilku doświadczonych, cenionych piłkarzy a jednak pozycja w tabeli zawiodła oczekiwania działaczy i kibiców. W przerwie letniej ROMINTA zatrudniła nowego trenera, którym został doskonale nam znany Przemysław Kołłątaj – wychowanek, były zawodnik i trener naszego Klubu. Działacze z Gołdapi transferowali też kilku zawodników, którzy mieli pomóc zespołowi zapewnić utrzymanie w nowej III lidze. Tymczasem po rundzie jesiennej zespół ROMINTY zameldował się na dwunastym miejscu w tabeli z dorobkiem 21 punktów. To chyba było zbyt mało jak na oczekiwania władz klubu. W zimę ROMINTĘ opuściło całe grono piłkarzy: Janusz Stankiewicz (który trafił do naszego Klubu), Patryk Rynkiewicz, Aleksandr Popławskij, Mariusz Łapiński, Marcin Trzaskalski, Daiji Kimura, Patryk Kostrzanowski i Krystian Przyborowski. Do Gołdapi przybyła trójka zawodników z Ełku: obrońca Jakub Waszkiewicz, pomocnik Konrad Piwko i napastnik Bartłomiej Wierzbicki. Tymi ruchami kadrowymi ROMINTA wydaje się dawać znak, że odpuszcza walkę o nową III ligę. Rundę wiosenną podopieczni trenera Kołłątaja rozpoczęli od zwycięstwa w Działdowie ze STARTEM 1:0. Kolejne dwa mecze przegrali 0:2 – u siebie z CONCORDIĄ Elbląg i w Białymstoku z rezerwami JAGIELLONII. Z całą pewnością ROMINTA po dwóch kolejnych porażkach zechce zdobyć komplet punktów. Pikanterii sobotniemu spotkaniu dodaje to, że jak dotąd WARMIA rozegrała 6 spotkań w III lidze z zespołami prowadzonymi przez trenera Kołłątaja i ani razu nie udało się grajewianom odnieść zwycięstwa. W sezonie 2012/2013 w meczach z PŁOMIENIEM Ełk padły wyniki 1:1 i 0:2. W sezonie 2013/2014 WARMIA zremisowała z PROMIENIEM Mońki 0:0. Kolejny sezon 2014/2015 to dwukrotny remis 1:1 z PŁOMIENIEM Ełk. Jesienią obecnego sezonu w Grajewie wygrała ROMINTA 2:1. Zaledwie kilka tygodni temu 13 lutego w sparingu obu zespołów rozegranym w Łomży padł remis 1:1. Czy w sobotę w końcu pokonamy zespół trenera Przemysława Kołłątaja?

W naszym zespole po niezwykle udanym, zwycięskim 2:0 meczu ze ZNICZEM Biała Piska panuje dobra atmosfera i duża chęć zdobywania kolejnych punktów. Pomimo, że w minioną sobotę sędzia Lewończuk solidnie „wykartkował” naszą drużynę, to jednak dla żadnego z pięciu ukaranych piłkarzy kolejna otrzymana żółta kartka nie oznacza pauzy w meczu z ROMINTĄ. Do dyspozycji trenerów są wszyscy zawodnicy, choć na urazy i przeziębienia narzeka kilku z nich i dziś trudno powiedzieć, czy na boisko w Gołdapi WARMIA wyjdzie w najsilniejszym składzie.

Oto wyniki dotychczasowych meczów WARMII z ROMINTĄ w III lidze:

SEZON 2014/2015

20.09.2014 WARMIA – ROMINTA Gołdap 1:0

Bramka: Damian Zubowski 26’ (rzut karny)

22.04.2015 ROMINTA Gołdap – WARMIA 2:3

Bramki: Aleksandr Popławskij (dwie) 42’, 79’ (obie z rzutów karnych) – Tomasz Dzierzgowski (trzy) 44’, 48’, 82’ (rzut karny)

SEZON 2015/2016

29.08.2015 WARMIA – ROMINTA Gołdap 1:2

Bramki: Paweł Sypytkowski 83’ – Michał Mościński 45’, Daiji Kimura 50’

Razem: 3 mecze, 2 zwycięstwa WARMII, 1 wygrana ROMINTY, bilans bramkowy: 5-4 na korzyść grajewian.

Początek spotkania z ROMINTĄ w sobotę o godzinie 16:00. Relacja ze spotkania tradycyjnie na stronie http://kswarmiagrajewo.org