WARMIA GRAJEWO – ZNICZ BIAŁA PISKA

W Wielką Sobotę 26 marca o godzinie 15:30 na grajewskim Stadionie im. Witolda Terleckiego piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się z zespołem ZNICZA Biała Piska. Goście, których szkoleniowcem jest doskonale znany grajewskim kibicom, były zawodnik naszego zespołu Ireneusz Piwko, obecnie zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Nasi sobotni rywale w ostatniej kolejce byli zmuszeni pauzować – ze względu na opady śniegu ich mecz  z rezerwami JAGIELLONII zaplanowany na ubiegłą sobotę w Białej Piskiej został odwołany. W pierwszym meczu rundy wiosennej ZNICZ zremisował na wyjeździe z CONCORDIĄ Elbląg 0:0. Nasz sobotni rywal to zespół mający w swoim składzie niezwykle wartościowych zawodników takich jak: Paweł Adamiec (12 meczów w Ekstraklasie w barwach GKS Bełchatów, członek reprezentacji Polski juniorów na Mistrzostwach Świata do lat 20 w Kanadzie w 2007 roku) i Jacek Falkowski (JAGIELLONIA Białystok – 22 mecze i POLONIA Bytom – 4 mecze). Oprócz nich w zespole z Białej Piskiej grają tak znani zawodnicy jak mający za sobą występy na poziomie II-ligi” pomocnicy Michał Świderski, Daniel Michałowski i Karol Drągowski. W przerwie zimowej w zespole ZNICZA doszło do kilku zmian kadrowych. Przybyli: napastnik Adrian Mleczek i pomocnik Marcin Gałązka z WISSY Szczuczyn, bramkarz Pavel Rudneu wcześniej również grający w WISSIE Szczuczyn, pomocnik Mariusz Łapiński z ROMINTY Gołdap. Tuż przed startem rundy wiosennej do zespołu trenera Piwko został potwierdzony pochodzący z Pisza pomocnik Mateusz Romachów, grający wcześniej w zespole Młodej Ekstraklasy LEGII Warszawa a także w WIGRACH Suwałki. Z Białej Piskiej odeszli Przemysław Masłowski, Aleksander Lipowski oraz Karol Janik i Tomasz Tuttas. Wydaje się, że zespół ZNICZA jest teraz mocniejszy kadrowo niż jesienią i z całą pewnością jego celem jest zapewnienie sobie miejsca w zreorganizowanej III lidze.

Zaledwie miesiąc temu w meczu kontrolnym rozgrywanym na sztucznej nawierzchni w Łomży WARMIA pokonała ZNICZA 4:3. Nie należy wyciągać jednak z tego wyniku żadnych wniosków, bo oczywiste jest, że sparing a mecz ligowy to zupełnie coś innego. Jakkolwiek – nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby powtórzyć ten wynik! 😉

W naszym zespole wszyscy zawodnicy są gotowi do gry, nikt nie musi pauzować za kartki.

Oto dotychczasowe trzecioligowe mecze WARMII ze ZNICZEM:

SEZON 2013/2014

07.09.2013 WARMIA Grajewo – ZNICZ Biała Piska 1:3

Bramki: Rafał Kozikowski 72’ (rzut karny) – Konrad Radzikowski (dwie) 58’, 67’, Błażej Gutowski 61’

05.04.2014 ZNICZ Biała Piska – WARMIA Grajewo 1:2

Bramki: Rafał Kozikowski 13’ (samobójcza) – Paweł Sypytkowski 60’, Tomasz Dzierzgowski 68’

SEZON 2014/2015

25.10.2014 ZNICZ Biała Piska – WARMIA Grajewo 1:1

Bramki: Wojciech Łapiński 75′ – Damian Zubowski 78′

20.05.2015 WARMIA Grajewo – ZNICZ Biała Piska 1:1

Bramki: Damian Zubowski 7′ –  Daniel Świderski 29′

SEZON 2015/2016

26.08.2015 ZNICZ Biała Piska – WARMIA Grajewo  1:1

Bramki: Daniel Świderski 52′ – Paweł Sypytkowski 57′

Bilans: 5 meczów, 1 zwycięstwo WARMII, 3 remisy, 1 wygrana ZNICZA, bramki: 6-7 na korzyść ZNICZA.

Informujemy, że przed i w trakcie meczu w kasie Klubu będą do nabycia gadżety klubowe, których zostało już bardzo niewiele. To może być niepowtarzalna okazja na zakupienie pamiątek związanych z naszym Klubem. W sprzedaży posiadamy: bluzy w rozmiarach od S do XXL (110 zł), rękawiczki (25 zł), kołnierze (ocieplacze) (25 zł), portfele (25 zł), szaliki (25 zł), czapki (25 zł), saszetka (tzw. „nerka”) (30 zł), naszywki z herbem Klubu (10 zł), mini koszulki z przyssawką (na szybę samochodową) (15 zł)

Serdecznie zapraszamy Państwa na sobotni mecz! Do Grajewa wybiera się 60-osobowa grupa kibiców z Białej Piskiej, która organizuje autokarowy wyjazd.