WYGRANY SPARING Z RUCHEM.

W rozegranym w sobotę w Łomży kolejnym meczu kontrolnym WARMIA Grajewo pokonała IV-ligowy RUCH Wysokie Mazowieckie 2:1. Piłkarze z Wysokiego Mazowieckiego po rundzie jesiennej są wiceliderem tabeli podlaskiej IV ligi.

Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył w 12 minucie Maksym Mirva, który z bliska wbił piłkę do bramki po akcji i strzale Dzierzgowskiego. Po zdobyciu gola nasi piłkarze oddali inicjatywę rywalom. Grajewianie mieli za sobą ciężki tydzień – intensywne treningi mocno dały się we znaki naszym zawodnikom i to było widać w sobotnim meczu. Piłkarze RUCHU biegali szybciej, byli bardziej zwrotni i przez długie minuty meczu dominowali na boisku. Mimo optycznej przewagi IV-ligowców nie udało się im wyrównać przed przerwą. Za to tuż po rozpoczęciu drugiej połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryk Pasko zdobył gola. WARMIA pomimo „ciężkich nóg” walczyła o zwycięstwo i w 68 minucie po akcji Prusinowskiego na bramkę RUCHU celnie strzelił Mateusz Cybulski i choć piłkę dotknął jeszcze Pasko to właśnie Mateuszowi zapisujemy zdobycie bramki.

To był zdecydowanie najsłabszy mecz w wykonaniu WARMII z rozegranych w tym roku spotkań kontrolnych. Jednak na tym etapie przygotowań, przy tak dużych obciążeniach treningowych trudno spodziewać się świeżości i dobrej gry. Kolejny mecz kontrolny grajewianie rozegrają w sobotę 27 lutego o godzinie 10:00. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie ZNICZ Biała Piska a mecz odbędzie się w Łomży na boisku ze sztuczną nawierzchnią

20.02.2016 Łomża

WARMIA Grajewo – RUCH Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Maksym Mirva 12’, 1:1 Patryk Pasko 48’, 2:1 Mateusz Cybulski 68’

WARMIA: Sobolewski (46’ Gieniusz) – Mikucki (46’ Sypytkowski), Domurat, Arciszewski, Stankiewicz (60’ Randzio) – Strzeliński, Mirva, Matysiewicz (75’ Kozikowski), Cybulski – Dzierzgowski (65’ Chyliński), Prusinowski

RUCH: Rakowiecki (60’ Roszkowski) – Sawicki (46’ Decewicz), Faszczewski, Jóżwiak (60’ Jabłoński), Pasko – zawodnik testowany, Grochowski, Rogowski, Brokowski – Jaźwiński, Zalewski

Sędziował: Radosław Jemielity (Łomża)


Kamil Prusinowski (w granatowej koszulce) – nowy zawodnik w naszym Klubie